TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 12:19:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BUBULJICE!!!!  (Pročitano 46341 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #89 poslato: Septembar 19, 2007, 03:23:15 posle podne »

Ne znam šta je u Airol kremi.. poklonila sam je momku iz teretane. Inače on je njome prezadovoljan!

Što se tićče ceĂ°enja bubuljica - nikako nemojte cediti bubuljice na gornjoj usni - ako se inficija ide infekcija do mozga direkt!

I inače ne bi trebalo dirati bubuljice ali kako to objasniti momku koji tiže desetine i desetine kg i onda jedna bubuljica pokvari utisak ;)
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #88 poslato: Septembar 18, 2007, 01:20:01 posle podne »

Ma uzmes lepo pa ih iscedis.. Prosto.. Inace nemam problema sa tim xD
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #87 poslato: Septembar 18, 2007, 07:56:12 pre podne »

Nasla sam ovaj clanak...

* * Lagane akne( Acne comedonica ) pogadjaju najviše lice, najjače predeo
oko nosa.Tipicni su miteseri( Komedo ), koji na pojedinacnim mestima izazivaju upalu.
* * Srednje teske akne ( Acne papulopustulosa ) su zagnojeni pristici koji se raširuju na vrat, dekolte, ledja i ramena, najcesce zarastaju bez oziljaka.
* * Od teskih akni( Acne conglobata ) pate posebno mladi muskarci.
One se sire po ledjima i ramenima. Zapaljeni pristici prodiru u dublje slojeve koze i stvaraju tamo kanalice i cyste. teske akne ostavljaju uvek upadljive oziljke.

Za lecenje laksih do srednje teskih akni, dovoljni su, po pravilu
lekovi ( masti i gel-ovi ), koji se direktno nanose na kozu.

Naročito je važno pri tom,da se ne mazu samo bubuljice pojedinacno , već celi areal koze koja je pogodjena.

Benzoylperoxid ( preporucljivi ):
(nanositi ujutru)

- Aknefug BP
- Akneroxid
- Basiron
- Benzac
- Ledoxid Akne
- Panoxil
- Effacne

RETINOIDE
(nanositi uvece)
( preporucljivi ):

- Airol
- Retin A
- Differin
- Roaccutan Gel


izvor: http://www.domaci.de/viewtopic.php?p=713024
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #86 poslato: Septembar 18, 2007, 01:36:56 pre podne »

prochitao sam celu temu i za ovih par minuta sam saznao toliko stvari o forumashima da ne mogu da verujem .. sada znam svu vashu kozmetiku :D :D rofl ..

a ljudi zar nije preterivanje kada neko ima 100 krema .. pa za dan pa za noc pa za pun mesec itd. .. treba pustiti kozi malo da radi da sama trazi ravnotezu ... evetntualno kada imash neki problem resiti to sa takvim nekim preparatom ...
naravno koristim i ja kozmetiku ali se trudim da se kontrolishem ... ajde zene i treba da imaju premekanu kozu i sve shto ide uz to .. slazem se da mitiseri i bubuljice nisu privlachni ni jednom polu ..ali ja pricham o preterivanju .. shto kod nekih ljudi je ochigledno ... i sve je vishe takvih ljudi ...


e da .. btw ..

2 puta chitam garnier kao GAINER  ;D ;D ;D ;D

pa shta da kazem .. ,,profesionalna deformacija'' ...  :P :P prichinjavaju mi se proteini  :-[ :-[
Sačuvana
Mikala
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #85 poslato: Septembar 17, 2007, 11:43:33 posle podne »

Momku iz teretane sam dala moju AIROL kremu i sad kad god me vidi me kuje u zvezde ;)

Zaista fantastična krema.. stavlja se samo malo samo na bubuljice pred spavanje.. jeste malo skuplja ali kaže Vukela da se isplati


Koji je aktivni sastojak (ili ih je vise) AIROL kreme ?!?! Ako moze mali info...  :)  thanks!
Sačuvana
Mikala
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #84 poslato: Septembar 17, 2007, 11:40:13 posle podne »


Ja koristim kremu BOROGAL od Galenike (doduse ne za bubuljice). Imam neku glupost da mi se pojavi neko crvenilo na licu, kao upala, kad se nesto iznerviram  >:( i bude bas gadno. Ova krema mi pomogne, skroz. Ima antibakterijsko i antimikoticko (protiv gljivica) dejstvo, pomaze epitelizaciju koze. Meni se skroz to crvenilo smiri.
Ne sadrzi neke hormone, kortikosteroide i sl., a aktivni sastojak je boratna kiselina.
Ne kosta mnogo, 70-100 dinara.

Mozda i nece pomoci, ali mozes probati. Javi kako je proslo.  :)
Sačuvana
ecipeci
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 339


« Odgovor #83 poslato: Februar 25, 2007, 12:55:47 posle podne »

nemam dobro iskustvo sa kotodermom iz razloga sto stavljaju puno hormona u kozmetiku koju ti daju, brzo se dolazi do rezultata ali cim prestanes to da koristia njbo si!  :-\
Sačuvana
Peraa84
Gost
« Odgovor #82 poslato: Februar 24, 2007, 10:09:52 posle podne »

ja sam vec isao u koto dermu apoteka samo sto ima dermatologe i sad lice mi je mnogo bolje izgleda ali nikako ne mogu da se resim crvenih tackica ispod koze ili crvenila to me uzasno nervira imam tu i tamo neku pravu bubuljicu ovo ostalo je skoro sve potkozno i crvenilo i sad oni su mi preporucili da odem kod nekog kozmeticara u sarajevskoj 44 e sad ne znam da li su oni dobri necu mi unisti lice toga se plasim inace za ostalo me bas boli uvo! :P
Sačuvana
ecipeci
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 339


« Odgovor #81 poslato: Februar 24, 2007, 04:39:43 posle podne »

jedino sto je vazno, obzirom da je problem potkoznih bubuljica, je da ne odes kod bilo kojie kozmeticarke jer ih je u BG gomila priucenih....moj savet ti je da odes u Avalsku 11, na dermatolosku kliniku kod dermatologa a oni, ukoliko je potrebno, daju uput za tretmane koje ti opet obavljaju dermatolozi na istoj klinici i odgovarajucu terapiju/kreme,losione,savete povodom ishrane i nekih drugih stvari....ovo je drzavna klinika ali se pregled placa 700 din a tretman je 1000!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #80 poslato: Februar 24, 2007, 04:24:56 posle podne »

Sorry... mada ima tu sigurno i dosta udela hormona za šta ćeš jednostavno morati da sačekaš da proĂ°e...
Najbolje rezultate sam viĂ°ala sa AIROL kremom.. odlična je, suši bubuljice i definitvno smanjuje crvenilo....
Sačuvana
Peraa84
Gost
« Odgovor #79 poslato: Februar 24, 2007, 12:52:49 posle podne »

bg :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #78 poslato: Februar 22, 2007, 04:50:57 posle podne »

Ne znam iz kog si grada..

Sačuvana
Peraa84
Gost
« Odgovor #77 poslato: Februar 21, 2007, 09:02:50 posle podne »

jel zna neko proverenog kozmeticara da odem da skinem ta g..a sa lica uzasno me nerviraju! imam ih mnogo samo sto su se malo smirile ispod koze su ,crvenilo!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #76 poslato: Februar 20, 2007, 11:30:12 pre podne »

Uglavnom korektor i antiage tretmani i odnedavno LPG laser
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #75 poslato: Februar 19, 2007, 10:09:31 posle podne »

slatki moj,a kakva ti je nega oko ociju?  :D
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.