TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:48:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: zdravo svima :)  (Pročitano 4082 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jul 01, 2013, 08:39:20 pre podne »

i zaista, kada povećaš mišićnu masu - mnogo lakše ide skidanje masti, mnogo lepši oblik tela dobijaš - izvajane mišiće i lepe obline.... ne treba da se bojiš tegova!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Jun 30, 2013, 10:34:42 pre podne »

znam da pitanje zvuci mozda glupo i smesno, ali ja zaista nemam bas nikakvu predstavu o tome, pa moram da pitam.....dakle od tih proteina i teretane se necu ugojiti? trudim se da povecam unos proteina preko hrane, tj mesa...
Unos namirnica treba da bude u nivou tvojih potreba bazalnog metabolizma i kalorija potrosenih na treningu i u toku dana da bi odrzala trenutnu tezinu.Ukoliko zelis da se resaves masnih naslaga potrebno je da radis kardio u zoni 65% od max srcanog ritma 60 min (traka,steper) a trening sa opterecenjem da radis 8 do 12 ponavljanja sa intezitetom 70% od maksimuma kako bi dobila nesto na misicnoj masi.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2013, 02:06:16 posle podne »

evo možeš pročitati ovaj moj kratak tekst na temu proteina
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=173731.0

ako ima pitanja, slobodno
Sačuvana
Miss_Bukvic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2013, 01:51:26 posle podne »

znam da pitanje zvuci mozda glupo i smesno, ali ja zaista nemam bas nikakvu predstavu o tome, pa moram da pitam.....dakle od tih proteina i teretane se necu ugojiti? trudim se da povecam unos proteina preko hrane, tj mesa...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 26, 2013, 01:45:23 posle podne »

hvala, trudim se da jedem sto vise svezu......

a mislis onda da treba da prestanem sa aerobikom ili da samo uz to iskombinujem i teretanu?
a iskreno, nemam bas mnogo znanja o njoj, kao ni o cuvenim proteinima, koliko su zdravi/stetni....

nadam se da u tvojoj okolini postoji dobar trener-instruktor koji može da te uputi u osnovnu tehniku vežbanja, jer to je najbitnije da bude neko uz tebe da vidi kako izvodiš vežbe.

Teretana će ti jedino dati rezultate koje želiš, a za kardio kao što ti je Marko već rekao - ne moraš da preteruješ jer nemaš viška kg, samo umereno u adekvatnom intenzitetu - niži intenzitet duže trajanje - da imaš osećaj da bi tempo mogla da držiš bar 2-3 sata.

Što se tiče proteina - protein kao suplement nije štetan, ne sadrži nikakve supstance koje mogu da oštete zdravjle, u pitanju je čist protein uglavnom iz izvora surutke, prečišćen - od ugljenih hidrata, masti... izuzetno brze apsorpcije.

Protein je gradivni materijal u našem telu i ako želiš da povećaš mišićnu masu (za devojke čitati: da se zategneš i imaš lepe obline i manje masti) - onda treba da povećaš njihov unos
Sačuvana
Miss_Bukvic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #11 poslato: Jun 26, 2013, 01:36:36 posle podne »

hvala, trudim se da jedem sto vise svezu......

a mislis onda da treba da prestanem sa aerobikom ili da samo uz to iskombinujem i teretanu?
a iskreno, nemam bas mnogo znanja o njoj, kao ni o cuvenim proteinima, koliko su zdravi/stetni....
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2013, 10:31:02 posle podne »

dakle moram da napomenem da se ja od svoje transvormacije pada na 45 kg jos nisam ugojila i samo zelim da to odrzim na jedan zdrav nacin. takodje, moram napomenuti i to da imam neki blazi oblik skolioze i doktorka mi je rekla da ne krecem odmah u teretanu nego da prvo krenem sam vezbama. ali me isto tako zanima zbog cega je teretana bolja od recimo aerobika? :)

a sto se tice godina, napunila sam 19 sad u februaru...

