TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397324 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 04, 2024, 03:40:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetak treniranja :)  (Pročitano 5090 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Jun 12, 2013, 02:06:17 posle podne »

ja se osećam bolje kada jedem više puta dnevno, kad bih jela 2 puta dnevno to bi bili preveliki obroci, teško za varenje, manjak energije...

navikla sam svoj organizam da imam bar 5-6 obroka u toku dana...  e sad, ja pod obrokom podrazumevam i po koju voćku, orašaste plodove, protein bar... itd
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #27 poslato: Jun 12, 2013, 08:56:01 pre podne »

Tu se slazem sa tobom,da nije kraj sveta ako zbog neke obaveze danas npr. stigne 2 puta da jede samo,i naravno da ce mu ta 2 obroka biti obilnija nego da ih ima 4-5. I meni se to desi ponekad,s tim da ja preskocim taj dan trening ako ne jedem kako treba.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #26 poslato: Jun 11, 2013, 11:00:11 posle podne »

^Ako tebi tako odgovara, onda jedi tako.Ja nisam rekao da mora da se jede 2 obroka, nego da moze ako nema vremena i ako mu je tako lakse, a ne da bude pod obavezom da jede 5-6 puta na dan, pa ako propusti obrok dva, da misli da je kraj sveta.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #25 poslato: Jun 11, 2013, 10:51:29 posle podne »

Svi vec znamo da je ''lozenje metabolicke peci'' povecavanjem broja obroka mit,ali su 2 obroka po meni glupost. Ja imam 5 cvrstih obroka plus jedan pwm jer mi je tako lakse,a mislim da je i zdravije da unosim tako hranu. Jeste malo komplikovano kada imam obaveza ceo dan pa spremam i pakujem u Taperver,ali po meni,ne treba pocetnicima servirati pricu da jedu 2 puta dnevno. U moru svih ovih novih informacija ne treba ih buniti time da to tako treba.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #24 poslato: Jun 11, 2013, 10:15:30 posle podne »

Sa tobom pedjoni ne moze lepo.Stavjas mi reci u usta i takve si gluposti naveo u onom postu gore da ne vredi raspravljati sa tobom.Odmah pozivas na steroide jer vidim da ti je to izgovor cim neko uradi nesto sto ti nisi.

@skemi: U sta da li verujem?


Ti prvo nisi ni lepo skapirao sta sam ja napisao, ja se ne raspravljam sa tobom nego ti iznosim argumente, dakle ti verujes u to da moze da se jede 2x dnevno,ok ..jel jedes ti dva puta dnevno ? Zasto mi ostavljas linkove tipova tamo nekih sa neta, pricamo o tvom primeru, nisam ja uradio nesto sto oni,a sta si ti uradio,ajde da vidimo ? treniras mesec i po i sad mi ti pojasnjavas neke termine,vec si popio svo znanje interneta ? Mani me decace nebuloza i tih gluposti sa dva obroka..ispadas smesan takvim izjavama, i kako se te izjave sire ovaj forum postaje sve smesniji.
Sta ima ja tu da verujem, pa nije ti ovo bajka, nego jedan od nacina kako moze da se jede.Nekad jedem 3 puta,nekad 4, a nekad i 2.
Ko kaze da pricamo o mom primeru?Samo ti jedi 5 puta na dan da nalozis metabolicu pec, ja nemam nista protiv.

http://www.leangains.com/search/label/Client%20results
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Jun 11, 2013, 09:58:52 posle podne »

Sa tobom pedjoni ne moze lepo.Stavjas mi reci u usta i takve si gluposti naveo u onom postu gore da ne vredi raspravljati sa tobom.Odmah pozivas na steroide jer vidim da ti je to izgovor cim neko uradi nesto sto ti nisi.

@skemi: U sta da li verujem?


Ti prvo nisi ni lepo skapirao sta sam ja napisao, ja se ne raspravljam sa tobom nego ti iznosim argumente, dakle ti verujes u to da moze da se jede 2x dnevno,ok ..jel jedes ti dva puta dnevno ? Zasto mi ostavljas linkove tipova tamo nekih sa neta, pricamo o tvom primeru, nisam ja uradio nesto sto oni,a sta si ti uradio,ajde da vidimo ? treniras mesec i po i sad mi ti pojasnjavas neke termine,vec si popio svo znanje interneta ? Mani me decace nebuloza i tih gluposti sa dva obroka..ispadas smesan takvim izjavama, i kako se te izjave sire ovaj forum postaje sve smesniji.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #22 poslato: Jun 11, 2013, 09:44:45 posle podne »

Sa tobom pedjoni ne moze lepo.Stavjas mi reci u usta i takve si gluposti naveo u onom postu gore da ne vredi raspravljati sa tobom.Odmah pozivas na steroide jer vidim da ti je to izgovor cim neko uradi nesto sto ti nisi.

