TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:03:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1485 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2013, 08:59:19 pre podne »

Snežo, lično znam više ljudi koji su u godinama kao Vi pa čak i dosta stariji, koju si sasvim promenili način života, uveli fizičku aktivnost, promenili ishranu.... ne kažem da je lako, pogotovo kad je tu porodica i sve, ali se može. Samo je potrebno malo volje.

Što se tiče aktivnosti, to ne mora da bude samo teretana, može da bude brzi hod kao što je Gorana rekla, može da bude vožnja bicikla, plivanje, duga šetnja...  pronaĂ°ite aktivnost koja vam prija.

Mislim da svaka žena zaslužuje 30 minuta dnevno za sebe i za svoje zdravlje bez obzira na obaveze :)  a tih 30 minuta redovnih svaki dan može puno da vam olakša dalji život i suočavanje sa svim izazovima kako fizičkim tako i psihičkim... :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2013, 10:51:33 posle podne »

Dobrodoslica i sa moje strane :-),

ovakav nacin zivota treba menjati ( necu reci da se MORA ), jer, nece tu biti problem samo par kilograma viska ako tako nastavite dalje. Prvo i osnovno, dorucak je obavezan, dobro je sto ste uveli dorucak, ali, umesto psenicnih bolje je uzeti ovsene pahuljice ( ili razene, jecmene ), pa njih kombinovati na razne nacine. Nema potrebe da jogurt bude sa 0% mlecne masti, uzmite neki sa probiotskim kulturama ( Balans npr je jako dobar ).

Zatim, nakon toga, do rucka vam treba uzina - nesto od voca ( jabuka, narandza, nesto od ovog sezonskog sada, pa i banana ). Takodje, izmedju rucka i vecere mozete pojesti saku badema, oraha, lesnika, tako cete uneti zdrave masti koje su, izmedju ostalog, dobre za krvne sudove. Posto ste dugo budni, trebalo bi ubaciti jos jedan obrok pre spavanja, jer ovako je organizam dugo bez hrane pa je jasno zasto stedi energiju i ne mozete da izgubite tih par kilograma viska, iako ne jedete skoro nista.

Jos jedna bitna stvar, metabolizam se od tridesetih godina polako usporava, pa je sve lakse dodati a teze skinuti kilograme, pa se i o tome mora voditi racuna.

Sto se tice fizicke aktivnosti, savetujem da krenete barem sa setnjom, minimum tri dana nedeljno, po pola sata, malo brzim tempom ( ne "nogu pred nogu"), to su neke zvanicne preporuke, naravno, sto vise, to bolje, mada bi vam i teretana jako koristila.
Sačuvana
snezaR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2013, 09:45:46 posle podne »

Imam 43 godine, zivim u malom mestu gde i nemam nekih uslova za bavljenjem nekim sportom (postoji samo jedna teretana).
Utajem oko 7h, pijem kafu ness (pola mleko pola voda) u zadnjih 2 meseca bez secera. Nemam naviku da doruckujem ali sam u zadnje vreme pocela na poslu da jedem psenicne pahuljice sa jogurtom 0% masti, rucam kuvanu hranu (posto zivim sa 3 sina kuvan obrok je obavezan), problem mi je sto sam jako dugo budna, skoro nikada pre 2h posle ponoci ne zaspim i ako veceram oko 18-19h, oko ponoci sam gladna. Posao mi je kancelariski ali samo 3-4h radim, zivim na cetvrtom spratu u zgradi bez lifta i to je moja jedina fizicka aktivnost. U zadnjih par meseci pokusavam da izgubim tih 5-6kg viska ali ne uspevam.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2013, 08:06:50 pre podne »

Pozdrav Snežo,

trajno rešenje za gubitak suvišnih kilograma, lep izgled, zdravlje a da se pri tom osećaš i punom energije i da budeš zdrava - leži u izbalansiranoj ishrani i adekvatnoj fizičkoj aktivnosti.  Što se toga tiče, nema nikakve prečice niti laži i prevare.

Koliko imaš godina?

Da li postoji mogućnost da kreneš da se baviš nekom fizičkom aktivnošću, i ako smem da pitam koji je razlog što se ničim ne baviš sada?

Što se tiče mesne dijete naravno da se nisi osećala dobro jer je tvoje telo bilo bez "goriva" konstantno, tj. bez ugljenih hidrata.

Ono o čemu mi ovde stalno pričamo je zdrav način ishrane, nikakve kratkoročne dijete niti "časopis" dijete - popularne, nisu u redu i nisu prilagoĂ°ene svima.

Ako zaista želiš rezultat moraš da se spremiš na malo odricanja. 

Ako zaista želiš rezultat moraš da budeš iskrena prema nama i da nam daš više informacija. Kako se sada hraniš? kako izgleda jedan tvoj tipičan dan?

I da ti odgovorim na pitanje o suplementima.  Protein je u redu na dijeti, može da se koristi, ali mislim da ti on za sada nije potreban dok ne središ ishranu. Mislim da imaš pogrešna očekivanja od njega.
Smršaćeš ti svakako od kalorijskog deficita (manjka) ali nije rešenje da zameniš 1-2 obroka proteinskim šejkom. Mnogo više zavisi od načina ishrane.  Kada to regulišemo, možemo razmotriti dodavanje suplemenata tvojoj ishrani.

Sačuvana
snezaR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2013, 10:27:21 posle podne »

imam 68kg i visoka sam 168cm, htela bih da smrsam 6-7kg probala sam mesnu dijetu ali se nisam osecala dobro.
Ako ovim proteinima zamenim 1-2 obroka dali cu izgubiti kilograme. Moram da napomenem da nisam previse fizicki aktivna.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.