hvala na dosadasnjim savetima :)
Trening sa opterecenjem snaga i misicna hipertrofija ti je sada prioritet,dapodignes procenat misicne mase ,da ojacas lednje misice (narocito duboke strukture) koje ce pomoci kod deformiteta i kvalitetna ishrana.Kardio trening mozes raditi ali nista preterano jer imas malo kg.Aerobik je u tvom slucaju gubljenje vremena .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2013, 05:49:51 posle podne »

imam jednu dilemu koja me muci, sta je bolje uvece jesti za veceru tj sta je manje kaloricnije tunjevina ili sardina u kozervi?

možeš i jedno i drugo, oba su izvori proteina... samo što bih ti predložila da bolje jedeš svežu ribu kad god si u mogućnosti, tj. da sama ispečeš - pastrmka, losos, skuša, oslić, som... šta god voliš.  Ipak je bolje nego konzervirana riba.

Uz to, neko povrće ili salatu.  Super kombinacija.
Sačuvana
Miss_Bukvic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2013, 04:47:55 posle podne »

imam jednu dilemu koja me muci, sta je bolje uvece jesti za veceru tj sta je manje kaloricnije tunjevina ili sardina u kozervi?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2013, 09:42:20 pre podne »

Teretana je dobra za žene iz razloga što se koriste tegovi- opterećenje koje mišić treba da savlada, vidljivi rezultati su ti da ćeš imati više snage, zategnuto telo i obline kakve želiš, imaćeš manje masti jer ćeš izgraditi mišićnu masu (nećeš se nabildovati , jer je to kod žena vrlo teško zbog hormonskog statusa) i što više mišićne mase imaš automatski imaš brži metabolizam (mišićno tkivo je metabolički najaktivnije)  i manje masti

uz to, prilagoĂ°en kardio trening u aerobnoj zoni

Sačuvana
Miss_Bukvic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2013, 09:34:40 pre podne »

dakle moram da napomenem da se ja od svoje transvormacije pada na 45 kg jos nisam ugojila i samo zelim da to odrzim na jedan zdrav nacin. takodje, moram napomenuti i to da imam neki blazi oblik skolioze i doktorka mi je rekla da ne krecem odmah u teretanu nego da prvo krenem sam vezbama. ali me isto tako zanima zbog cega je teretana bolja od recimo aerobika? :)

a sto se tice godina, napunila sam 19 sad u februaru...

hvala na dosadasnjim savetima :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2013, 09:32:05 pre podne »

Drago mi je kad čujem za pozitivne primere, Aleksandre.

A što se tiče P90x i insanity-ja ovo NE i nikako, pogotovo za jednu slabije utreniranu osobu.  Ovi programi mogu biti izuzetno opasni jer je intenzitet izuzetno visok i mogućnost od povrede velika, takoĂ°e ogroman stres za srce.

Treba prilagoditi intenzitet, i krenuti postepeno. Teretana (rad sa opterećenjem) i aerobni trening u zoni 65-70% od maksimuma je ono što će dati rezultate po pitanju izgradnje aerobne baze, bazične kondicije i snage.

Intervalni trening ima prednosti, ali nikako se ne daje u početku , jer može imati ozbiljne neželjene posledice i izuzetno je stresan.
Sačuvana
AleksandarSpasic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2013, 09:22:27 pre podne »

