TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:19:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mišići i skidanje sala  (Pročitano 6217 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2013, 08:42:43 pre podne »

Svaki dan mijenjam, jedan dan jedem npr. 60 grama zobenih, drugi dan stavim 70.

aj sad budi realan i razmišljaj glavom pa vidi da li 10g ovsenih ZAISTA pravi neku razliku u dnevnom unosu!? Pa ne možeš sve uzimati zdravo za gotovo, crno-belo... ući ćeš u Slatku kuću pa ćeš uneti 10g ovsenih dok dišeš tamo..

nekad ćeš trošiti manje kalorija sa istim treningom, nekad manje - zavisi od tvog mentalnog sklopa tog dana, od godišnjeg doba, od vlage u teretani, od još 31412 faktora.

Odgovor na tvoje pitanje traži u sebi, ne van sebe u ''magičnim'' ovsenim i tri lešnika/dva badema, merica wheya... niko tako nije skinuo mast ni nabacio 20kg mišića... Daleko bitnije od tog brojanja kalorija u gram je tvoja motivacija, marljivost, rad u teretani, stalno povećanje kilaža i ČISTA ISHRANA (ako hoćeš da skidaš mast) koju nećeš meriti svaki dan na vagi za razmeravanje heroina.

Toliko je jednostavno, samo je potrebno vreme i kontinuitet. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Jul 04, 2013, 08:41:43 pre podne »

Nemam precizne podatke ali odprilike, to je dovoljno energije za bazalni metabolizam, a gde je trening? Malo je to kalorija, definitivno mozes da ocekujes da i misicna masa opadne.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Jul 04, 2013, 08:21:04 pre podne »

i meni to deluje jako malo za jednog muškarca koji toliko trenira u toku nedelje...

ni ja nisam ispod 2000 u toku dana nikad... 
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2013, 12:17:14 pre podne »

Ja bi zavrsio u bolnici sa tako malo hrane. :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #11 poslato: Jul 03, 2013, 07:18:53 posle podne »

Trenutno 150g UH, 180 P, 40 masti.
Treniram 5 puta sedmično u teretani, 4 puta sedmično trčim po 30 minuta.

Koristim whey, ovih dana trebam kupiti glutamin, a za bcaa trenutno nemam keša. :)
Ne znam kakav ti je metabolizam, ali oko 1650 kcal da unosis dnevno je jako malo, pogotovo sto treniras 5 puta i trcis 4 puta.I tih 40 grama masti je jako malo.

Ma tako sam danas jeo.
Svaki dan mijenjam, jedan dan jedem npr. 60 grama zobenih, drugi dan stavim 70.
Tako da izaĂ°e  oko 1800-1900 kalorija..
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #10 poslato: Jul 03, 2013, 05:31:12 posle podne »

Trenutno 150g UH, 180 P, 40 masti.
Treniram 5 puta sedmično u teretani, 4 puta sedmično trčim po 30 minuta.

Koristim whey, ovih dana trebam kupiti glutamin, a za bcaa trenutno nemam keša. :)
Ne znam kakav ti je metabolizam, ali oko 1650 kcal da unosis dnevno je jako malo, pogotovo sto treniras 5 puta i trcis 4 puta.I tih 40 grama masti je jako malo.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #9 poslato: Jul 03, 2013, 01:21:31 posle podne »

Trenutno 150g UH, 180 P, 40 masti.
Treniram 5 puta sedmično u teretani, 4 puta sedmično trčim po 30 minuta.

Koristim whey, ovih dana trebam kupiti glutamin, a za bcaa trenutno nemam keša. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jul 03, 2013, 08:29:35 pre podne »

Pozdrav.
Imam pitanje, možda je glupo, ali ne mogu nigdje da naĂ°em na netu.
Kada smo na masi, mišići rastu.
A šta se dešava sa mišićima kad smo u fazi "rezanja"?
Shvatam da ne rastu, da ostaju u istoj veličini, ali zanima me da li mišić dobija na gustini, ili se definiše, ili tako nešto (lupam)?

To je moje pitanje, hvala na ozbiljnim odgovorima. :)

Zavisi od kalorijskog deficita, koji ne sme da bude prevelik... Ako si u ogromnom deficitu telo će sigurno početi da jede i samo sebe.

Drugo, zavisi od intenziteta treninga.  Kardio ako radiš, u riziku si od katabolizma, ali je intenzitet jako bitan. Pri višim intenzitetima se sagorevaju pretežno hidrati i ako ih nemaš dovoljno na raspolaganju ne gine ti katabolizam. Zato je jako bitno smanjiti intenzitet i produžiti trajanje, biti u zoni sagorevanja masti.

Ishrana - mora da bude i dalje visokoproteinska, a trening sa opterećenjem ne izbacivati ni pod tačkom razno... Organizam nije da kažem glup da sagoreva nešto što mu treba i što mu koristi.

