TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:36:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja oko vjezbanja i mrsavljenja  (Pročitano 2002 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2013, 01:34:02 posle podne »

Ovde mnogo stvari ne valja, iskreno. Bilo bi dobro da prelistaš forum jer ima dosta dobrih tema.

Što se tiče tvoje ishrane,
jaja su ok za doručak sa nekim integralnim hlebom, ali povremeno ubaci i nešto drugo tipa ovsene pahuljice, ovsene sa jajima...  kiselo mleko povremeno može, ali bolje jogurt, pavlaka ne....

pašteta i mesne preraĂ°evine ne dolaze u obzir....

ručak  - meso i krompir može, povremeno menjaj - riba i krompir, ponekad pirinač umesto krompira, leguminoze... salata obavezno

užine bar dve izmeĂ°u, ako ništa drugo neka voćka, izmeĂ°u ručka i večere 50 g badema ,lešnika....

večeru ne treba da izbacuješ jer ti telo dugo ostaje bez hrane, ubaci neku laganu salatu sa npr. mladim sirom ili tunjevinom, možeš opet belo meso...  samo da nema ugljenih hidrata

ne treba da gladuješ  već da se osećaš dobro.

Pij dosta vode, cedi limun i grejp u vodu - to je odlična stvar.  Pre treninga ubaci zeleni čaj.
Sačuvana
losmi4ever
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2013, 12:59:27 pre podne »

Pozdrav,

ja cu se osvrnuti na ishranu kroz par osnovnih stvari. Prvo, ne savetuje se drzanje bilo kakve dijete, vec samo korekcija ishrane koja ce postepeno davati rezultate. Takodje, suplementacija ( ako si na to mislio kada si rekao hemijske supstance sto nije adekvatan izraz) se savetuje tek kad se ishrana sredi i dodje do zasicenja organizma, a tebi to sada nije potrebno.

Inace, masne naslage ne mozes skinuti selektivno, tu genetika ima svog udela, a po pravilu se masne naslage oko stomaka kod muskaraca poslednje koriguju, tj zahtevaju najvise vremena i truda. Ono sto ti mozes sada da uradis je da izbacis slatkise, grickalice, gazirane sokove, beli hleb, brzu hranu, pecivo, a da pijes dosta vode, ujutru na prazan stomak dve case, mozes tu nacediti i par kapi limuna ili grejpa.

Najbolje je da napises kako ti trenutno izgleda ishrana, sta sa cime kombinujes, pa cemo odmah videti sta bi trebalo da menjas.


Moja ishrana,zavisi kako kad:
dorucak:
-2 jaja przena,pavlaka/sir ,kiselo mleko/parce hleba
-omlet sa jajima,pavlaka/sir kiselo mleko/parce hleba
-pasteta i hleb /kiselo mleko
......
rucak:
-batak+karabatak,krompiri/kecap/luk/krastavac/paradajes
ma da ne nabrajam sve nezdravo.....

vecera:
ne veceram..


Hvala..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2013, 12:25:51 pre podne »

Pozdrav,

ja cu se osvrnuti na ishranu kroz par osnovnih stvari. Prvo, ne savetuje se drzanje bilo kakve dijete, vec samo korekcija ishrane koja ce postepeno davati rezultate. Takodje, suplementacija ( ako si na to mislio kada si rekao hemijske supstance sto nije adekvatan izraz) se savetuje tek kad se ishrana sredi i dodje do zasicenja organizma, a tebi to sada nije potrebno.

Inace, masne naslage ne mozes skinuti selektivno, tu genetika ima svog udela, a po pravilu se masne naslage oko stomaka kod muskaraca poslednje koriguju, tj zahtevaju najvise vremena i truda. Ono sto ti mozes sada da uradis je da izbacis slatkise, grickalice, gazirane sokove, beli hleb, brzu hranu, pecivo, a da pijes dosta vode, ujutru na prazan stomak dve case, mozes tu nacediti i par kapi limuna ili grejpa.

Najbolje je da napises kako ti trenutno izgleda ishrana, sta sa cime kombinujes, pa cemo odmah videti sta bi trebalo da menjas.
Sačuvana
losmi4ever
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2013, 11:54:50 posle podne »

Podaci:
-Tezina 70kg
-Visina: 185
-'96

Imam u stan vratilo:Nije kriva sipka
SS ---> http://postimg.org/image/kkck4oubf/  /  http://postimg.org/image/54z8pt95v/
Moj izgled:
SS ---> http://postimg.org/image/a4ebev5v1/http://postimg.org/image/e7awhpzp1/

Sedeci polozaj:
SS ---> http://postimg.org/image/iyntojcrz/

Poceo sam prije 2 mjeseca da vezbam,ali to bilo neredovno ,danas sam poceo da vezbam(sklekove,trbusne,vratilo),planiram i da trcim...

Pa imam par pitanja sad:
1-Kako da skinem salo sa stomaka i sa bokova(vidite na SS)Moze neke vjezbe da mi date...
2-Kako da napravim grudi(vjezbe)
3-Kako da pretvorim salo sa stomaka u  plocice sa 6 ili 8 pakovanja  Ja mislim da mogu do 8(kako da dobijem sa strane plocice) Vjezbe neke?Imam kuci spravu za trbusne..
4-Ishrana: Moze neka dijeta koja ce mi pomoc da skinem salo sa stomaka?Zamolio bih da mi ne dajete neke "hemijse supstance" zelim prirodno sve Ako treba maknucu Hleb/Slatko/.. povrce i voce 24h

NAJVAZNIJA MI JE ISHRANA

Hvala.!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 17 upita.