TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:00:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dosta zabuna o novim pojmovima u mom zivotu  (Pročitano 2213 puta)
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #13 poslato: Jul 04, 2013, 09:32:39 posle podne »

Kreatin sam resio tako sto ga pijem sa dekstrozom od narandze ! :)
Sačuvana
Bogisa
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jun 30, 2013, 02:01:46 posle podne »

Sigurno imas nadimanja jer ti taj Whey ne prija. I ja sam imao nadimanja i gasove dok sam pio Sci-Muscleov 100R Whey, posle toga sam uzeo Nutrition X Big Whey i iskreno vise nema problema sa stomakom. Probaj da sa nekim drugim wheyom, mada Ulitmate Nutrition ima dosta kvalitetnu suplementaciju..
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #11 poslato: Jun 29, 2013, 11:32:40 pre podne »

Imam ja taj whey,Prostar...mnogo je 2 doze odjednom,ako mislimo na isto,ja pod 2 doze smatram 2 one mjerice u proteinu...jedna doza ili jedna mjerica kako god ima 30 grama odnosno 25 grama proteina.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Jun 29, 2013, 08:39:45 pre podne »

Protein: Ultimate Nutrition 100% whey protein (cokolada, vanila)
Kreatin: Monohidrat Universal (300grama)
Ma da, sve kako treba, sa 350-400ml vode, dve doze ! :)

dve doze?  ne znam tačno koliko je jedna doza, po gramaži, ali 1 doza ili 1 merica proteina koja sadrži  okvirno 25 g proteina po serviranju je sasvim dovoljna...  probaj samo sa jednom dozom.

Testiraj neke od navedenih proteina, u mom postu iznad.  Zaista mislim da neće biti problema, radim već dugo sa kupcima i u 90% slučajeva kad nekome ne prija protein - uspeva sa proteinom koji sadrži enzime dodatne ili sa proteinom koji je potpuno bez laktoze - kod nekih smo otkrili ovu intoleranciju

kreatin takoĂ°e probaj da piješ odvojeno, čisto da vidiš ima li razlike kad piješ tako
Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2013, 01:47:13 pre podne »

Protein: Ultimate Nutrition 100% whey protein (cokolada, vanila)
Kreatin: Monohidrat Universal (300grama)
Ma da, sve kako treba, sa 350-400ml vode, dve doze ! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2013, 02:11:31 posle podne »

koji konkretno protein si pio?  i da li si ga uzimao sa mlekom ili sa vodom?

mleko je čest problem mnogima... a da čak nisu ni svesni toga.

Dymatize Elite whey sa Zytrix enzimima, Scitec professional sa dodatim digestivnim kompleksom, Nitro Gold pro sa digestivnim kompleksom... da li si probao nešto od toga?

jer whey je vrlo lagan... čudi me da ti smeta toliko.

da li ga uzimaš u razmaku od obroka?

Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2013, 07:49:41 posle podne »

Od suplementacije trenutno a izgleda i na duze staze, uzimam samo aminokiseline. Posto je sve pocelo da mi smeta: od kreatina mi muka, vrti mi se u glavi, od proteina imam nadimanje :(
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2013, 05:11:25 posle podne »

http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm ovde mozes s lakocom izracunati koliko moras da uneses s obzirom na potrosnju... :)

to je sve ok kao okvirna procena ali nikad ne mozes tacno znati... jako se razlikuju individue...

Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #5 poslato: Jun 27, 2013, 05:09:54 posle podne »

http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm ovde mozes s lakocom izracunati koliko moras da uneses s obzirom na potrosnju... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2013, 02:34:37 posle podne »

Idem u teretanu godinu dana, pre toga sam godinu dana trcao dva puta na dan i trenirao u parku. Recimo da imam dosta pitanja o ishrani i misicima koje su me dovele u zabunu. Da krenemo redom:
1. Da li telo kada pojedemo nesto slatko bilo voce ili slatkis "cita" kao secer i tako podsticemo dizanje insulina ?
2. Da li treba leci pre 24h da bi hormon rasta bio u normali i lucio tokom noci ? (Nije vezano za ishranu)
3. Kako da izracunam koliko mi je potrebno grama proteina u toku jednog dana, na osnovu kilaze ?
4. Koliko je potrebno kalorija u toku jednog dana ?
5. Da li se misicna masa gubi tokom dijete ? Posto bi trebalo da "shvati" organizam kada je gladan crpi misicnu masu jer misli da nesto nije u redu sa telom.
6. Da li je lose trcati nocu i pred spavanje ?
7. Da li je lose za kolena trcanje po betonu ?

