TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:28:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mišići i skidanje sala  (Pročitano 6218 puta)
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #30 poslato: Jul 04, 2013, 12:48:21 posle podne »

Aham, znači dobro radim? Pa to sam onako po osjećaju radio, nisam ni znao da je to rotacija.. :D

Pa kontam ovako, uništim se na treningu i onda odem na trčanje. I kontam, i ako ne zadovoljim tu "NORMU" potrošnje kalorija tegovima, sigurno je zadovoljim sa tegovima i trčanjem. Neka moja logika, ne mora značiti da je ispravna.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Jul 04, 2013, 12:38:41 posle podne »

Ne broji kalorije nego nutritijente, pricali smo jos pre nekog vreme i rekao sam ti da ucis sistem rotacija za pocetak skidanja sala,nema boljeg sistema, i povecaj slobodno gramazu proteina ako imas uslova , pogotovu kad skidas UH. Jednostavno neki ljudi su previse osetljivi na UH, a nekima ne smetaju,imam ortaka koji se sece sa 400 Gr UH, a na masi je na 700 ,a ja bih od te kolicine se usvinjio kao volina, tako da moras traziti djoko svoj recept,zato je ovaj sport cudesan jer nema univerzalnog recepta,najjaci samo opstaju..

Hvala bro.
Rotacija mi ne odgovara zbog posla, jer kad sam na low UH, odmah sam nervozan :D
Zato ih držim na nekoj normali, kada radim noge i leĂ°a unosim ih malo više, kad radim grudi i ramena malo manje, i tako.
Važno je da sam počeo trčati, svaki drugi dan po 20-30 minuta, i sa smanjenim UH mislim da će to ići svojim tokom, i izaći na dobro..

Pa to sto ti navodis je upravo rotacija, low carb je drugi sistem, i on je posle za neko odrzavanje i razbijanje monotonije od rotacija..  Moras naci svoju meru, tako je kako je,ali sve u svemu mozda samo trebas pojacati trening, jer ga mozda i slabo radis nego sto treba ? Jesi razmisljao u tom pravcu ?
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #28 poslato: Jul 04, 2013, 12:36:54 posle podne »

Ne broji kalorije nego nutritijente, pricali smo jos pre nekog vreme i rekao sam ti da ucis sistem rotacija za pocetak skidanja sala,nema boljeg sistema, i povecaj slobodno gramazu proteina ako imas uslova , pogotovu kad skidas UH. Jednostavno neki ljudi su previse osetljivi na UH, a nekima ne smetaju,imam ortaka koji se sece sa 400 Gr UH, a na masi je na 700 ,a ja bih od te kolicine se usvinjio kao volina, tako da moras traziti djoko svoj recept,zato je ovaj sport cudesan jer nema univerzalnog recepta,najjaci samo opstaju..

Hvala bro.
Rotacija mi ne odgovara zbog posla, jer kad sam na low UH, odmah sam nervozan :D
Zato ih držim na nekoj normali, kada radim noge i leĂ°a unosim ih malo više, kad radim grudi i ramena malo manje, i tako.
Važno je da sam počeo trčati, svaki drugi dan po 20-30 minuta, i sa smanjenim UH mislim da će to ići svojim tokom, i izaći na dobro..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #27 poslato: Jul 04, 2013, 12:24:49 posle podne »

Ne broji kalorije nego nutritijente, pricali smo jos pre nekog vreme i rekao sam ti da ucis sistem rotacija za pocetak skidanja sala,nema boljeg sistema, i povecaj slobodno gramazu proteina ako imas uslova , pogotovu kad skidas UH. Jednostavno neki ljudi su previse osetljivi na UH, a nekima ne smetaju,imam ortaka koji se sece sa 400 Gr UH, a na masi je na 700 ,a ja bih od te kolicine se usvinjio kao volina, tako da moras traziti djoko svoj recept,zato je ovaj sport cudesan jer nema univerzalnog recepta,najjaci samo opstaju..
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #26 poslato: Jul 04, 2013, 11:39:06 pre podne »

Sad sam izračunao da kad skinem po 30 grama sa zobenih, 30 grama riže i 30 grama hljeba dobijem 2200 kalorija i omjer od:
220 UH
218 P
50 M

Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #25 poslato: Jul 04, 2013, 11:36:36 pre podne »

Šta misliš o ovome Starfuckeru?

http://www.fatlossboss.com/calculator/#axzz2Y4ALC9Ef

Ja sam pokušavao par puta, i izgleda da je baš tačan i super calculator.

