TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 03:47:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 84460 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #303 poslato: Januar 30, 2015, 02:04:33 posle podne »

@vuk9
Pretpostavljam da istezanje za ramena ne radis u sklopu treninga (na kraju treninga)?
-u pravo vreme,  danas mi je u planu da radim ramena!
-procitao sam temu u nazad, nekoliko strana i vase tekstove o povredi, istezanju, povreda ramena na bendzu, i vezbama za ramena!

-nazalost nisam radio ranije istezanja uopste! danas cu da ih uvrstim posle treninga!
-vezbe za rotatore ramena nisam radio bas nikad!  :( verujte mi nisam ni znao, niti sam koga video da radi u teretani! Danas cu da radim, samo mi nije jasno dali mogu na sajlu, sa povecanjima tezina (normalan trening sa tezinama ili) i dali da uvrsim i ovu vezbu!


-pretpostavljam da je zadnje rame dosta slabije od prednjem, akcenat mi je bio na srednje rame , pa prdnje ako ne isto kao srednje  ;D, zadnje sam dobro pogodio ali slabije radim - jednu vezbu letenje na kosoj klupi na stomaku nosramlno!
- kada sam pokusao da radim istezanej vezbe broj tri imao sam problem jer mi pada ruka suvise dole i kao da nemogu lepo da je prebacim preko grudi uz blagi bol, pa se tu prikljucuje i vezba istezanja broj dva iz vaseg teksta, samo ja nju radim tako sto u iskoraku naslonim ruku na gredu iznad glave, i blagi sikorak napred,  zadnjih par dana radim svako vece istezanje i sada je mnogo bolje, vislje je podizem, i zadrzavam dok nezaboli! sada se ruke izjednacavaju kada zategnem, stim sto mi je drugaciji osecaj u desnoj, definitivno problem sa desnom rukom druga i treca vezba istezanja!
edit: danas sam povecao tezine bendz i grudi, bez vecih problema do samog kraja skoro, radim istezanja! istezanje ramena sa podignutom rukom nalonim na gredu iznad glave i iskoracim, najveci problem, levom rukom mi cak prija, desnom jedva pomalo da mogu da radim od bola, u ostalim slucajevima skoro da nema bola!
benz mi padaju ruke ispod nivoa ramena, (to nisam znao da netreba) laktovi rasireni, dok kada radim prednji deo ramena sa bucicama radim sa skupljenim laktovima!
-bol uglavom ujutru, sa bocne strane, ili preko dana sa zadnje, pokusavam da promenim pozu za spavanje i da spavam na stomaku ili ledjima! preko dana nema bola, toliko, nista strasno!
-nisam koisti nikakav gel, led sam poceo kada sam procitao vase ostale savete kolegama!
-brine me plan u blizoj buducnosti povecanje tezina, da batalim?
Pozdrav,  radi za rotatore vezbe sa bucicama
- ruka na boku
- ruka na kolenu
(Sa sajlom ne radi, vezbe sa bucicama su dovoljne..)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #302 poslato: Januar 30, 2015, 01:54:27 posle podne »

Odmaram i primenjujem led i gel na obe ruke. Ima poboljsanja u levom ramenu tj prvom koje je bolelo ali sada boli desno kao sto je bolelo levo na pocetku pa se nadam da ce i ono proci. U principu boli samo kad opteretim sa necim (ne uvek) i kad dizem rame.
ok, kad se primire bolovi - dobijaš program za dalje...
javi za 2-3 dana kako je, pa da idemo dalje...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #301 poslato: Januar 30, 2015, 01:39:13 posle podne »

Odmaram i primenjujem led i gel na obe ruke. Ima poboljsanja u levom ramenu tj prvom koje je bolelo ali sada boli desno kao sto je bolelo levo na pocetku pa se nadam da ce i ono proci. U principu boli samo kad opteretim sa necim (ne uvek) i kad dizem rame.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #300 poslato: Januar 30, 2015, 01:02:47 posle podne »