@skemi: U sta da li verujem?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Jun 11, 2013, 06:36:05 posle podne »

A sto se tice gejnera, pre bih jeo secer kristal pola kile dnevno, i vise koristi od njega imao, nego dao pare za gejner..tako da nema sta tu vise da se doda  ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #20 poslato: Jun 11, 2013, 06:31:08 posle podne »

haha... Pedjoni.  :) hteo sam da napisem slican post nikolicu. U pravu si. Jos pogledaj onog lika, pitanje je koliko je kura odradio da bi postigao onu formu, a ovamo ser e da je verovatno natural i da jede 2 puta dnevno. Pre jedno godinu i nesto meseci bi mu mozda i poverovao, ali od kako sam poceo da vezbam, i video kako se tesko radi u ovom sportu, tacno se provaljuje, kad pogledam sliku ko je uzo nesto, a ko je natural. Samo mi nikolic nije jasan, da li stvarno veruje u to?


Pun je net kojestarija i nazovi strucnjaka, kad bi sad textovima se poklapali nikad kraj ne bi dosao..tako da ne citam vise nista,i niti me zanima.. Cenim samo neko kad izlozi svoj primer,ovo sam uradio tako i tako, i onda sibne svoje argumente,a ne od nekih tamo likova koje niti znamo koji su, pa pisu textove da bi oziveli sajt i krenuli u internet zaradu. A to dal jede on sam 2x videcemo kada napise,a i ako to kaze,laze,tako da .. Ja ne poznajem coveka koji je bilo amater, bilo da je profi, poluprofi, ili da je neki sportista u drugim sportovima koji jede 2x dnevno , tako da cao poz.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #19 poslato: Jun 11, 2013, 05:47:37 posle podne »

haha... Pedjoni.  :) hteo sam da napisem slican post nikolicu. U pravu si. Jos pogledaj onog lika, pitanje je koliko je kura odradio da bi postigao onu formu, a ovamo ser e da je verovatno natural i da jede 2 puta dnevno. Pre jedno godinu i nesto meseci bi mu mozda i poverovao, ali od kako sam poceo da vezbam, i video kako se tesko radi u ovom sportu, tacno se provaljuje, kad pogledam sliku ko je uzo nesto, a ko je natural. Samo mi nikolic nije jasan, da li stvarno veruje u to?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Jun 11, 2013, 04:43:47 posle podne »

Ne moras da jedes toliko puta,jedi kako hoces, bitno je samo da si na kraju dana uneo svega koliko ti treba.Da li ces imati 2 obroka ili 6 nije bitno.Jedino vidi kako ce ti se nacin ishrane odraziti na trening pa menjaj ako ne valja.

Leba ti,ajd mi reci vezbaca koji jede 2x dnevno ? To su prazne price. Ne vidim poentu da se neko nazdere dva puta sa po 1500 kalorija, umesto 4x750 na primer.. 4x je itekako izvodljivo da se jede na dan.. 2x samo jesti na dan opterecuje se ceo digestivni trakt i mora da se natrpa mnogo kalorija i time se telo zamara.
Jesu jesu prazne price, zato milioni ljudi ovako jedu i imaju odlicne rezultate.
http://www.leangains.com/
http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=142633721&highlight=intermitent+fasting
   