Probaj ti na svom primjeru.

Hvala.

Ne cini se lose, al slabo se nesto snalazim na tome.

Ja sam mislio na onaj obicni kalkulator http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

Mada to samo jednom izracunas, nema potreba da stalno gledas u to. Kada odredis ono osnovno, onda nema vise filozofiranja vec sve radis u praksi.

Primjer:
BMR ti je 3000 kcal (racunajuci i fizicke aktivnosti) i to ti je dovoljno da odrzavas tezinu
Za tebe koji hoces da smrsas znaci unosis minimalno 2000kcal a maksimalno 2500kcal
Izracunas kalorije neke hrane (ciste hrane naravno) da se nalazi negdje na pola, znaci oko 2300
Sastavis taj jelovnik, npr - 5 bjelanaca, 2 pileca bataka, tanjir rize....
I onda posle tog prvog dana zaboravis na sve kalkulacije i stalno jedes isto, tj slicno (+/-)
Ako se vidi napredak na vagi nastavis istim putem


Pa tako sam i radio, kad sam imao 100 kila, počeo sam sa 2300.
Jutros sam se vagao nakon dugo vremena, i imam 93 kile.
I pošto sam smršao 7 kila, mislim da bi sad trebao malo smanjiti UH.
Tako da sam odlučio ponovo izračunati, da bi smanjio oko 200 kalorija.

Po fatlossboss calculatoru minimalno 1950 trebam jesti, a 2100 je optimalno.
A po ovom tvoj izaĂ°e oko 2200.

Znači to je tu negdje, držaću se izmeĂ°u 2100 i 2300.

Hvala ti. Lakše je ovako kad imaš s nekim "proćaskati" o tome. :)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #24 poslato: Jul 04, 2013, 11:09:00 pre podne »

Šta misliš o ovome Starfuckeru?

http://www.fatlossboss.com/calculator/#axzz2Y4ALC9Ef

Ja sam pokušavao par puta, i izgleda da je baš tačan i super calculator.

Probaj ti na svom primjeru.

Hvala.

Ne cini se lose, al slabo se nesto snalazim na tome.

Ja sam mislio na onaj obicni kalkulator http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

Mada to samo jednom izracunas, nema potreba da stalno gledas u to. Kada odredis ono osnovno, onda nema vise filozofiranja vec sve radis u praksi.

Primjer:
BMR ti je 3000 kcal (racunajuci i fizicke aktivnosti) i to ti je dovoljno da odrzavas tezinu
Za tebe koji hoces da smrsas znaci unosis minimalno 2000kcal a maksimalno 2500kcal
Izracunas kalorije neke hrane (ciste hrane naravno) da se nalazi negdje na pola, znaci oko 2300
Sastavis taj jelovnik, npr - 5 bjelanaca, 2 pileca bataka, tanjir rize....
I onda posle tog prvog dana zaboravis na sve kalkulacije i stalno jedes isto, tj slicno (+/-)
Ako se vidi napredak na vagi nastavis istim putem
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #23 poslato: Jul 04, 2013, 11:00:44 pre podne »

Šta misliš o ovome Starfuckeru?

http://www.fatlossboss.com/calculator/#axzz2Y4ALC9Ef

Ja sam pokušavao par puta, i izgleda da je baš tačan i super calculator.

Probaj ti na svom primjeru.

Hvala.
Probaj sa ovim kalkulatorom. ;)

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #22 poslato: Jul 04, 2013, 10:58:23 pre podne »

Šta misliš o ovome Starfuckeru?

http://www.fatlossboss.com/calculator/#axzz2Y4ALC9Ef

Ja sam pokušavao par puta, i izgleda da je baš tačan i super calculator.

Probaj ti na svom primjeru.

Hvala.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #21 poslato: Jul 04, 2013, 10:55:15 pre podne »

Ma pusti ti ironmana bildercinu kraju, lik nema pojma ;)

Brate nemoj da komplikujes stvari. Hoces da smrsas, super, trebas da unosis manje hrane i vise da treniras, to je barem jednostavno. Odredis sebi bazalni metabolziam, od tog broja oduzmes 1000 kcal i dobijes neki X1 broj, onda opet od bazalnog oduzmes 500 kcal i dobijes X2 broj. Znaci X2 je maximalno koliko smes da pojedes, a X1 je minimalno koliko trebas da pojedes (da ne skapas od gladi), sve izmedju toga je ono sto ce te dovesti do tvog cilja. Dakle nekad ces pojesti vise nekad manje ali to ce uvek biti deficit i konstanto ce te voditi ka mrsavljenju. Ne moras sve da meris u 10 grama precizno jer kao sto ova bildercina rece, postoji 1000 faktora koji uticu na sve. Prvi dan odredis koliko je to hrane sto smes da pojedes i onda na osnovu tog prvog dana jedes isto, nekad malo vise nekad malo manje. Izmeris se nakon 15 dana i vidis da li si smrsao koju kilu, ako jesi, nastavis dalje.

