TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397381 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: Normanwax

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 07, 2024, 10:31:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke od osnova treninga za pocetnike  (Pročitano 5864 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Septembar 26, 2008, 04:05:09 posle podne »

kazes da swaku grupu misica treba raditi jednom nedeljno, a ja idem u gym i treniram kung fu. E sad, pored teretane radim redovno zgibowe i propadanja 4x nedeljno. Da li se to sad lose odrazava na teretanu i na koji nacin?

zgibovi i propadanja bi trebalo da ti budu u sklopu treninga u teretani, nikako pored teretane... upravo to sto kaze nitro, vrlo lako ces doci do pretreniranosti a samim tim i do stagnacije...
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #18 poslato: Septembar 26, 2008, 09:06:57 pre podne »

Odrazava se na to da ces da pretreniras i da shokiras CNS ,pa ces da padnes u depresiju i da budes umoran ...
Sačuvana
DjordjeR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #17 poslato: Septembar 26, 2008, 07:29:43 pre podne »

kazes da swaku grupu misica treba raditi jednom nedeljno, a ja idem u gym i treniram kung fu. E sad, pored teretane radim redovno zgibowe i propadanja 4x nedeljno. Da li se to sad lose odrazava na teretanu i na koji nacin?
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 24, 2006, 07:33:36 posle podne »

Ko zeli ima online knjiga za citanje "The Edge: Ben and Joe Weider's Guide to Ultimate Strength, Speed, and Stamina". Evo linka: http://books.google.com/books?vid=ISBN1583331441&id=mlLLHqjA_ugC&pg=PA1&lpg=PA1&dq=Joe+weider%27s&sig=eF6O0Et585RxKjra5n5k0-SiLT8

Cenu ove Weider-ove knjige imate na http://www.amazon.com/Joe-Weiders-Bodybuilding-System-Vol/dp/6303027032
Dodajte na to jos brdo nekih dazbina. Kod nas bi trebala da je sada oko 3000 din.
Sačuvana
100% NATURAL.
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 24, 2006, 07:22:32 posle podne »

Pa ja kad sam je uzimao nije bila bas jeftina, kazem ima dosta ilustracija i postera. Mada koliko dajete za klopu, siguran sam da vam nece biti problem da odvojite koji dinar u svrhu vezbanja.
Sačuvana
Duh sa sekirom
Iron Man
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2796

Lord of Darkwood

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 24, 2006, 06:58:07 posle podne »

znas cenu?
Sačuvana
"Woe to you, Oh Earth and Sea,
for the Devil sends the beast with wrath,
because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon
the number of the beast for it is a human number,
it's number is Six hundred and sixty six"
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 24, 2006, 02:02:36 posle podne »

Nisam uspeo da je upload-ujem, ali sam napravio torrent koji mozete skinuti ovde http://www.mininova.org/tor/464557
Pozurite sa skidanjem, posto sam jos par dana na flathome. Inace na sbb-u sam, pa ako je jos neko onda nema problema.
Knjiga ovako izgleda formata A4 i stvarno bih preporucio svakom da je kupi. Poceo je sajam knjiga, pa mozda moze tamo da se nadje.
Sačuvana
DORIAN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

Grom I Pakao

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 21, 2006, 08:35:37 posle podne »

Ej Markomm mozes li da postavis tu knjigu pa da je skinem ako ti nije problem.
Sačuvana
LAKO JE REDJATI TREBA DIZATI
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2006, 07:20:37 posle podne »

@DORIAN
Naravno da nisu svi pocetbici isti, ali pravi rezultati se vide tek posle 6-7 meseci. Koliko programa mozes da promenis za to vreme? Ili ces svakih 6 meseci menjati program za pocetnike... Kao i vecina stvari, i Vejderov program je primenjiv na 98% populacije. Uvek ostaje onih 2% za specijalne slucajeve. Ni u ovom programu nije striktno vreme trajanja nekog njegovog dela. Tako, npr. ako je neko nesto ranije trenirao moze da skrati uvodni deo, ili ako je neko dosta jaci od proseka i oseca da ga recimo split usporava vec posle 1 meseca, moze da predje na masu i to je sve lepo opisano u kjizi. Ovaj program je dobar zato sto je Vejder imao prilike da godinama radi sa velikim brojem pocetnika i profesionalaca, i na taj nacin je mogao da ga modifikuje i usavrsava.
I nisam ja rekao da je tvoj program los, na protiv, mislim da je odlican, ali za odredjen stepen razvoja - sve u svoje vreme!
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2006, 06:46:09 posle podne »

najbitnije je spoznati sebe u ovom sportu..ne mozhe niko slepo da prati neke programe,svako je razlichit.. ;)
Sačuvana
DORIAN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

