TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397311 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 04, 2024, 01:33:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetak treniranja :)  (Pročitano 5085 puta)
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #13 poslato: Jun 11, 2013, 01:45:59 posle podne »

Jak dorucak, jak rucak, jaka vecera (proteinska), i moze da ubaci 1 ili 2 uzine, tipa kikiriki, badem, neku vocku, i mora da raste...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jun 11, 2013, 12:58:08 posle podne »

Ne moras da jedes toliko puta,jedi kako hoces, bitno je samo da si na kraju dana uneo svega koliko ti treba.Da li ces imati 2 obroka ili 6 nije bitno.Jedino vidi kako ce ti se nacin ishrane odraziti na trening pa menjaj ako ne valja.

Leba ti,ajd mi reci vezbaca koji jede 2x dnevno ? To su prazne price. Ne vidim poentu da se neko nazdere dva puta sa po 1500 kalorija, umesto 4x750 na primer.. 4x je itekako izvodljivo da se jede na dan.. 2x samo jesti na dan opterecuje se ceo digestivni trakt i mora da se natrpa mnogo kalorija i time se telo zamara.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #11 poslato: Jun 11, 2013, 06:15:37 pre podne »

Ne moras da jedes toliko puta,jedi kako hoces, bitno je samo da si na kraju dana uneo svega koliko ti treba.Da li ces imati 2 obroka ili 6 nije bitno.Jedino vidi kako ce ti se nacin ishrane odraziti na trening pa menjaj ako ne valja.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Tweex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2013, 03:06:21 pre podne »

Ok, sada je 4 ujutru, i nekim cudom ja sam jos uvek budan i citam postove na forumu... :D
Procitao sam bukvalno ceo podforum vezan za dobijanje mase, korigovanje ishrane, nacine vezbanja i mislim da sam stekao pravu sliku o tome kako bi trebalo da izgleda moj jelovnik ukoliko zelim da imam neke rezultate uz naravno odgovarajuci trening. Kapiram da ujutru treba dosta proteina i hidrata, pre i posle treninga takodje (jaja, sve vrste mesa, mleko, pirinac) , u medjuvremenu voce i razne vrste semenki, ali citajuci sve te postove, nekako nisam siguran da bih sve to mogao da postignem sto zbog vremena sto zbog mog apetita koji nije bog zna kakav.
Zato me interesuje da li bih recimo mogao umesto 2 rucka (jedan pre, jedan posle treninga) da imam recimo normalan rucak (meso, pirinac, krompir, salata naravno i slicno), a posle treninga recimo da uzmem 500ml gainera pa kroz recimo 2 sata opet da pojedem nesto "konkretno".
Obzirom da sam pocetnik ne znam bas koji gainer bi mi bio najbolji, ali citao sam da mnogi u pocetku koriste
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN064-Mass-20.html
pa bi mi vase misljenje i na tom polju bilo korisno.
« Poslednja izmena: Jun 11, 2013, 03:17:26 pre podne od strane Tweex » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2013, 08:48:17 posle podne »

Ma ok, kapiram ja to, ali prosto moj organizam nije navikao na toliko mesa svaki dan, zato sam mislio da ubacim neki suplement pored pojacane ishrane koja podrazumeva tu krtinu :P
Mislim da bi mi tako mozda bilo lakse da unesem dovoljnu kolicinu kalorija...

Sve to stoji, ali bar 3000 neka ti bude iz hrane, to je izvodljivo vec 750 kalorija x 4 obroka i cao
Sačuvana
Tweex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Jun 10, 2013, 08:45:22 posle podne »

Ma ok, kapiram ja to, ali prosto moj organizam nije navikao na toliko mesa svaki dan, zato sam mislio da ubacim neki suplement pored pojacane ishrane koja podrazumeva tu krtinu :P
Mislim da bi mi tako mozda bilo lakse da unesem dovoljnu kolicinu kalorija...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2013, 08:40:49 posle podne »