Nevjerovatno.
Zar se može pomoći, a da se ne koristi ironija ili sarkazam? :)

To je to. Svaka čast. (APLAUZ)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #20 poslato: Jul 04, 2013, 10:52:28 pre podne »

Ma pusti ti ironmana bildercinu kraju, lik nema pojma ;)

Brate nemoj da komplikujes stvari. Hoces da smrsas, super, trebas da unosis manje hrane i vise da treniras, to je barem jednostavno. Odredis sebi bazalni metabolziam, od tog broja oduzmes 1000 kcal i dobijes neki X1 broj, onda opet od bazalnog oduzmes 500 kcal i dobijes X2 broj. Znaci X2 je maximalno koliko smes da pojedes, a X1 je minimalno koliko trebas da pojedes (da ne skapas od gladi), sve izmedju toga je ono sto ce te dovesti do tvog cilja. Dakle nekad ces pojesti vise nekad manje ali to ce uvek biti deficit i konstanto ce te voditi ka mrsavljenju. Ne moras sve da meris u 10 grama precizno jer kao sto ova bildercina rece, postoji 1000 faktora koji uticu na sve. Prvi dan odredis koliko je to hrane sto smes da pojedes i onda na osnovu tog prvog dana jedes isto, nekad malo vise nekad malo manje. Izmeris se nakon 15 dana i vidis da li si smrsao koju kilu, ako jesi, nastavis dalje.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #19 poslato: Jul 04, 2013, 10:33:51 pre podne »

Potrebno je dosta treninga da bi skapirao šta hoću da ti kažem, ali očigledno se to kod tebe ne prima. Pametan si dečko, već neko vreme si tu na forumu, a vidim da se i dalje vrtiš u mestu oko nekih stvari koje nemaju veze sa mozgom. Cilj je bio da se malo osvestiš i odrediš PRIORITETE ka cilju koji si zacrtao, ali to očigledno nisi u stanju, jer postavljaš pitanja koja ne bi postavio čovek koji je jednom prošao pored teretane. Pored toga pokušavaš i da me vreĂ°aš zato što pokušavam da ti pomognem, to je veoma zanimljivo  :D :D

Nisam ja psiholog da shvatam koji su tvoji problemi i pozicije, pa da onda formiram odgovor, samo ti govorim da sve ovo o čemu drvimo ne zavisi od: grama ovsenih, gejnera, digitrona, dagorevača, wheya, bcaa, para, hemije ili boje šorca u teretani.

Postoji samo JEDNA STVAR i SAMO JEDAN NAČIN za uspeh za sve ljude i psihološke profile: TRENING - POVEĆANJE KILAŽE IZ NEDELJE U NEDELJU. I to je jedino bitno, sve ostalo možeš da fejluješ. U 98% slučajeva svi, kao i ti, fejluju trening, a bave se irelevantnim kalkulacijama i znaju bolje hemijske procese u organizmu od mladog endokrinologa na praksi.
Živ bio, neću ti se više mešati u poso, digitron u ruke i peglaj kako ti svi ovi fini ljudi savetuju  ;)

Ja tebe "vrijeĂ°am" jer hoću da malo "PROGLEDAŠ" da malo spustiš nos, i da vidiš da ti vrijeĂ°aš ljude koji se jave za pomoć, a ti kao sve znaš, ti si najpametniji, pa im onda odgovaraš s postom punim ponosa i sarkazma, jer ti si velika bilderčina i ti si se rodio naučen.
Učim o kalorijama, o ishrani i o vaganju hrane, jer hoću da naučim kako da to radim na najbolji mogući način, a ne da jedem paprike, da se dižem u visine jer dižem 200 kila deadlifta, a da hodam sa guzičetinom i stomakom.

Hvala doviĂ°enja.