Grom I Pakao

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2006, 05:06:21 posle podne »

Slazem se sa tobom da moj program mozda nije najbolji ali ja sam ga koristio i davao mi je bolje rezultate od
bilo kog split programa, i mislim da nisu svi pocetnici isti neki su slabiji neki su jaci, neki su se bavili nekim sportom
pre teretane a neki nisu tako da svako treba da proba vise programa da bi mogao da zakljuci koji mu daje najbolje
rezultate.
Sačuvana
LAKO JE REDJATI TREBA DIZATI
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2006, 02:56:03 posle podne »

Da dodam jos samo to da se sve podredjuje misicu (ne tegovima ili egu), odnosno on mora da bude max i najoptimalnije moguce treniran. Vezba se dok ne dodje do vrhunca, tj. do max napumpanosti (tada se prelazi na drugu partiju ili se zavrsava trening). Nekima za to treba 1, a nekima 9 vezbi. To se sve uklopi u 60-90 minuta i min. 24 h odmora i eto idealnog programa. Medjutim to ni jedan pocetnik ne moze da prepozna (kao ni 90% vezbaca koje ja poznajem, a "nisu" pocetnici) i zbog toga bi trebao da se drzi proverenog!
Sačuvana
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2006, 02:33:47 posle podne »

@Dorian
Pa prvo - ne mislim to ja, vec Vejderov tim i svi uspesni bilderi koji su radili po tom sistemu. To zelim odmah da razjasnimo, jer ne zelim da se pravim izvorom mudrosti i sve sto sam napisao izmislili su pameniji od mene. Naravno da treba da se ostavi vise vremena misicu da se odmori, to i jeste sustina svakog programa. Medjutim, isto tako misic ne sme ni da se pretrenira. Da bi odradio kvalitetan trening, potrebno je izvesti 9-12 vezbi u roku od oko 60-90 min. Ako radis samo jednu misicnu partiju, to znaci da 60 min radis samo grudi npr. i to ako bude i manje od 9 vezbi dovodi sigurno do pretreniranosti. Sad ces sigurno reci - pa smanji trejanje treninga i broj vezbi. Pa zasto vreme, najbolji rezultati se postizu u 60-90 min. bez obzira da li ste pocetnik ili pro. Znaci ostaje da skratimo vezbe. Pocetniku su dovoljne 1-2 v. (sve preko ima negativne posledice!!!) koje uradi za 10-15 min. sto znaci da ostaje jos dosta vremena, koje moze da iskoristi radeci druge misicne partije. Ako se radi split sistem, gornji deo tela radis u ponedeljak pa opet tek u cetvrtak - znaci ostaje 3 dana pauze i to je max vreme odmora za pocetnika, jer ce u suprotnom dobijati stalno upale i nazadovati. Kod Yates-ovog programa se ramena rade jednom nedeljno! Ako pogledas njegov (i njemu slicnih) trening, nije ni cidno zasto mu treba 7 dana odmora. Coveku jednostavno nisu dovoljne 2 vezbe i tvoj program je jedino pravo resenje za njega!
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2006, 02:17:47 posle podne »

Licno mislim da je 1 dan odmora jako malo bez obzira sto se svaki dan trenira druga misicna grupa. 2 misicne grupe po treningu, a trening 2 dana ON 2 dana OFF bi vecini bio bolje resenje.

@markomm
Jako dobar post. ;)
Sačuvana
100% NATURAL.
DORIAN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

Grom I Pakao

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2006, 01:46:53 posle podne »

Ne znam zasto mislis da je pravilno da pocetnik mora da krene sa split sistemom, ja mislim da je mnogo bolje
da radi jednu grupu misica po treningu jer tako ostavlja vise vremena misicu da se odmori. Ja mislim da svaka
misicna partija mora da se odmori bar 3 dana.Ovako moze totalno da se posveti jednoj grupi misica i sam
 prtrening ce krace da traje.Pocetnici najvise grese tako sto se pretreniravaju misleci da ce tako mnogo vise
postici a to je najveca greska.Da bi opteretili misic a izbegli pretreniranost  dovoljno je svega 4 vezbe po 3 serije,
a kasnije po dobitku na misicnoj masi mogu da promene trening kako god zele.Ja mislim da nije problem u programu treninga vec u vezbama koje se izvode i kako se izvode.A ako ti imas neki predlog postavi ga slobodno.
Sačuvana
LAKO JE REDJATI TREBA DIZATI
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.