TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:43:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobijanje misicne mase  (Pročitano 2644 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2013, 07:58:32 pre podne »

Pozdrav svima,ja sam novi clan doso sam ovde da postavim pitanje koje pokusavam resiti -kako da povecam misicnu masu-,dakle imam 17god visok sam 176cm i tezak 60kg,imam i jedan veliki problem nisam u mogucnosti da idem u teretanu..
Jedem 3 puta dnevno,obicno ustajem oko 11 i doruckujem 2 jaja na oko i beli hleb,rucam oko 1/2 obicno corba neka,djuvec,pilece meso sa krompirom oko 4/5h pojedem 2 tosta (salama,kackavalj,kecap) i jogurt 1 casa ili namazem 2 kriske krema i popijem 2 case mleka  i nesto kasnije pojedem neko voce... za veceru nekad jedem palacinke,krofne,meso,ribu nesto od tih navedeno zavisi kako kad,pre spavanja uradim 10 skleka i 5 zgiba i legnem oko 12/1.
To je neka moja nova ishrana kojoj se vec pridrzavam nedelju dana,zanima me da li je to dovoljno da se ugojim i zaboravio sam napomenuti da razmisljam kupiti neke  tegove pa sad ne znam sa kojom tezinom da pocnem i da li to uopste utice na misicnu masu?


Dosta toga bi trebalo da menjas u ishrani, pre svega zbog svog zdravlja, ali, posto si u tim godinama kada prakticno mozes sve jesti i zelis masu, za pocetak povecaj kolicinu, malo ti je tri obroka dnevno i cini mi se da malo proteina imas u toku dana, a proteini su ti neophodni za rast misica.
Na osnovu ovoga sto si napisao, ti jedes ponesto tokom celog dana a tek ponesto je konkretan obrok. Najbolje bi bilo da odredis sebi bar 4 jaca obroka, i da izmedju ubacis neku uzinu. Vecera krofne, palacinke, to su prazne kalorije, riba je ok, zatim mozes jesti mladi sir, piletinu, salate sa maslinovim uljem..
U koliko sati lezes? Verovatno pravis i veliku pauzu u obrocima posto ustajes tek u 11, dugo ti organizam bude bez hrane.
Sačuvana
Dexter77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2013, 01:50:35 posle podne »

Ne razumem se u tegove mozes mi malo pojasniti koje tegove,bucice i sipku ?
« Poslednja izmena: Jul 02, 2013, 01:59:42 posle podne od strane Dexter77 » Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2013, 03:52:46 posle podne »

Hvala svima na odgovorima,nameravam kupiti tegove pa ne znam sa kojom tezinom da krenem,imam neke od 2kg to je veoma lagano koje biste mi vi preporucili ?

Ne bi bilo lose da imas jedan set bucica od 2-3kg, sipku, tegove 2x svoje tezine, klupu i kavez (power rack). Sa ovim ces da uradis sve misice.
Sačuvana
Dexter77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2013, 02:58:24 posle podne »

Hvala svima na odgovorima,nameravam kupiti tegove pa ne znam sa kojom tezinom da krenem,imam neke od 2kg to je veoma lagano koje biste mi vi preporucili ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2013, 10:20:20 posle podne »

Mozes mi pojasniti sta je to kalorijski suficit ne razumem bas vase body bilding "zargone",jel trebam raditi po 10 skleka,zgiba i cucnja po 15 puta,npr uradim iz jedne serije 10 skleka,zgiba i cucnja zatim pauza 5/10min pa ponovo i tako 15 puta ?
I zanima me da li se dobro hranim,da li trebam dodati nesto u ishrani npr jedan vocni obrok ili nesto nalik tome,i koliko otprilike kalorija ima moj dorucak,rucak i vecera ukupno ?
Hvala na odgovoru.
To nisu bodybuilding zargoni vec opsta terminologija kada je nutricionizam u pitanju.Visak kalorija koji uneses u toku dana u odnosu na tvoj bazalni metabolizam I tvoju dnevnu potrosnju kalorija.Mozes raditi recimo 5 serija sklekova po 15 ponavljanja pauza izmedju serija 45 sekundi.Kada zavrsis sklekove predjes na zgibove po istom principu pa onda na cucnjeve.Sve sto jedes mozes izmeriti i naci kalorijsku tabelu i izracunati koliko po obroku kalorija uneses.
Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2013, 04:57:38 posle podne »

Biti u kalorijskom suficitu znači uneti više kalorija nego što ih potrošiš. U prevodu znači ako si fizički više aktivan treba više i da klopaš. E sad nije isto da pojedeš kg mesa kg pirinča i kg čokolade. Na tebi je da malo pročešljaš net i vidiš šta to ima meso šta pirinač a šta čokolada :)
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
Dexter77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2013, 01:16:14 posle podne »

Mozes mi pojasniti sta je to kalorijski suficit ne razumem bas vase body bilding "zargone",jel trebam raditi po 10 skleka,zgiba i cucnja po 15 puta,npr uradim iz jedne serije 10 skleka,zgiba i cucnja zatim pauza 5/10min pa ponovo i tako 15 puta ?
I zanima me da li se dobro hranim,da li trebam dodati nesto u ishrani npr jedan vocni obrok ili nesto nalik tome,i koliko otprilike kalorija ima moj dorucak,rucak i vecera ukupno ?
Hvala na odgovoru.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2013, 09:59:12 pre podne »

Ako budes u kalorijskom suficitu dobijaces na telesnoj masi,e sada da bi dobijao na misicnoj masi moraces mnogo vise da radis nego sto sada radis i tajming tog treninga mora biti ranije kako bi nakon njega imao jos jedan obrok.mozes raditi sklekove,sgibove ,cucnjeve bar po 5 serija od 10 do 15 ponavljanja .Ishrana mora biti 50% iz slozenih ugljenih hidrata,35 % proteina i 15% zdravih masti i to ukupno vise od tvog bazalnog metabolizma i potrosenih kalorija na druge aktivnosti sto je odprilike u tvom slucaju preko 2600 cal koje moras uneti minimum.
Sačuvana
Dexter77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2013, 07:11:55 posle podne »

Pozdrav svima,ja sam novi clan doso sam ovde da postavim pitanje koje pokusavam resiti -kako da povecam misicnu masu-,dakle imam 17god visok sam 176cm i tezak 60kg,imam i jedan veliki problem nisam u mogucnosti da idem u teretanu..
Jedem 3 puta dnevno,obicno ustajem oko 11 i doruckujem 2 jaja na oko i beli hleb,rucam oko 1/2 obicno corba neka,djuvec,pilece meso sa krompirom oko 4/5h pojedem 2 tosta (salama,kackavalj,kecap) i jogurt 1 casa ili namazem 2 kriske krema i popijem 2 case mleka  i nesto kasnije pojedem neko voce... za veceru nekad jedem palacinke,krofne,meso,ribu nesto od tih navedeno zavisi kako kad,pre spavanja uradim 10 skleka i 5 zgiba i legnem oko 12/1.
To je neka moja nova ishrana kojoj se vec pridrzavam nedelju dana,zanima me da li je to dovoljno da se ugojim i zaboravio sam napomenuti da razmisljam kupiti neke  tegove pa sad ne znam sa kojom tezinom da pocnem i da li to uopste utice na misicnu masu?
« Poslednja izmena: Jun 29, 2013, 07:16:05 posle podne od strane Dexter77 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.