Izvinjavam se ostalim, ali od kako sam se učlanio na forum primjetio sam da frajer opasno demorališe ljude, a pravi se kao da im pomaže. To nije pomoć.
Pomoć je kad kažeš: "Hej super imaš plan ishrane, daj da pogledam malo. Aham, 2300 kalorija, pa si se sad spustio sa 102 kile na 95. Znači trebaš malo smanjiti UH, ali ostaviti nivo kalorija na 2000 kako ne bi došlo do katabolizma i da ne bi zeznuo metabolizam. Tu sam za tebe ako trebaš još nešto, nastavi tako i budi istrajan u svojim ciljevima"

To je primjer posta koji pomaže, i morališe. ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #18 poslato: Jul 04, 2013, 10:21:19 pre podne »

Potrebno je dosta treninga da bi skapirao šta hoću da ti kažem, ali očigledno se to kod tebe ne prima. Pametan si dečko, već neko vreme si tu na forumu, a vidim da se i dalje vrtiš u mestu oko nekih stvari koje nemaju veze sa mozgom. Cilj je bio da se malo osvestiš i odrediš PRIORITETE ka cilju koji si zacrtao, ali to očigledno nisi u stanju, jer postavljaš pitanja koja ne bi postavio čovek koji je jednom prošao pored teretane. Pored toga pokušavaš i da me vreĂ°aš zato što pokušavam da ti pomognem, to je veoma zanimljivo  :D :D

Nisam ja psiholog da shvatam koji su tvoji problemi i pozicije, pa da onda formiram odgovor, samo ti govorim da sve ovo o čemu drvimo ne zavisi od: grama ovsenih, gejnera, digitrona, dagorevača, wheya, bcaa, para, hemije ili boje šorca u teretani.

Postoji samo JEDNA STVAR i SAMO JEDAN NAČIN za uspeh za sve ljude i psihološke profile: TRENING - POVEĆANJE KILAŽE IZ NEDELJE U NEDELJU. I to je jedino bitno, sve ostalo možeš da fejluješ. U 98% slučajeva svi, kao i ti, fejluju trening, a bave se irelevantnim kalkulacijama i znaju bolje hemijske procese u organizmu od mladog endokrinologa na praksi.
Živ bio, neću ti se više mešati u poso, digitron u ruke i peglaj kako ti svi ovi fini ljudi savetuju  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jul 04, 2013, 10:13:38 pre podne »

Ok je to sto ti kazes ali opet je to nekako malo hrane...ja kad ne treniram unosim vise kalorija.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2013, 09:34:59 pre podne »

Svaki dan mijenjam, jedan dan jedem npr. 60 grama zobenih, drugi dan stavim 70.

aj sad budi realan i razmišljaj glavom pa vidi da li 10g ovsenih ZAISTA pravi neku razliku u dnevnom unosu!? Pa ne možeš sve uzimati zdravo za gotovo, crno-belo... ući ćeš u Slatku kuću pa ćeš uneti 10g ovsenih dok dišeš tamo..

nekad ćeš trošiti manje kalorija sa istim treningom, nekad manje - zavisi od tvog mentalnog sklopa tog dana, od godišnjeg doba, od vlage u teretani, od još 31412 faktora.

Odgovor na tvoje pitanje traži u sebi, ne van sebe u ''magičnim'' ovsenim i tri lešnika/dva badema, merica wheya... niko tako nije skinuo mast ni nabacio 20kg mišića... Daleko bitnije od tog brojanja kalorija u gram je tvoja motivacija, marljivost, rad u teretani, stalno povećanje kilaža i ČISTA ISHRANA (ako hoćeš da skidaš mast) koju nećeš meriti svaki dan na vagi za razmeravanje heroina.

Toliko je jednostavno, samo je potrebno vreme i kontinuitet. 

Opet ti sa svojim nastupom.
Smaraš realno.
To što ja pojedem 70gr ovsenih je isto kao što i ti pričaš da pojedeš 2-3 crvene paprike ili šta već pišeš.
Nikad ne pokušavaš da shvatiš tu osobu kojoj se javljaš na post, nego samo se javiš da ismijavaš, jer si ti velika bilderčina.

Druga stvar, rekao sam da mijenjam NE SAMO OVSENE UJUTRO, nego pojačavam prema osjećaju komplet hranu, tj. sve što jedem taj dan.

Hvala ostalim na odgovorima.

Gorana:


Tako sam jeo na početku dok sam imao 102 kile, sad sam na 95, pa pomalo spuštam UH..
Valjda je sad malo jasnije o čemu sam pričao..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.