Poceo sam dosta da obracam paznju, sta jedem, kako jedem i to je postala svakodnevnica zato bih zeleo dosta strucnih saveta ! :) Hvala unapred !

1) da, ali voće zbog svog bogatog sastava i antioksidanata, vitamina, minerala nikako ne treba izbacivati već samo jesti u dobrom tajmingu - ujutru, izmeĂ°u obroka
2)  svaki sat pre ponoći se računa kao dva, tako kažu profesionalci, tako da ako je moguće - da, bolje je
3) 2 g po 1 kg telesne težine je neka okvirna procena ali tu nema pravila, odstupanja mogu biti velika
4) bez dijagnostike ti to ne može reći niko... zavisi od tvog metabolizma, genetike, kalorijske potrošnje itd...
5) da, ali možeš uticati na to da se to desi u manjoj meri - raditi kardio trening u odgovarajućoj zoni srčane frekvence, jesti dosta proteina, ne smanjivati drastično kalorije, ići polako sa skidanjem masti, unositi dosta proteina i amino kiselina pogotovo bcaa i glutamina
6) u principu nije, ali je jako bitno dozirati intenzitet, ako je aerobno može, ako ne onda dižeš adrenalin i ne valja
7) jeste...  izbegavaj beton po svaku cenu
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2013, 12:01:32 posle podne »

1)da
2) svakako treba lezati pre 24h jer je tad san i odmor najbolji,ali ko to radi u danasnjem vremenu
3) pa kao i svi,krenes od neke cifre,posle blago korigujes,dodajes ili oduzimas,dok ne nadjes svoju cifru ili da platis cika doktoru da ti resi pitanje bazalnog metabolizma ili nekom treneru das na stotine evra
4) na to pitanje neces dobiti odgovor, jer svacije telo je drugacije
5) gubi se masa u toku dijete ako ne znas da balansiras nutritijente
6) ako zelis masu zaboravi na trcanje, ima boljih kardio aktivnosti,a pogotovu ne 2x dnevno
7) zna se gde se trci,po utabanoj stazi
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2013, 11:21:35 pre podne »

1. Svaka namernica dize insulin. I whey i slatkis i dex i sarma :) Ako si natural vezbac nema potrebe da znas bilo sta o hormonima. Naturalac o tome ne treba ni da razmislja. Jer cim pomislis da njima manipulises na jedan korak si od igle.
Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2013, 01:46:20 pre podne »

Idem u teretanu godinu dana, pre toga sam godinu dana trcao dva puta na dan i trenirao u parku. Recimo da imam dosta pitanja o ishrani i misicima koje su me dovele u zabunu. Da krenemo redom:
1. Da li telo kada pojedemo nesto slatko bilo voce ili slatkis "cita" kao secer i tako podsticemo dizanje insulina ?
2. Da li treba leci pre 24h da bi hormon rasta bio u normali i lucio tokom noci ? (Nije vezano za ishranu)
3. Kako da izracunam koliko mi je potrebno grama proteina u toku jednog dana, na osnovu kilaze ?
4. Koliko je potrebno kalorija u toku jednog dana ?
5. Da li se misicna masa gubi tokom dijete ? Posto bi trebalo da "shvati" organizam kada je gladan crpi misicnu masu jer misli da nesto nije u redu sa telom.
6. Da li je lose trcati nocu i pred spavanje ?
7. Da li je lose za kolena trcanje po betonu ?

Poceo sam dosta da obracam paznju, sta jedem, kako jedem i to je postala svakodnevnica zato bih zeleo dosta strucnih saveta ! :) Hvala unapred !
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 19 upita.