Pa gainer mozes x2 dnevno, ili protein pa dodas malo banana i napravis svoj gejner plus neko kostunjavo voce.. ali celokupni uspeh ce ti zavisiti od hrane koju unosis, tj moras da jedes i da se mucis i to bi bilo to.. Cvrsta hrana je nezamenljiva.. Gejner je samo dodatak,kao i whey protein i blend i bilo sta drugo sto kupis u suplement shopu,tako da ne ocekuj previse nego zderi krtinu neke zivotinje :)
Sačuvana
Tweex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Jun 10, 2013, 08:32:46 posle podne »

Huh ok :D
Da li neki od tih dodataka tipa gainer ili proteini mogu da zamene neki od obroka, tj ne da zamene, nego da ga uvedem kao dodatni obrok obzirom da nisam siguran kako cu na drugi nacin da unosim tako puno kalorija...
« Poslednja izmena: Jun 10, 2013, 08:35:10 posle podne od strane Tweex » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jun 10, 2013, 08:31:05 posle podne »

Pre svega hvala na odgovorima! :)
Slazem se da ovim rezimom rada necu postici nista spektakularno, ali prosto ne mislim ni da bi bilo pametno da odmah krenem u teretanu obzirom da nikada nisam radio nikakve vezbe za gornji deo tela. Na ovaj nacin sam malo aktivirao misice, probio onu prvu upalu i sada vec planiram da krenem ozbiljnije da radim (da krenem u teretanu).
E sad, sto se tice ishrane, nemam bas pravilnu predstavu o tome kako bi to trebalo da izgleda, jer nisam neki tip koji ima veliki apetit, pa sam se zato obratio vama za pomoc. Do sada nisam preterano vodio racuna o tome, ali imao sam 3 redovna obroka, a otkako sam poceo sa vezbanjem normalno je da jedem nesto vise. Medjutim, i pored toga, ne mislim da je to dovoljno, i zato bi mi znacilo kada bih unosio odredjenu kolicinu kalorija i proteina kroz neki od suplemenata. Znacilo bi mi kada bi mi neko napisao koliko bih kalorija trebalo da unosim ili kako bi trebalo da izgledaju moji obroci uz ili bez koriscenja nekih suplemenata.

4000+ kalorija i ne mozes omanuti
Sačuvana
Tweex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2013, 08:26:59 posle podne »

Pre svega hvala na odgovorima! :)
Slazem se da ovim rezimom rada necu postici nista spektakularno, ali prosto ne mislim ni da bi bilo pametno da odmah krenem u teretanu obzirom da nikada nisam radio nikakve vezbe za gornji deo tela. Na ovaj nacin sam malo aktivirao misice, probio onu prvu upalu i sada vec planiram da krenem ozbiljnije da radim (da krenem u teretanu).
E sad, sto se tice ishrane, nemam bas pravilnu predstavu o tome kako bi to trebalo da izgleda, jer nisam neki tip koji ima veliki apetit, pa sam se zato obratio vama za pomoc. Do sada nisam preterano vodio racuna o tome, ali imao sam 3 redovna obroka, a otkako sam poceo sa vezbanjem normalno je da jedem nesto vise. Medjutim, i pored toga, ne mislim da je to dovoljno, i zato bi mi znacilo kada bih unosio odredjenu kolicinu kalorija i proteina kroz neki od suplemenata. Znacilo bi mi kada bi mi neko napisao koliko bih kalorija trebalo da unosim ili kako bi trebalo da izgledaju moji obroci uz ili bez koriscenja nekih suplemenata.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2013, 07:58:00 posle podne »

Ukratko moras krenuti u teretanu i to bi bilo to, hiljade sklekova propadanja i dve buchke od 5 kg ti nece doneti mase. Dok ne krenes silovito da dizes stotine kilograma, tonu dve tegova na dan , onda ce da bude nesto od tebe :)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2013, 06:39:02 posle podne »