Što se suplementacije tiče whey protein, bcaa, glutamin - to su osnovne stvari.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2013, 10:13:45 posle podne »

Pa sam tako sa 13% skinuo na 9% za 6 nedelja,a oborio sopstvene rekorde na Cucnju,Mrtvom i Bencu...nista krupno,ali su je Cucanj bio 1,5 x BW a Mrtvo je bilo 2x BW. ;) Mislim da je to sasvim pristojno za svakog rekreativca,tj. za svakog ko je natural,ko nije takmicar u PL ili SM... ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2013, 10:09:55 posle podne »

Jel si ti odg 'par godina ili vise godina' na neku poruku u prethodnih nedelju dana kad je neko pitao za % masti i koliko ce mu vremena trebati?? Oprosti ako nisi ti, ali ako jesi vidim da ti prica oko smanjivanja % masti nije bas najjasnija. Naravno da se razlikuje za takmicare i za rekreativce. Rekreativci ce mnogo vise misicne mase izgubiti pogotovu ako sve rade sami na svoju ruku tj bez trenera. Najcesce to izgleda ovako - kalorije i masti u ishrani odu previse brzo dole a fizicka aktivnost se poveca za 20-50%...

Ne znam te kao trola, al ono pitanje ispod je smesno :)



Vidis meni je nesto drugo smesno,ali nema veze...


Ja i dalje kad god zelim da smanjim % masti to i uradim,ali ne izgubim ni jedan jedini gram misica...dobijem na kilazi a napredujem i u snazi,za 4 nedelje 2-3% masti manje,1-2 kg na vagi vise i naravno vise i snage...posle 6 nedelje napredak se uspori ali opet postoji...nisam isao duze od 8 nedelja,ali uvek sam ostvario to,tj. vec 4 puta. ;) A o tome sam pisao 10 puta...nisam ja nista izmislio novo samo sam bio kod nekog ko zna kako se to radi pa naucio. :)

Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2013, 09:47:21 posle podne »

Jel si ti odg 'par godina ili vise godina' na neku poruku u prethodnih nedelju dana kad je neko pitao za % masti i koliko ce mu vremena trebati?? Oprosti ako nisi ti, ali ako jesi vidim da ti prica oko smanjivanja % masti nije bas najjasnija. Naravno da se razlikuje za takmicare i za rekreativce. Rekreativci ce mnogo vise misicne mase izgubiti pogotovu ako sve rade sami na svoju ruku tj bez trenera. Najcesce to izgleda ovako - kalorije i masti u ishrani odu previse brzo dole a fizicka aktivnost se poveca za 20-50%...

Ne znam te kao trola, al ono pitanje ispod je smesno :)

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2013, 08:50:26 posle podne »

U fazi rezanja se misici gube kao i salo i nema sanse da dobijes bilo sta. Koliko ces misicne mase izgubiti zarad sala koje skidas niko ne moze tacno da ti kaze. Taj odnos zavisi od mnogo faktora.  Najveca greska koju mozes da napravis u fazi rezanja jeste ogrman kal deficit u pocetku. Kilazu moras postepeno da skidas 1-2kg mesecno kako bi sto manje ugrozio postojecu misicnu masu, ali ne postoji prirodan nacin da svu svoju misicnu masu zadrzis  a da samo salo skidas.

Takmicari imaju nacine da svoje misice na kraju dijete ucine da igledaju punije, gusce, tvrdje i sa boljom separacijom. 
Jesi siguran da neko mora da smrsa a da na vagi piese manje kg,tj. da ima manje i misica?!
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2013, 07:30:01 posle podne »

U fazi rezanja se misici gube kao i salo i nema sanse da dobijes bilo sta. Koliko ces misicne mase izgubiti zarad sala koje skidas niko ne moze tacno da ti kaze. Taj odnos zavisi od mnogo faktora.  Najveca greska koju mozes da napravis u fazi rezanja jeste ogrman kal deficit u pocetku. Kilazu moras postepeno da skidas 1-2kg mesecno kako bi sto manje ugrozio postojecu misicnu masu, ali ne postoji prirodan nacin da svu svoju misicnu masu zadrzis  a da samo salo skidas.

Takmicari imaju nacine da svoje misice na kraju dijete ucine da igledaju punije, gusce, tvrdje i sa boljom separacijom. 
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2013, 05:23:08 posle podne »

Zavisi koliko kvalitetno to radis...mozes se izdefinisati a da i dobijes koje kg...a mozes i izgubiti koje kg...
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2013, 12:38:01 posle podne »

Pozdrav.
Imam pitanje, možda je glupo, ali ne mogu nigdje da naĂ°em na netu.
Kada smo na masi, mišići rastu.
A šta se dešava sa mišićima kad smo u fazi "rezanja"?
Shvatam da ne rastu, da ostaju u istoj veličini, ali zanima me da li mišić dobija na gustini, ili se definiše, ili tako nešto (lupam)?

To je moje pitanje, hvala na ozbiljnim odgovorima. :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.