TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:07:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POMOC STRUCNJAKA  (Pročitano 2385 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Jul 09, 2013, 05:24:39 posle podne »

Probaj da izmenis redosled vezbi I veci focus na angazovanje agonista(pectoralisa) uz sto manje angazovanje sinergista.
Sačuvana
Nergal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2013, 03:07:47 posle podne »

Prva vezba ravni benc 4 serije, pa kosi 4 serije, i propadanja. Te tri uvek a cetvrtu sam menjao ili razvlacenje bucicama ili dumbbell press, koso razvlacenje bucicama... Znaci prve tri uvek a cetvrtu vezbu sam menjao. Da napomenem da sam sve radio u 4 serije a ponavljanja uvek do otkaza a to mu dodje u zavisnosti od vezbe od 6 do 10
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2013, 02:43:12 posle podne »

A sta si tacno do sada radio za grudi? Vezbe, serije, ponavljanja, tempo???
Sačuvana
Nergal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2013, 01:11:19 posle podne »

Hvala na brzom odgovoru. Nadam se da ce se neko javiti da mi da smernice za trening, sta menjati, ubaciti, izbaciti sa ciljem da mi sve partije rade kao do sada ali da pojacam grudi. Inace trening mi izgleda ovako:
1. dan grudi / triceps
2. dan ledja / biceps
3. dan ramena / noge
4. 5. dan odmor
i sve tako
Uz napomenu da ubacujem trbusnjake skoro svaki trening a kardio 4. ili 5. dan kada ne idem u teretanu mada smanjujem kardio (TRCANJE) jer sam stomak u ogromnoj meri skinuo a i zato sto bih jos dodao mis. mase pa da ne gubim i misice.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2013, 10:02:57 pre podne »

Pozdrav,

jako mi je drago kad cujem da ljudi lepo napreduju i da su zadovoljni, to je cilj svih nas ovde na forumu.

ja cu ti samo delimicno odgovoriti na pitanje, a neko ce se vec javiti vezano za trening. Moguce je da je doslo do stagnacije, to se moze desiti i sa kilazom, dostigne se tzv plato i onda sve stane. To se desava zato sto se organizam "zasiti" i treba ga "sokirati" odnosno nesto promeniti u ishrani ili, u tvom slucaju, treningu.
Sačuvana
Nergal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2013, 09:05:12 pre podne »

Postovani, evo proslo je oko 3 meseca od prvog treninga i prvog posta na ovom forumu i moram da Vam kazem svoje utiske. Za ovako kratko vreme rezultati su NEVEROVATNI !!! Lepo treniram, odlicno se hranim 5-6 puta na dan i sve kvalitetno (mada mi se dogodi po neki deficitni dan), osecam se odlicno, telo mi se promenilo u potpunosti. Vezbe i tezinu povecavam postepeno, svaki dan sam sve jaci i u boljoj formi.  Ruke, triceps, biceps se tako lepo ocrtavaju, salo sa stomaka je bukvalno nestalo (ostalo je vrlo malo), noge fino izgledaju samo GRUDI,  GRUDI, GRUDI u pm. Njih sam nekako samo izdefinisao, lepo izgledaju samo sa premalo mase. Grudi mi nekako pauziraju. Inace, visok sam 180 tezak 81. Od sup koristim dymatize monohidrat, scitec nutrition 100% whey professional i dextrozu. Pitanja za Vas:
1. Da li je normalno da naidje period kada telo stagnira (konkretno mislim na grudi)
2. Sta mi savetujete za trening za grudi, ne mislim na vrstu vezbe nego da li da ima svrhe raditi ih svaki drugi dan

Znaci u potunosti sam zadovoljan kako se osecam ali i izgledom samo grudi su mi problem jer nikako da nabacim misicnu masu na grudi. Svaki savet mi je dobrodosao. Hvala Vam unapred
« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 09:08:17 pre podne od strane Nergal » Sačuvana
Nergal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #5 poslato: Maj 18, 2013, 02:28:28 posle podne »

Svaka cast, kao i uvek bas ste brzi i precizni sa odgovorima. Sve pohvale!!! Za sada mi je sve jasno, ostaje mi samo puno znoja i odricanje losih navika i nadam se da ce biti rezultata po pitanju zdravijeg zivota a naravno i izgleda. Ako mi nesto u toku ne bude bas najjasnije znam da mogu da se oslonim na Vas. Jos jednom hvala i pozz svima!!!!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2013, 10:46:33 posle podne »

1. Sta kazete za ovu kombinaciju sup?
2. Sta da radim da skinem salo sa stomaka a povecam grudi? (jer mi je stomak kao burence a u grudima sam ravan k'o ,,daska'' UZAS!!)
3. Da li da se uzdrzavam od hrane (zbog stomaka) ili da jedem kolicinski koliko volim ali kvalitetno?
4. Ostali Vasi saveti

Znam da je ishrana na prvom mestu i to sam 90% regulisao (prase nisam probao 30 dana ;) ) ostalih 10% mi ne dozvoljava vrsta posla i slob. vreme.