Tesko da ces sa tim vezbama i tom smesnom bucicom uspeti da uradis nesto spektakularno. Imas napredak zato sto si se fizicki aktivirao, i bilo sta da radis, pa i to sto trenutno radis, dace ti rezultate, jer si pocetnik. Ali nazalost na duze staze, to nece biti dovoljno. Moras da krenes u teretanu, i moras na osnovnim vezbama da probijas tezine! To je sto se tice treninga. Koliko vidim smatras da ne mozes da se ugojis? Napisi detaljno ishranu za jedan tvoj dan, pa ces dobiti odgovor gde gresis i zasto nema mase. Ako si u kalorijskom suficitu, ne moguce je da se ne gojis, mozda mislis da jedes dovoljno. Sto se tice suplemenata, mozda bi u tvom slucaju neki kvalitetan gejner bio bolja opcija, ali tek kada krenes u gym, ovako nema svrhe, bolje ulozi u ishranu.
Sačuvana
Tweex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2013, 06:26:33 posle podne »

Pozdrav svima :)
Nov sam na forumu, i pre nego sto sam se odlucio da napravim novi post, pokusao sam da nadjem neki slican, ali izgleda da nema bas takvih slucajeva... Naime, imam 22 (uskoro 23) godine, 192cm i 76kg... Celog zivota sam se aktivno ili rekreativno bavio sportom, ali otkako sam krenuo na fax (pre 4 godine) to se sve svelo iskljucivo na basket preko leta, sto znaci 3-4 meseca godisnje. E sad, nedavno sam odlucio da pocnem sa treninzima ne bih li malo poradio na svom izgledu. Prvenstveno potrudicu se da objasnim svoj trenutni izgled: recimo da sam atletski gradjen ali prilicno mrsav; ramena imam, rekao bih izuzetno razvijena u odnosu na ostatak tela, to je verovatno zahvaljujuci genetici a i cinjenici da relativno cesto igram basket; grudi su po mojoj proceni izuzetno lose razvijene; sa stomakom i trbusnjacima nemam problema, a sala maltene i da nemam obzirom na moju telesnu tezinu :P ; imam izrazito razvijene listove, dok butine malo zaostaju ali mislim da su zadovoljavajuce obzirom da sam punih sedam godina trenirao fudbal ( do 15-te godine ); ruke su mi bile prilicno slabe obzirom da nikada nisam radio nista specificno za ruke.
Sada o treningu... Kupio sam bucice od 7.5kg i poceo da radim klasicne vezbe za ruke i grudi jer zelim prvenstveno da poradim na tom delu tela. Pored toga radim i dosta sklekova i propadanja i trening mi se svede na intenzivnih 70-80 minuta vezbanja gde odradim nekih 200 sklekova i 6-7 serija razvlacenja i ostalih vezbi za grudi ( radim jos 3 vezbe ) i 6-7 serija propadanja i dizanja bucica za biceps (stavim sve tegove na jednu sipku, dakle oko 13.5kg). Radim ovim tempom vec skoro mesec dana i da budem iskren vec se vide rezultati.
E sad problem: problem je sto se prilicno istrosim tokom ovog treninga i obzirom na svoju masu ( izuzetno malu ) ne mislim da ce trening biti posebno efektan ako ne dodam neki od vasih proizvoda jer samom ishranom ne mogu da namirim sve sto mi je potrebno da izgradim svoje telo onako kako bih zeleo. Poenta je da zelim da dobijem barem nekih desetak kilograma, a obzirom na svoju gradju i konstituciju, za tako nesto bi trebalo da pojedem mnogo sto nije uvek moguce. Sto se tice ishrane, imam 3 obroka, nisam do sada vodio preterano racuna o tome jer mi nije bilo potrebno obzirom da ne mogu da se ugojim pa sve i da hocu :P . Moja dilema se svodi na to da li je bolje da kupim neki od cisto proteinskih dodataka ili mozda weight gainer obzirom na njegov sastav. Jos jedna stvar, trenutno nisam u mogucnosti da krenem u teretanu pa sam se zato i obratio za pomoc jer ne znam da li je moj trening dovoljno jak da bih poceo da koristim neki od suplemenata, ali vec sredinom jula cu biti u mogucnosti da krenem u teretanu pa ce rezultati, verujem, biti i bolji.
Za sve koje mrzi da citaju, ukratko: Visok sam, mrsav, prilicno lepo gradjen, zelim malo vise mase, proteini ili gaineri i komentar o rezimu rada. :)
Izvinjavam se na duzini posta, ali nigde ne pise da je zabranjeno :P
Unapred hvala na odgovorima!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.954 sekundi sa 18 upita.