TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 12:55:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: protein za pocetnike  (Pročitano 7280 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 23, 2013, 01:31:29 posle podne »

i jos nesto...sad neznam jel to lose ili ne pa da pitam...nikako nemogu jest prije treninga...znaci uvjek jedem barem 3h prije jer ako se najedem i odem na trening bude mi lose

sve zavisi koju hranu uzimaš pre treninga.... ali 2-3 h je sasvim ok, za jedan kompletan zdrav obrok
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 23, 2013, 12:57:55 posle podne »

i jos nesto...sad neznam jel to lose ili ne pa da pitam...nikako nemogu jest prije treninga...znaci uvjek jedem barem 3h prije jer ako se najedem i odem na trening bude mi lose

Ne moras da se najedes pre treninga kao svinja, nego taj obrok od 3h pre treninga podeli na 2x, i sibni kvalitetne UH pred trening i nema brige.
Sačuvana
nikola031
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 23, 2013, 12:31:27 posle podne »

i jos nesto...sad neznam jel to lose ili ne pa da pitam...nikako nemogu jest prije treninga...znaci uvjek jedem barem 3h prije jer ako se najedem i odem na trening bude mi lose
Sačuvana
nikola031
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 23, 2013, 12:24:20 posle podne »

mjesec i pol dana... 4,5kg vise na vagi :)
koliko malo zdravija prehrana i vjezbanje mogu promjenit covjeka...sokiran sam
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 20, 2013, 03:12:21 posle podne »

Mutant whey misljenje?

Odličan je.Daje dobre efekte i primetićceš ih brzo,samo obrati pažnju na doziranje i to je to.Kvalitetan protein iz različitih izvora.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 20, 2013, 01:52:10 posle podne »

Mutant whey misljenje?

Dobar
Sačuvana
Aleksandar357
Gost
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:56:46 posle podne »

Mutant whey misljenje?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Septembar 30, 2013, 09:44:59 pre podne »

Proslo je 3 tjedna treninga...upale misica i to sve je proslo...
neuspjevam bas da unosim dosta kalorija...ne onoliko koliko bi trebao...kao sto sam rekao puno radim na terenu pa je to cisto nemoguce...
nadoknadjujem to sve kod kuce...meso jedem svaki dan....jaja 4-5 puta tjedno...riza....kuhani krumpir i to sve skoro svaki dan...ali kad dodjem s posla..u autu je uvjek saka badema,ljesnjaka ili orasa...tako da to njupam stalno....banana svaki dan barem 2-3
dok sam na poslu moram pojest kako se ono zove junk food jer pojedem nesto na brzinu...ali pokusavam nadoknadit to sve kad dodjem kuc..
protein pijem samo poslje treninga u teretani....pijem whey za sada sve ide odlicno...

Dobro je, ide na bolje. Orašasti plodovi su super užina, banane isto... I meĂ°u junk food-om ima boljih i lošijih opcija.

Whey posle treninga je najbitniji, i sasvim je dovoljno unositi ga tada ako uspeš u toku dana da pojedeš dosta mesa, jaja, sira itd...
Sačuvana
nikola031
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #19 poslato: Septembar 30, 2013, 09:29:13 pre podne »

Proslo je 3 tjedna treninga...upale misica i to sve je proslo...
neuspjevam bas da unosim dosta kalorija...ne onoliko koliko bi trebao...kao sto sam rekao puno radim na terenu pa je to cisto nemoguce...
nadoknadjujem to sve kod kuce...meso jedem svaki dan....jaja 4-5 puta tjedno...riza....kuhani krumpir i to sve skoro svaki dan...ali kad dodjem s posla..u autu je uvjek saka badema,ljesnjaka ili orasa...tako da to njupam stalno....banana svaki dan barem 2-3
dok sam na poslu moram pojest kako se ono zove junk food jer pojedem nesto na brzinu...ali pokusavam nadoknadit to sve kad dodjem kuc..
protein pijem samo poslje treninga u teretani....pijem whey za sada sve ide odlicno...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Septembar 13, 2013, 09:45:14 posle podne »

U svakom slucaju mnogo bolja opcija uzeti whey protein i barem ga piti samo nakon treninga ukoliko nisi u finansijskoj mogucnosti za vise.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Septembar 10, 2013, 05:33:20 posle podne »

Hvala ljudovi puuno ste pomogli...
Ostaje jos samo jedna stvar...gledam te proteine...gejnere...stvarno previse toga ima...tako da...uz gejnere sto mi je jos potrebno za pocrtak...i koji gejner je onako za mene...tj kad kupujem cegamora imati vise...cega manje i mtako to

mogu da ti preporučim nešto iz naše ponude ali ne znam koliko ti to vredi ako si iz Hr?