Pozdrav, nije prosla selidba, treba da bude sutra, nesto smo vrlo malo nosili ali sam bas pazio da ne opteretim rame. Boli me kad stegnem rame u nekim polozajima i kad guram rame pozadi. Provalio sam da mogu da nosim i tezu stvar i da me ne boli kad mi je ruka u donjem polozaju i ne cimam je. Cim je cimnem malo zaboli. Ne mogu da lezim na ramenu jer i tada boli a boli i kad hocu da istegnem ruku da dohvatim nesto. Medjutim pocelo je i drugo da me boli ali sam i njemu odmah primenio istu terapiju.
da li trenutno odmaraš rame (neopterećuješ?)?
primenjuješ led+gel redovno?
da li ima poboljšanja?
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #299 poslato: Januar 28, 2015, 09:37:01 pre podne »

@vuk9
Pretpostavljam da istezanje za ramena ne radis u sklopu treninga (na kraju treninga)?
-u pravo vreme,  danas mi je u planu da radim ramena!
-procitao sam temu u nazad, nekoliko strana i vase tekstove o povredi, istezanju, povreda ramena na bendzu, i vezbama za ramena!

-nazalost nisam radio ranije istezanja uopste! danas cu da ih uvrstim posle treninga!
-vezbe za rotatore ramena nisam radio bas nikad!  :( verujte mi nisam ni znao, niti sam koga video da radi u teretani! Danas cu da radim, samo mi nije jasno dali mogu na sajlu, sa povecanjima tezina (normalan trening sa tezinama ili) i dali da uvrsim i ovu vezbu!


-pretpostavljam da je zadnje rame dosta slabije od prednjem, akcenat mi je bio na srednje rame , pa prdnje ako ne isto kao srednje  ;D, zadnje sam dobro pogodio ali slabije radim - jednu vezbu letenje na kosoj klupi na stomaku nosramlno!
- kada sam pokusao da radim istezanej vezbe broj tri imao sam problem jer mi pada ruka suvise dole i kao da nemogu lepo da je prebacim preko grudi uz blagi bol, pa se tu prikljucuje i vezba istezanja broj dva iz vaseg teksta, samo ja nju radim tako sto u iskoraku naslonim ruku na gredu iznad glave, i blagi sikorak napred,  zadnjih par dana radim svako vece istezanje i sada je mnogo bolje, vislje je podizem, i zadrzavam dok nezaboli! sada se ruke izjednacavaju kada zategnem, stim sto mi je drugaciji osecaj u desnoj, definitivno problem sa desnom rukom druga i treca vezba istezanja!
edit: danas sam povecao tezine bendz i grudi, bez vecih problema do samog kraja skoro, radim istezanja! istezanje ramena sa podignutom rukom nalonim na gredu iznad glave i iskoracim, najveci problem, levom rukom mi cak prija, desnom jedva pomalo da mogu da radim od bola, u ostalim slucajevima skoro da nema bola!
benz mi padaju ruke ispod nivoa ramena, (to nisam znao da netreba) laktovi rasireni, dok kada radim prednji deo ramena sa bucicama radim sa skupljenim laktovima!
-bol uglavom ujutru, sa bocne strane, ili preko dana sa zadnje, pokusavam da promenim pozu za spavanje i da spavam na stomaku ili ledjima! preko dana nema bola, toliko, nista strasno!
-nisam koisti nikakav gel, led sam poceo kada sam procitao vase ostale savete kolegama!
-brine me plan u blizoj buducnosti povecanje tezina, da batalim?
« Poslednja izmena: Januar 29, 2015, 09:30:07 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #298 poslato: Januar 28, 2015, 07:42:30 pre podne »

Pozdrav, nije prosla selidba, treba da bude sutra, nesto smo vrlo malo nosili ali sam bas pazio da ne opteretim rame. Boli me kad stegnem rame u nekim polozajima i kad guram rame pozadi. Provalio sam da mogu da nosim i tezu stvar i da me ne boli kad mi je ruka u donjem polozaju i ne cimam je. Cim je cimnem malo zaboli. Ne mogu da lezim na ramenu jer i tada boli a boli i kad hocu da istegnem ruku da dohvatim nesto. Medjutim pocelo je i drugo da me boli ali sam i njemu odmah primenio istu terapiju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #297 poslato: Januar 27, 2015, 11:29:34 posle podne »

