TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:42:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: skolioza i teretana  (Pročitano 13467 puta)
Stefo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #20 poslato: Mart 14, 2015, 09:01:33 posle podne »

 Pozdrav, imam problem sa ramenima, desno rame mi je nize nasprav levog ramena. Trapezni misic na desnoj strani gotovo da ne postoji,dok sa leve strane drugacija prica mislim da imam krivu kicmu uskoro cu da posetim lekara. Zanima me da li mogu da izjednacim trapezne misice?

Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2014, 01:01:31 pre podne »

ne, rade se vezbe po sat vremena 2 puta dnevno svaki dan(bez teretane)....nije meni do vremena, nego me frustrira to sto su vezbe relativno lake i ne pogadjaju mi nesto mnogo ledja.......
a kako izgledaju vezbe koje su ti lekari pokazali? ja isto imam malu skoliozu koja se i ne vidi osim kad se savijem pa me zanima.. nadam se da ces videti ovo posto je proslo par meseci od ove teme :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 12, 2013, 09:52:25 pre podne »

Verujem da ti je to sada tesko i da bi sve drugo radio pre, ali vredi da pokusas. I sama sam isla na te korektivne vezbice i efikasno sam resila problem. Jesam bila jos mladja od tebe ali ima vremena. Ti jos pride vezbas i u teretani, pa ce sve to ici lakse, samo polako i strpljivo.
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 10, 2013, 10:50:13 posle podne »

to bi onda bilo izvodljivo :)....da treba da traju 45 min, ali traju dosta duze, ako se prave pauze u na pocetku i kraju pokreta po preporucenih 5 sekundi moze biti dosta duze.....fizioterapeutu je trebalo 45 min samo da mi pokaze vezbe
hvala na savetu  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:17:15 posle podne »

Moje misljenje je da posto vec ides u teretanu ne moras raditi dva puta dnevno te vezbe, uradi njih ujutru npr ako ti je trening u teretani u popodnevnim satima ili obrnuto. Koliko se ja secam, trajale su po 45 min ( jedan skolski cas ), mozda se to sad promenilo.
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 09, 2013, 01:25:37 posle podne »

ne, rade se vezbe po sat vremena 2 puta dnevno svaki dan(bez teretane)....nije meni do vremena, nego me frustrira to sto su vezbe relativno lake i ne pogadjaju mi nesto mnogo ledja.......
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:20:21 posle podne »

Mislis dva sata zajedno sa teretanom? Nema alternative, bolje je da radis sve sada dok postoji mogucnost korekcije. Cula sam da postoje alternativne metode lecenja skolioze ali ne znam koliko je realan uspeh tih metoda.
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 05, 2013, 06:33:34 posle podne »

ok za teretanu, a da li trebam da radim standardnu terapiju za skoliozu posto su i to vezbe za ledja.....mnogo mi je 2 sata svaki dan....nemam toliko vremena....ima li neka alternativa?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Septembar 22, 2013, 10:48:26 posle podne »

Ne moj raditi teške i zahtevne vežbe za ledja - mrtvo, nabačaje, čučnjeve velike težine, dobro jutro....
Radi osnovne vežbe, manje težine. Cilj je da postepeno ojačaš mišiće ledja, ne da ih satreš. Ako već imaš problem sa nekim delom tela, onda mu pridji sa pažnjom. Teretana da, ali osnovne vežbe i manje ežine, veći broj ponavljanja.
Obrati pažnju na istezanje na kraju treninga, posebno ledja i zadnje lože!!! često tu može biti problem posveti 10-15min istezanju. I plivanje što više.
Za ledja vežbe - ekstenzije na klupi, letenje u pretklonu, potisci manje težine, veslanje sajlom na mašini, lat ledja povlačenja, statika za core stability, trbušnjaci.
Plivanje što više, i ISTEZANJE!!!
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #11 poslato: Septembar 16, 2013, 10:14:43 posle podne »

pa nisam radio nista za donja ledja gde mi je kriva kicma.....imam 17 god, pa mi zato verovatno ne garantuju da cu ispraviti (mada sam cuo da su neki dosta stariji ljudi uspevali da je isprave).mene je brinulo to sto me njihove vezbe nisu nesto pogadjale tj nisu mi nesto radile slabiju stranu ledja....
sto se tice donjeg dela ledja smanjivacu tezine, a da li mogu da radim potisak iznad glave i nabacaj/izbacaj?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Septembar 15, 2013, 08:08:30 pre podne »

mislim da se radi o 15 stepeni, takodje desna plecka mi je veca od leve, ali nije mnogo.
a sto se lecenja tice oni su mi dali neke dosadne vezbe koje trebam da radim 2 puta dnevno po sat vremena, a posto su strasno dosadne i posto su mi rekli da ne garantuju da se moze ispraviti ja ih nisam radio, kad sam pitao za teretanu doktorka mi je rekla da mogu da treniram za svoju dusu, ali da kicmu mogu ispraviti samo njihovim vezbama.
koje vezbe odgovaraju mojoj kicmi i da li smem da radim mrtvo dizanje i dobro jutro(cuo sam da ko ima skoliozu ne sme da vezba ledja jer ce jednu stranu razvijati vise i da ce se tako stanje pogorsavati)?

