TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:50:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kardio  (Pročitano 3421 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Jul 12, 2013, 08:48:24 posle podne »

Moj izbor je sunnto m4 bio,sada koristim sunnto m5 ..cena kod nas je oko 200 eur.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Jul 10, 2013, 02:19:14 posle podne »

upravo to,

a ja recimo mogu da uradim fin kardio u zoni do 75%  na steperu - step klupici koju imam kod kuće.  Iskombinujem sama, ali uvek sa pulsmetrom.

Znaci pulsmetar je preko neophodna stvar... :) Moze li preporuka za neki?

pa jeste jako bitan, jer bez njega zaista ne mozes da procenis kojim intenzitetom radis..... ne znas da li si na 70,80 % od maks. dok ne vidis brojke....

Polar je najbolji, ali ako budes htela da investiras u Polar najbolje u inostranstvu. Ja imam najosnovniji model Polar FT4 i prezadovoljna sam, platila sam ga oko 70 eura u Belgiji.

Od ostalih, Sigma je ok, bitno je samo da ima traku za grudi i sat , ti su precizniji.  Pogledaj na cikloberzi - ako zelis povoljne i polovne, ako ne onda Intersport merkator, biciklisticke radnje... 

jednom kad naucis da treniras sa pulsmetrom neces ga skidati.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2013, 02:01:37 posle podne »

upravo to,

a ja recimo mogu da uradim fin kardio u zoni do 75%  na steperu - step klupici koju imam kod kuće.  Iskombinujem sama, ali uvek sa pulsmetrom.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Jul 09, 2013, 09:28:50 posle podne »

Ukoliko konstantno mozes da drzis puls u zadatoj zoni u tacno odredjenom vremenskom interval mozes raditi to kao kardio,sada zavisi sta je cilj kardio treninga gubitak masti ili sticanje kondicije i onda shodno tome drzis i srcani ritam i obim treninga.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2013, 06:31:45 posle podne »

testiranje je uvek najbolji i najpreciznij način, a za okvirno izračunavanje maks.pulsa koristi formulu 220 - godine života. Npr ako imaš 20 godina onda je maks.puls 200.   

Znaci 201 :D
Hvala puno jos jednom! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2013, 04:51:23 posle podne »

upravo tako, pretežno ugljeni hidrati

Masnoće se koriste kao izvor energije pri nižem intenzitetu, aerobno - to znači u prisustvu kiseonika,a kod većine ljudi se anaerobni prag nalazi na otprilike oko 75-80% od maksimalnog pulsa.

Valjda uspeti da nadjem tu granicu, hvala puno! :)

testiranje je uvek najbolji i najpreciznij način, a za okvirno izračunavanje maks.pulsa koristi formulu 220 - godine života. Npr ako imaš 20 godina onda je maks.puls 200.   
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2013, 04:49:15 posle podne »

upravo tako, pretežno ugljeni hidrati

Masnoće se koriste kao izvor energije pri nižem intenzitetu, aerobno - to znači u prisustvu kiseonika,a kod većine ljudi se anaerobni prag nalazi na otprilike oko 75-80% od maksimalnog pulsa.

Valjda uspeti da nadjem tu granicu, hvala puno! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2013, 04:39:50 posle podne »

ono što ja želim da ti prenesem je da se kao izvor energije za rad višeg intenziteta, iliti anaerobni rad - okvirno preko 75,80% od maksimuma (zavisi od osobe do osobe, utreniranosti) ne troše masnoće kao izvor energije nego ugljeni hidrati.
Tako da znaš... možeš ubaciti i ovako nešto ali 3-4 treninga nedeljno samo aerobni neka bude.

Izvini za glupo pod pitanje, ovo samo znaci da svaki napor koji prelazi 75-80% ne trosi vise masnoce, vec uh?

upravo tako, pretežno ugljeni hidrati

Masnoće se koriste kao izvor energije pri nižem intenzitetu, aerobno - to znači u prisustvu kiseonika,a kod većine ljudi se anaerobni prag nalazi na otprilike oko 75-80% od maksimalnog pulsa.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2013, 04:28:46 posle podne »

ono što ja želim da ti prenesem je da se kao izvor energije za rad višeg intenziteta, iliti anaerobni rad - okvirno preko 75,80% od maksimuma (zavisi od osobe do osobe, utreniranosti) ne troše masnoće kao izvor energije nego ugljeni hidrati.
Tako da znaš... možeš ubaciti i ovako nešto ali 3-4 treninga nedeljno samo aerobni neka bude.