Ovako, ako biraš gejner gledaj da ima više proteina (bar 30,40%) a od ugljenih hidrata da ima složene ugljene hidrate (da nije čista dekstroza) i ako ima dodatak vitamina, minerala ili zdravih masti npr. onda je ok.

PeĂ°a je u pravu kada kaže da možeš i samo protein da uzmeš, to je ok ukoliko ishranom unosiš dovoljno ugljenih hidrata (testenine, voće, žitarice, krompir, itd itd....)  - onda nema potrebe da preteruješ sa ugljenim hidratima i šećerima jer će da ode u salo....

Dakle ako želiš da se ugojiš po svaku cenu, i ako ne uspeš dovoljno da uneseš hranom, onda gejner, ukoliko smatraš da ćeš moći maksimalno da se potrudiš oko ishrane i ako hoćeš da uštediš koju paru onda je protein bolje rešenje.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #16 poslato: Septembar 10, 2013, 05:21:01 posle podne »

obrok 1:  ovsene 100-120 gr, ceo jogurt u njih, 5 jaja, nakon toga popijes nesto od vitamina, sta vec koristis u vidu suplemenata, i neki omega 3
uzna vocna salata plus 2 shake badema
obrok 2: piletina 200-250 gr pirinac 150 gr, oder krompir 300-400 gr
uzina 2 vocna salata, izrotiras malo voce,ubacis nesto drugacije, shaka badema
obrok 3 pred trening( posto kazes kasno vezbas) : teletina 200 gr, pirinac 150 gr ili neki kvalitetan hleb jedno 200-300 gr
trening
PWM( whey default,dextroza 30-40 gr, sta jos koristis i don`t know)
obrok 4 posle treninga: riba (ne mislim na konzerve) 250-300 gr ili piletina 250 gr, pirinac 100-150 gr
nakon toga multivitamini, sta god imas nakljukaj se dobrano
obrok 5 pred spavanje : nemasni sir 200 gr plus omega 3 ili malo badema i neki magnezijum cink da se bolje ulalas

To je ono primer, rotiras namirnice ,neces svaki dan isto naravno.. ovo je primer sto se tice mene za malo cistiju masu, ici ce malo sporije,ali ces dobijati kvalitet..ako hoces odmah da se svinjis i mastis,jedi ko prasac sve treniraj ko bik,pa posle ces dobiti i pupu sa kojom ces da najebes :) Tako da sve zavisi koji su tvoji ciljevi i sta konkretno zelis od sebe ,pa s tim u vezi se i pravi raspored sta kako zasto itd itd.. Naravno da neces moci sve ovo da pratis, jer dosta i love treba,ali da se pridrzavas bar 70% stvari i dobro treniras, bice sve ok ;)

Ishrana je 60-70 % u ovom sportu ma sta ^kvazi naucnici ^ pricali ,ne obaziri se na to. Ziv bio

P.S povrce da ne zaboravim, jedi kolko god mozes, zbog vlaknastih UH, obrati paznju na sargarepu,kupus, paradajz, tikvice.
Ovo je ekstra, skolski primer ishrane. Jos ako pametno treniras, napredak je neminovan.
Sačuvana
nikola031
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #15 poslato: Septembar 10, 2013, 05:17:38 posle podne »

Sad mi nisi nista pomogao  >:(
Al draze mi je ovo tvoje samo neka se nesto jede  ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14 poslato: Septembar 10, 2013, 04:42:08 posle podne »

Sto se mene tice, gejner ne uzimaj, nego whey protein, ako ti treba visak UH tu su banane, pre ces imati korist od banane nego od gejnera, gejner je za mene bacena para,ali kako hoces , neko ce ti reci kupi ga,tako da na tebi  je ;)
Sačuvana
nikola031
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #13 poslato: Septembar 10, 2013, 04:38:19 posle podne »

Hvala ljudovi puuno ste pomogli...
Ostaje jos samo jedna stvar...gledam te proteine...gejnere...stvarno previse toga ima...tako da...uz gejnere sto mi je jos potrebno za pocrtak...i koji gejner je onako za mene...tj kad kupujem cegamora imati vise...cega manje i mtako to
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 18 upita.