Pozdrav i dobrodosao na forum,

vezano za ishranu, ne treba da se uzdrzavas ali, verujem da nije resenje ni da jedes koliko volis. Ovako napamet ti ne mozemo reci nesto konkretno. Uglavnom, kvalitetna ishrana je osnova, pre svega zbog tvog predjasnjeg nacina zivota, a onda i za napredak i dostizanje cilja.

Izbaci slatkise, grickalice, gazirane sokove, hleb svedi na minimum, ili ga zameni crnim ili integralnim hlebom.
 
Jedi cesce, vise puta u toke dana, nemoj preskakati obroke, posebno ne dorucak.

Voda, minimun 2 - 3 litra dnevno, mada, sada kad je toplije vreme vise. Mozes ujutru popiti dve case vode na prazan stomak, da pokrenes metabolizam i detoksikaciju. Takodje, limun i grejp mozes iscediti u casu sa vodom  popiti. Zeleni caj je takodje odlican.

Uz dobru ishranu, i suplementaciju koju imas baci se na kvalitetan trening jer jedino tako mozes da povecas grudi i smanjis stomak. Budi uporan, trebace malo vremena za to.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Maj 16, 2013, 09:33:39 posle podne »

Predhodni nacin zivota te doveo u to stanje i ne ocekuj naglim rezovima da ces postici neki brz napredak>.Sve moras raditi postepeno i planski,pocev od ishrane ,treninga pa suplementacije.Na prvom mestu tvoja ishrana mora biti 50% iz slozenih ugl hidrata 35% proteina 15 % masti ,ukupno vise od bazalnog metabolizma a manje od tvoje dnevne potrosnje kalorija kako bi bio u deficit recimo500cal dnevno sto ce uz trening 4x nedeljno sa opterecenjem i 4 kardio treninga u zoni 65% od max hr biti dovoljno da nedeljno gubis oko 0,7kg masti.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #2 poslato: Maj 16, 2013, 08:46:24 posle podne »

1. mislim da ti Kreatin kao totalnom početniku i nije baš potreban, mogao si da ga ubacis kasNije, kada se malo uhodas i naučiš da vežbas. Dex samo do 30 gr posle treninga.
2. što se stomaka tiče, tu ti je ključna ishrana. baziraj se na kvalitetnim ugljenim hidratima, i proteinima. (Pirinač, krompir, grašak, ovsene pahuljice) (jaja, piletina, riba, mlečni proizvodi sa malo masti). Kardio nastavi, to će ti topiti masti. Grudi: bendz, kosi bendz, kontra kosi bendz, razvlačenje bucicama na klupi, propadanja, ovo mora da ti napravi grudi.
3. odgovor si dobio na 2 (ovu hranu možeš da  jedeš u velikim količinama). napravi plan i drži ga se, budi uporan, i videces promenu.
Sačuvana
Nergal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #1 poslato: Maj 16, 2013, 07:45:47 posle podne »

Pozdrav svima!! Prvo da Vas pohvalim, vec duze vreme citam Vase post-ove, savete, kritike, azurni ste i uvek imate volju da odgovorite na svako pitanje. Drugo da predstavim svoj problem. Imam 30 god, 180cm i 84kg. Ceo svoj zivot sam ziveo nekvalitetno: izlasci, alkohol, duvan, restorani, premasna i neredovna hrana, prejedanja, malo spavanja, nikad teretana, nikad sport... I tako godinama. E to mi je doslo glave. Smucio mi se takav zivot i resio sam da sve promenim u korenu. Krenuo sam u teretanu (vec mesec dana), procitao Vase savete u vezi ishrane i to sam dosta doveo u red (finansije nisu problem ali jeste vrsta posla kojim se bavim). Pre dva dana sam od Vas narucio sup. (svaka cast vec sutradan sam dobio) i poceo da koristim: Dymatize Creatin, BioTech Iso whey Zero i Dexenergy i ubacio sam kardio trening 2 puta nedeljno, trcim oko 3 km po treningu.
A sada pitanja:

1. Sta kazete za ovu kombinaciju sup?
2. Sta da radim da skinem salo sa stomaka a povecam grudi? (jer mi je stomak kao burence a u grudima sam ravan k'o ,,daska'' UZAS!!)
3. Da li da se uzdrzavam od hrane (zbog stomaka) ili da jedem kolicinski koliko volim ali kvalitetno?
4. Ostali Vasi saveti

Znam da je ishrana na prvom mestu i to sam 90% regulisao (prase nisam probao 30 dana ;) ) ostalih 10% mi ne dozvoljava vrsta posla i slob. vreme.
U nadi da ce te izdvojiti vreme da mi odgovorite unapred zahvalan..
P.S. Izvinite ako sam bio opsiran nije mi to bila namera. POZDRA|V
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 14 upita.