Da da na masiranje ledom sam i mislio. Kupio sam Lioton i utrljavam ga par puta dnevno posle leda. Stao sam sa treningom, samo cu raditi neke vezbe za noge gde ne aktiviram rame i vozicu sobni bajs bez drzanja volana. Gledam da sto manje aktiviram rame. Do sada nisam ni obracao paznju za sta ga sve koristim :-) jedino gde cu morati da ga aktiviram je neka selidba koju moram da pomognem za par dana ali cu gledati da sto manje podizem rame. Ako nosim nesto da ga bar samo tako opteretim, da ne pomeram. Jel nece puno da skodi to? A cim osetim da prestaje javljam se za dalje.
Pozdrav,  kako napreduješ? (prosla selidba?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #296 poslato: Januar 27, 2015, 11:27:36 posle podne »

@vuk9
da li koristiš led i neki gel trenutno?
boli u miru/na dodir/pri svakodnevnim pokretima/noću?

mesto bola?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #295 poslato: Januar 27, 2015, 11:23:19 posle podne »

Nestabilnost ramena - slabost mišića rotatora i zadnjeg ramena dovode do prednjeg kliženja ramena pri benčpresu. Kod postojanja slabosti mišića ramena dolazi do prekomerne pokretljivosti ramene kosti unutar zgloba ramena. Prekomerna pokretljivost dovodi do pojave sudaranja mekih tkiva ramena izmeĂ°u koštanih struktura koje dolaze u kontakt. Prednje klizanje i nestabilnost ramena dovode do povreĂ°ivanja prednjih struktura ramena. Mišići rotatori ramena i zadnji deltoid stabilizuju rame i povlače ga unazad i obaraju na dole.
Nestabilnost ramena dovodi do:
1) sudaranja (impigementa) koštanih struktura i povreĂ°ivanja i upale mekih tkiva (tetiva i sluznih kesica - burza) i
2) istezanja tetive mišića subskapularisa i upale njegove burze.
Nestabilnost ramena posledica je slabosti mišića rotatora ramena ili podizanje preambicioznih težina i nepravilne tehnike!!!
« Poslednja izmena: Januar 27, 2015, 11:25:21 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #294 poslato: Januar 27, 2015, 11:21:00 posle podne »

Mehanizam povreĂ°ivanja na bench-presu:

- Opterećenje velikim težinama na benč presu dovodi do nepravilne tehnike izvoĂ°enja. Pri težinama koje grudni mišići uz pomoć tricepsa ne mogu savladati u početnoj fazi podizanja dolazi do klizanja glave ramene kosti prema napred. dolazi do pokreta glave ramene kosti u zglobu ramena. Preveiko kretanje glave ramene kosti pri pokretima ramena dovodi do nestabilnosti zgloba ramena.
- Kod podizanja šipke sa grudi pri maksimalnim težinama zbog nemogućnosti grudnih mišića da savlaĂ°u opterećenje dolazi do klizanja glave ramene kosti prema napred.
- Spuštanje laktova ispod nivoa ramena i klupe povećava rizik od kliženja. Podizanje velike težine na benču iz početnog položaja sa laktovima ispod klupe povećava rizik od povrede.
- Nestabilnost ramenog zgloba povećava rizik od povrede mišića rotatora ramena, a najčešće je posledica disbalansa u snazi rotatora.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #293 poslato: Januar 27, 2015, 11:19:25 posle podne »

Pogledaj txt o povredama ramena na benču
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/povreda-ramena-na-benu.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #292 poslato: Januar 27, 2015, 11:17:38 posle podne »

Uzrok nastanka povreda ramena je
-slabost rotatora ramena (ili)
- skraćenost rotatora ramena

... kod tebe je najverovatnije veliki problem skraćenost mišića zadnjeg ramena (rotatori, zadnji deltoid..)
Problem kod istezanja koje si naveo ukazuje na najverovatniju skraćenost ovih mišića...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #291 poslato: Januar 27, 2015, 11:15:24 posle podne »

ovo je primer vežbe za rotatore ramena (može se raditi i stojeći u pretklonu, sedeći, sa elastičnim trakama...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #290 poslato: Januar 27, 2015, 11:11:54 posle podne »

Da li radis vezbe za rotatore ramena?
Da li je zadnje rame slabine od prednjeg?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #289 poslato: Januar 27, 2015, 11:09:00 posle podne »

@vuk9
Pretpostavljam da istezanje za ramena ne radis u sklopu treninga (na kraju treninga)?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 18 upita.