TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:57:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobijanje mase  (Pročitano 2207 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2013, 11:08:09 posle podne »

Kalorijski suficit 50% uh 35 % proteini 15 % masti 4 treninga nedeljno za snagu i hipertrofiju,3 kardio treninga po sat vremena u zoni 65% od hr max.

Hvala ti.
Jel bi mogli obroci ovako da izgledaju?
1. 1 celo jaje + 5 belanaca, 2 kriske crnog integralnog hleba, 50gr sira;
2. Merica scitec 100% whey proteina uz neku vocku;
3. Sardina (tunjevina) 2 kriske crnog integralnog hleba, salata;
4. Merica scitec 100% whey (nakon treninga);
5. 1 celo jaje + 4 belanca, 2 kriske c. i. hleba, solja jogurta (pola sata nakon treninga);
6. Belo meso 200gr uz salatu.
Ili je ovo mozda ipak i previse proteina? Jer kako sam ja izracunao izlazi negde oko 205gr :/

Hvala jos jednom na izdvojenom vremenu i trudu uleznom za odgovore. Pozdrav! :)

Bolje da zamenis redosled obroka - posle treninga da ide piletina sa salatom, i pirincem ili krompirom ( trebaju ti uh nakon treninga ), a ujutru da ide najpre whey sa ovsenim pa onda obrok, ili whey sa jajima kao dorucak.

I jos ti treba malo zdravih masti - kostunjavo voce, maslinovo ulje, riba...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2013, 12:28:52 posle podne »

Ukoliko je trening sa opterecenjem dovoljno intezivan I radis na hipertrofiji I snazi do 2 g proteina je dovoljno, a nakon treninga nemoj jogurt.Da li je dovoljno kalorija to zavisi od tvog bm i potrosnje u toku dana i treninga.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2013, 05:20:48 posle podne »

Kalorijski suficit 50% uh 35 % proteini 15 % masti 4 treninga nedeljno za snagu i hipertrofiju,3 kardio treninga po sat vremena u zoni 65% od hr max.

Hvala ti.
Jel bi mogli obroci ovako da izgledaju?
1. 1 celo jaje + 5 belanaca, 2 kriske crnog integralnog hleba, 50gr sira;
2. Merica scitec 100% whey proteina uz neku vocku;
3. Sardina (tunjevina) 2 kriske crnog integralnog hleba, salata;
4. Merica scitec 100% whey (nakon treninga);
5. 1 celo jaje + 4 belanca, 2 kriske c. i. hleba, solja jogurta (pola sata nakon treninga);
6. Belo meso 200gr uz salatu.
Ili je ovo mozda ipak i previse proteina? Jer kako sam ja izracunao izlazi negde oko 205gr :/

Hvala jos jednom na izdvojenom vremenu i trudu uleznom za odgovore. Pozdrav! :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2013, 01:23:49 posle podne »

Kalorijski suficit 50% uh 35 % proteini 15 % masti 4 treninga nedeljno za snagu i hipertrofiju,3 kardio treninga po sat vremena u zoni 65% od hr max.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2013, 09:58:17 pre podne »

Nema mase dok ne krenes u teretanu, samo postojece stanje ces malo prepraviti i to je to
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2013, 11:42:08 posle podne »

Pozdrav.

Trenutno imam 87kg, a visok sam 184cm. Od prosle godine do sada sam smrsao dobrih 15ak kg, trenutno primecujem da sam se podosta sredio po pitanju definicije, pa time shvatam da ne bi bilo lose da pocnem da radim na masi, samo nastaje problem kada dodje do toga kako da odredim koju kolicinu namirnica bi trebalo da unesem i da pritom da kolicina ne utice toliko na definiciju, odnosno, kako ne bi vratio veliku kolicinu masnoce, sto se moze lako desiti, jer spadam u grupu endomorfa. Inace trening mi se sastoji od bw vezbi, ali pritom dodam i neki teg, kada su ruke u pitanju.
Za trening "snage" radim sklekove, propadanja i ruke radim zasebno, sa bucicom od 15kg. Radim ga 3 pa 1, 2 pa 1, u zavisnosti opet od mog raspolozenja.
A za kardio trening, koji izgleda ovako: http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_602463&feature=iv&src_vid=r75E6g2m83g&v=5B8-SMdjHc8 od svake vrste po 20 ponavljanja u 3 serije. Pored ovoga odradim jos par vezbi za ledja, sto se u principu svede na nekih 60-75min. Njega radim 3 puta nedeljno.
Navedeni trening "snage" radim poslednjih 5 meseci, dobio sam bas dosta na snazi, ali kao sto i obicno kazu, da sa bw vezbama se ne moze dobiti puno na masi, a od kada sam uveo i kardio, primecujem razliku izgleda misica ruke i uopsteno tela, ali mase tu nema, kilaza je u poslednjih 5 meseci ista, ali je izgled misica drugaciji.
Trenutno bi mi bilo potrebno samo da mi neko da savet, kako da odredim koju kolicinu namirnica bi trebalo da unesem, kako bi poceo da dobijam na masi, ali da ne dobijem opet puno masnoce. Moju trenutnu ishranu sam fokusirao na unos proteina, ali sto i tu postoji problem, jer nemam apetit, da bih jeo 5-6 puta dnevno, nego u principu mogu da od 9 do 17h jedem 2 puta, a onda od 17 do 24h, mogu jesti 3 puta i to da ne osetim ni u jednom trenutku da sam se prejeo...

Unapred hvala svima na ulozenom vremenu i trudu za odgovore. Pozdrav jos jednom.
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2013, 11:46:10 posle podne od strane tadic » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.