Pozz :) Nisam video da si navela godine, koje igraju vaznu ulogu u svemu :) Drago mi je da si smrsala, jer do pre godinu i po dana i ja sam imao ogromnu transformaciju kod sebe, nesmem ni da spomenem brojke koje su opisivale moj izgled :)
Kao sto ce ti reci savetnici ovde, da za odrzavanje normalne tezine treba jesti od prilike 50:30:10 (UH-Proteina-masti) uz naravno neki dobar trening :) Recimo imas na internetu (Torrent) da skines "P90X" aerobne vezbe, onda "Shaun T Instanity" ili ako te zanima "Brazilian But lift" pogledaj www.beachbody.com.Sve jedno koji ces izabrati, svi imaju po minimum 10 snimaka u svom sadrzaju i rade i sa Intervalin vezbama (koji najbolje skidaju mast) i onim teskim iscrpljjucim "max kardio" koji ce vise skinuti ugljene hidrate no masti. Ne zaboravi da se mast najteze topi.
Preporucio bih ti sajt www.mojtanjir.com za pracenje unesenih kalorija na dan, meni barem savrseno pomaze.Pogledaj da ne preterujes ni u mastima, ni u proteinima ni u ugljenim hidratima, jer moze se lose odraziti. Recimo osoba koja je recimo slikovito "gojazna" u misicima sa kilazom od 90kg ima totalno drugaciji izgled od osobe sa salom koja ima isi broj kilograma :)
I ne zaboravi da neslusas savete svih, vec ima strucni ljudi koji ce te odvesti na pravom putu!!! a ti samo govoirm ono sto su meni rekli isto :) Javi kako ide napredak :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2013, 09:15:44 pre podne »

Pozdrav i dobrodošla na forum :)

Dijeta koju si navela - zaista nije zdrava, 700 kcal je preživljavanje... organizam se stavlja upravo u mod "preživljavanja" i usporava metabolizam i onda kada ponovo kreneš da jedeš naglo se gojiš.
Verovatno zbog toga i nisi zadovoljna rezultatima,  a pre svega bitno je da se dobro osećaš, izgled nije na prvom mestu. Ako se loše osećaš i premorena si to je znak da nešto ne valja.

Što se tiče muslija, ovsene čiste su najbolje. Da goje - to su gluposti... u redu, sadrže ugljene hidrate ali to su složeni ugljeni hidrati, puno vitamina i minerala, puno vlakana koja pozitivno utiču na probavu i na sitost, one su najbolji izbor... uz ovsene možeš dodati laneno seme, ponekad suvo grožĂ°e ili cimet, ima tu dosta interesantnih opcija.  Nisam za nestle, bolje da sama napraviš musli.  Fun and fit ima dobrih muslija isto, bez šećera, čisto ako poželiš neku promenu. Ja npr imamo običaj da kupim taj fun and fit ali u njega sama dodam još 2 kese ovsenih i onda dobijem finu razmeru :)

Drugi moj savet, koji bih ti dala, je da kreneš u teretanu.  Teretana 3-4 puta nedeljno u kombinaciji sprave-tegovi i kardio, bi ti dala odične rezultate.

A što se tiče ishrane, povećala bih malo unos proteina - meso, riba, jaja, mladi sir...

Za doručak možeš jesti žitarice sa jogurtom, to je ok, ili neku drugu varijantu - sa mlekom, semenkama itd itd..  ali bi bilo dobro da imaš i neki izvor proteina - npr jaja, kajgana ili kuvana jaja...

Za užinu je voće ok, možeš grickati bademe sirove npr.

Za ručak bi bilo dobro da imaš opet protein -npr belo meso ili riba, povremeno crveno meso, uz to neki prilog poput krompira i pirinča,i obavezno velika salata od svežeg povrća.

IzmeĂ°u obroka opet lagana užina, npr lešnik,badem, orah... šta god imaš - oko 50 g.  

Uveče smanji unos hidrata i pojedi opet neko belo meso npr sa salatom, ili ispeci ribu, tunejvina iz konzerve ne više od 3-4 puta nedeljno...  mladi sir isto odlično ide uz salatu.

Ovo su samo neka okvirna uputstva.  Ukoliko se odlučiš za suplementaciju , moj predlog je vitaminsko mineralni kompleks, omega 3 riblje ulje i neki protein čist - za brži oporavak nakon treninga i da lakše uneseš potrebnu količinu proteina u toku dana.

Dakle, nadam se da ćeš me poslušati i krenuti u teretanu :)

Ako ima još pitanja stojimo na raspolaganju!
Sačuvana
Miss_Bukvic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2013, 09:07:05 pre podne »

i da, moram dodati da svako jutro uz zitarice dodajem i 2-3 kasike ovsenih mekinja jer sam cula da su dobre za probavu i mrsavljenje
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.