TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:43:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POMOC!! ://  (Pročitano 1797 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2013, 09:36:05 pre podne »

Sve navedeno nista ne znaci dok to ne prevedes u broj kalorija,ono sto ti mogu reci je da se potrudis da unosis kvalitetni izbor namirnica slozenih ugljenih hidrata i zdrvih masti.
Sačuvana
Avalaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2013, 11:08:28 posle podne »

Evo ovako
Za dorucak uzmem uglavnom 4 jaja
onda uzmem nesto od suvog mesa tipa cajna kobasica suvi vrat i tako to sa krem sirom i jogurtom i pojedem jedno 4,5 parceta hleba
onda rucak uglavnom je to neka piletina i prasetina sa krompirom i neka supa ili corba pre toga...to kad keva ponekad ne kuva nesto,tipa grasak,kupus,pasulj itd
posle uzmem nesto od voca,
i na kraju vecera,uvek razlicito,nesto sa mlekom ili nesto mazem na hleb itd.. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Jun 19, 2013, 10:09:49 posle podne »

Vrednost tvog bazalnog metabolizma moze biti od 2000 pa i do 2800 cal ,okvirno kada bi znali koliko potrosis jos kalorija u toku dana i koliko ukupno uneses mogli bi proceniti koliko si u deficit.Poenta je da uneses vise (suficit kalorijski ) da bi dobijao na telesnoj masi.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Jun 19, 2013, 09:16:46 posle podne »

Imam 16 dina,63 kg i visok sam oko 185... jedem dosta ali nmg da se ugojim zbog brzog metabolizma,jel moze neko da mi da neki savet da mi pomogne kako da se ugojim?

Mozda imas brz metabolizam shodno periodu u kome si, ali, moze biti i da ne jedes dovoljno iako se tebi cini da jedes. Najbolje bi bilo da nam napises kako se trenutno hranis, pa da vidimo na samom primeru sta bi trebalo menjati.

Ja cu ti napisati par osnovnih stvari, a ti slobodno pitaj sta god da te interesuje.

Proteine unosis iz mesa ( belog i crvenog, gledaj zbog sebe da ne bude bas masno ), ribe, jaja, mleka i mlecnih prizvoda. Zdrave masti unosis putem maslinovog ulja, kostunjavog voca ( badem, lesnik, orah, pistaci, ako jedes kikiriki pecen, bez soli ), a kvalitetne ugljene hidrate iz ovsenih ( ili razenih, jecmenih ) pahuljica, pirinca ( belog i integralnog ), krompira, testenine povremeno...Zatim, kroz voce i povrce vitamine, minerale, vlakna, i naravno dosta vode, narocito po ovim vrucinama.

E sada, ti prakticno mozes jesti sve zato sto hoces da dobijes kilograme i nece smetati da pojedes i parce pice, ineki slatkis, sladoled, ali, potrudi se da se prvenstveno baziras na ovinm kvalitetnim namirnicama. Mozes obroke rasporediti skolski, 3 glavna obroka i dve uzine, ili mozes imati i 4 jaca obroka i uzine.

Da li uzimas nesto od vitamina?
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Jun 19, 2013, 08:10:53 posle podne »

Ne mozes da se ugojis zato sto ne jedes dovoljno, a ne zato sto imas brz metabolizam.Moj savet ti je da krenes da jedes kao covek.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Avalaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2013, 07:21:25 posle podne »

Imam 16 dina,63 kg i visok sam oko 185... jedem dosta ali nmg da se ugojim zbog brzog metabolizma,jel moze neko da mi da neki savet da mi pomogne kako da se ugojim?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.