Izvini za glupo pod pitanje, ovo samo znaci da svaki napor koji prelazi 75-80% ne trosi vise masnoce, vec uh?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jul 08, 2013, 04:09:33 posle podne »

ono što ja želim da ti prenesem je da se kao izvor energije za rad višeg intenziteta, iliti anaerobni rad - okvirno preko 75,80% od maksimuma (zavisi od osobe do osobe, utreniranosti) ne troše masnoće kao izvor energije nego ugljeni hidrati.
Tako da znaš... možeš ubaciti i ovako nešto ali 3-4 treninga nedeljno samo aerobni neka bude.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2013, 03:25:27 posle podne »

Iskreno, ja uzimam i posle kardio treninga jer su mi treninzi obično duže vožnje ili duži kardio, oko sat ipo ili naviše...

i to uzimam protein u kombinaciji sa glutaminom, jer glutamin mi pomaže u oporavku.

Što se tiče katabolizma, protein je ok a sa njim i bcaa i glutamin.  E sad da ne bi došlo do katabolizma ja bih ti skrenula pažnju na tri mnogo bitnije stvari a to su
1) intenzitet kardia koji ne treba da prelazi okvirno 75% od maksimalnog srčanog pulsa
2) način ishrane - da ne budeš u ogromnom kalorijskom deficitu, da jedeš redovno i da povećaš unos proteina, sa što manje masti
3) da ne izbacuješ trening sa tegovima

Meni ovaj kardio koji ja radim traje izmedju 40-50min. E sad sto se intenziteta tice cini mi se da prelazi tih 75%, tj jer nekada toliko ubrzam rad, a nekad kada pocnu bolovi (osecaj da ne mogu vise, ali moze se nazvati i bolom :) ) onda usporim. Sad sto se ishrane tice, trudim se da ne unosim toliko masnu hranu, vec da bude vise proteina, ali ne znam bas koliko i uspevam u tome. A sto se tegova tice, ima ih u svakom treningu, cak i u kardio. Tegovi po 1kg na noge, u ruke 10 i gas. :)

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_602463&feature=iv&src_vid=r75E6g2m83g&v=5B8-SMdjHc8
Ovo ja radim kao kardio trening, od svake vezbe po dvadeset ponavljanja, po dve serije.
Pozdrav i veliko hvala. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2013, 02:25:06 posle podne »

Iskreno, ja uzimam i posle kardio treninga jer su mi treninzi obično duže vožnje ili duži kardio, oko sat ipo ili naviše...

i to uzimam protein u kombinaciji sa glutaminom, jer glutamin mi pomaže u oporavku.

Što se tiče katabolizma, protein je ok a sa njim i bcaa i glutamin.  E sad da ne bi došlo do katabolizma ja bih ti skrenula pažnju na tri mnogo bitnije stvari a to su
1) intenzitet kardia koji ne treba da prelazi okvirno 75% od maksimalnog srčanog pulsa
2) način ishrane - da ne budeš u ogromnom kalorijskom deficitu, da jedeš redovno i da povećaš unos proteina, sa što manje masti
3) da ne izbacuješ trening sa tegovima
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2013, 07:44:38 posle podne »

Nije ti neophodno da uzimas whey nakon kardio treninga, mozes u slucaju da samo taj trening imas u toku dana. Sagorevac je bolje da uzimas pre treninga sa tegovima.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2013, 06:57:49 posle podne »

Imam jedno pitanje, u trenutku kada se zavrsi kardio trening i ako bi se popila doza proteina kako nebi doslo do katabolizma, dal bi u tom trenutku prestalo sagorevanje ili mozda ipak nebi? Racunam uz to da se uz kardio trening uzme kao stimulans sagorevac (RFE konkretno).
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.