Te vezbe su ipak standardna terapija skolioze, tako da je po zvanicnim preporukama za lecenje morala to da savetuje, a to da ne garantuju da ce se izleciti se ocekuje jer imas vise od 18 god, jel tako?
Vezbe mora propisati fizijatar na osnovu snimka gde se vidi koji je deo kicme kriv, pa se vezbama forsira strana na kojoj su misici kraci kako bi se to korigovalo. Ako je krivina nize, izbegavaj vezbe koje pogadjaju donji deo ledja, a radi za gornji deo ( za podizace lopatice, to ce ti znatno ublaziti razliku koju kazes da imas, onda za podizace ramena, trapezijuse...) sa manjim tezinama u pocetku pa onda povecavaj. Sve u svemu, 15 stepeni nije strasno i vezbaj slobodno da ne dodje do pogorsanja.

Jesi li do sada vezbao? Da li je bilo problema?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Avgust 28, 2013, 11:54:07 pre podne »

tuzno :/
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #8 poslato: Avgust 28, 2013, 11:43:58 pre podne »

i ja sam isao tom logikom, ali mi je doktorka rekla da u teretanu idem samo za svoju dusu, a da se kicma ispravlja samo njihovim dosadnim vezbama koje su dobili sa banjice.znanje doktora u srbiji je strasno slabo posebno kad je sport u pitanju (cast izuzetcima).sa njima sam imao mnogo problema.kad sam kupio suplemente matorci su trazili samo nekog da mi kaze da ih bacim i od 10ak doktora samo je njih dvoje reklo da mogu to da uzimam u propisanim dozama.
vrhunac price je bio kad sam matorce odveo kod jedne "ugledne" doktorke, koja je inace nutricionista, ima je i na tvu nekad, koja mi je rekla da je 1,5 gr proteina po kg mnogo i da trebam da uzimam 1.takodje mi je rekla da ne uzimam whey nego da uzmem surutku  :D .
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 28, 2013, 12:28:46 pre podne »

mislim da se radi o 15 stepeni, takodje desna plecka mi je veca od leve, ali nije mnogo.
a sto se lecenja tice oni su mi dali neke dosadne vezbe koje trebam da radim 2 puta dnevno po sat vremena, a posto su strasno dosadne i posto su mi rekli da ne garantuju da se moze ispraviti ja ih nisam radio, kad sam pitao za teretanu doktorka mi je rekla da mogu da treniram za svoju dusu, ali da kicmu mogu ispraviti samo njihovim vezbama.
koje vezbe odgovaraju mojoj kicmi i da li smem da radim mrtvo dizanje i dobro jutro(cuo sam da ko ima skoliozu ne sme da vezba ledja jer ce jednu stranu razvijati vise i da ce se tako stanje pogorsavati)?

Ja sam kao tinejdzer izgledao kao znak pitanja, i naravno da nisam radio njihove dosadne vezbe, ispustao sam dusu medju gvozdjurjiom u teretani i da mi vidis grbinu sada ne bi verovao.. tako da teretana ce ti itekako pomoci, posebno forsiranje vezbi za ledja , i kada misic popuni te nedostatke bices prav kao strela, a i radices i malo vezbe istezanja sa vremena na vreme i bice sve ok..  U teretani se svi problemi resavaju upamti to ;)
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #6 poslato: Avgust 28, 2013, 12:05:39 pre podne »

mislim da se radi o 15 stepeni, takodje desna plecka mi je veca od leve, ali nije mnogo.
a sto se lecenja tice oni su mi dali neke dosadne vezbe koje trebam da radim 2 puta dnevno po sat vremena, a posto su strasno dosadne i posto su mi rekli da ne garantuju da se moze ispraviti ja ih nisam radio, kad sam pitao za teretanu doktorka mi je rekla da mogu da treniram za svoju dusu, ali da kicmu mogu ispraviti samo njihovim vezbama.
koje vezbe odgovaraju mojoj kicmi i da li smem da radim mrtvo dizanje i dobro jutro(cuo sam da ko ima skoliozu ne sme da vezba ledja jer ce jednu stranu razvijati vise i da ce se tako stanje pogorsavati)?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 17 upita.