lol, neko mi je premestio poruku


Brate smaras tim linkovima,vec smo prosli tu skolu, necu da citam gomilu momaka koji su otkrili ^toplu^ vodu i jedu ko svinje 2x dnevno.. Uzmi jedi 2x dnevno ja cu 4-6 puta dnevno,pa cemo da stanemo na crtu.. Pokazi nam svoj primer nemoj da mi dajes linkove steroidasa i ljudi koji na svaki nacin zele postati gurui.. Ja ti govorim osnove covecjeg organizma jer ono nije napravljeno da jede po 2000 kalorija u jednom obroku jer je to nebulozno..a ti se prezderavaj,a i sam to ne radis,nego jedes bar tri puta,iako ovde iznosis neke tvrdnje..  Kao prvo natural vezbac ne moze da svari 100 gr proteina u jednom obroku i tu je kraj price,a ako vec zelis da unosis 200+ grama ,kako ces ih uneti na dva puta ? Nebuloza do nebuloze..daj dokaza da telo vari 100 gr proteina u obroku ? Vari sa tim steroidasima cije mi linkove dajes.
Dakle,prvo to isprobaj na sebi,pa nam stavi fotke pre i posle, pa onda nas ubedjuj,nemoj tako neke leve ljude koje niti znam koji su na mapi ovog sporta..ja sve govorim iz svog primera ne od tamo gurua Ramba i gurua Janka.
« Poslednja izmena: Jun 11, 2013, 04:46:38 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Tweex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #17 poslato: Jun 11, 2013, 04:43:03 posle podne »

Ok ljudi, hvala vam svima na savetima, probacu pa cemo videti kako ce da ide :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jun 11, 2013, 02:51:44 posle podne »

Ćaos,

momci su ti već dali predloge, i vezano je uglavnom za hranu i ja se sa tim slažem... realno, nijedan suplement neće imati dovoljno dobar efekat ukoliko ne postoji dobra osnova a to je upravo hrana.

Ali da ti odgovorim na tvoje pitanje o suplementima - što se tiče proteina ja sam svakako za. Što se tiče gejnera oni su dosta kompleksniji po sastavu i meĂ°u njima ima i boljih i lošijih.  Ja sam uvek za neki kvalitetniji gejner, pogotovo ako nećeš biti u mogućnosti da svaki dan uneseš brdo kalorija (iako bi trebalo da maksimalno nastojiš da bude tako), ako uzimaš gejner moja preporuka je Dymatize Elite Mass, Scitec Volumass 35 i to u većim pakovanjima, što ekonomičnije, i da duže traje.

Tako da, po mom mišljenju, gejner kvalitetniji je ok opcija.

Ukoliko se odlučiš za protein, to je povoljnije, jer dobijaš čist protein, bez ugljenih hidrata, dobijaš "kvalitetnije" za uložen novac, i bilo bi dobro da ga piješ posle treninga 1 mericu i ujutru 1 mericu, npr sa ovsenim. TakoĂ°e možeš izmeĂ°u obroka, sa dodatkom badema, lešnika npr da malo uspori apsorpciju.

TakoĂ°e dobra opcija za tebe je protein koji je trenutno na akciji i u pitanju je proteinska smeša iz više izvora _ SNI pro whey

Ukoliko piješ samo čist protein, malo više hidrata računaj da ti treba iz hrane.  Opet, hidrate je lakše uneti nego protein... hidrata ima svuda...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #15 poslato: Jun 11, 2013, 02:06:18 posle podne »

Ne moras da jedes toliko puta,jedi kako hoces, bitno je samo da si na kraju dana uneo svega koliko ti treba.Da li ces imati 2 obroka ili 6 nije bitno.Jedino vidi kako ce ti se nacin ishrane odraziti na trening pa menjaj ako ne valja.

Leba ti,ajd mi reci vezbaca koji jede 2x dnevno ? To su prazne price. Ne vidim poentu da se neko nazdere dva puta sa po 1500 kalorija, umesto 4x750 na primer.. 4x je itekako izvodljivo da se jede na dan.. 2x samo jesti na dan opterecuje se ceo digestivni trakt i mora da se natrpa mnogo kalorija i time se telo zamara.
Jesu jesu prazne price, zato milioni ljudi ovako jedu i imaju odlicne rezultate.
http://www.leangains.com/
http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=142633721&highlight=intermitent+fasting
   
lol, neko mi je premestio poruku
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #14 poslato: Jun 11, 2013, 01:56:30 posle podne »

Tebi trebaju kvalitetne kalorije. A ovaj gejner sto si naveo dole je samo finansijski isplativ, i nista vise. On u porciji od 50 gr ima samo 185 kalorija, od toga su 30 grama seceri. Ja i kada bi kupio ovo, pio bih ga samo posle treninga, upravo zbog tih secera. A kao zamena za obrog i dopunu kalorija u toku dana, moraces da potrosis duplo vise para, za neki bolji gejner.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.