TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:22:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u donjim ledjima  (Pročitano 4670 puta)
Mihajlo07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 10, 2013, 06:45:52 posle podne »

Evo vracam se sutra treningu, odmorio sam iako to nisam zeleo. Skola i prehlada, pa se skupilo 2 nedelje :).

Nego, koliko ce mi biti vremena potrebno da se vratim u staru formu ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #16 poslato: Septembar 23, 2013, 10:01:55 posle podne »

Osnovna vežba za tebe je ekstenzija ledja na kosoj klupi 90-180° sa svojom težinom.
Statički izdržaj u položaju sklek, ledja prava, 3x30-45sec.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #15 poslato: Septembar 23, 2013, 09:59:52 posle podne »

Svakako, janje mišića i dobra tehnika - su zaštita za ledja. Jaki mišići su kao armatur koja čuva kičmu od povrede.
Vodi računa o pravilnom držanju ledja i zbegavaj hiperekstenzije.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #14 poslato: Septembar 23, 2013, 09:57:45 posle podne »

Najverovatnije se radi o faset sindromu, tj povredi malih zglobova izmedju pršljenova. Medjutim, po mehanizmu se ne može potpuno isključiti ni mogućnost povrede medjupršljenskog diska.
Zato je najvažnije da sačekaš da budeš bez bolova, pa da kreneš polako sa akcentom na jačanje ekstenzora trupa, stabilizatora trupa. Izbegavaj hiperkstenzije i vežbe koje smo naveli. Jednoručno veslanje nije sasvim preporučljivo jer opterećuje kičmeni stub, ledjne mišiće i zahteva veoma dobru tehniku kabo ne biošlo do povrede.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 385


« Odgovor #13 poslato: Septembar 23, 2013, 05:50:05 posle podne »

Bas isto mjesto. I mene je bilo popustilo dok nisam se malo nezgodno izvio dok sam udarao u dzak...
Naravno da mozda nije ista stvar nego samo kazem da je pametnije da odmoris od treninga dok se to ne smiri i vidis sto je nego da navalis ka ja pa onda...trt :)
Sačuvana
Mihajlo07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #12 poslato: Septembar 23, 2013, 01:04:31 posle podne »

I ja sam tako pretpostavljao, ap se na kraju ispostavi da je diskus... Nadam se da to nije slucaj kod tebe zato ti velim, oprezno...

Ali da li je i tebe bolelo bas isto mesto ? :D. Mene je bilo 90% popustilo dok se nisam okliznuo i istegnuo, pa mi se vratio bol. Diskus je povreda kicme, a mene boli misic pored kicme. Ali videcemo, ako me nastavi boleti, ici cu da se pregledam.

Jos da kazem, boli me i leva strana, isto mesto, ali jedno 3 puta manje, zato sto mi nikad leva strana nije bila povredjena. Pocela je i leva strana da me boli od kad sam se okliznuo.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 385


« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2013, 11:51:39 pre podne »

I ja sam tako pretpostavljao, ap se na kraju ispostavi da je diskus... Nadam se da to nije slucaj kod tebe zato ti velim, oprezno...
Sačuvana
Mihajlo07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2013, 11:11:17 pre podne »

@SAJ - Pocecu da radim te vezbice pa cu videti kako ide.

@Ognjen - Kad dizem noge pravo, kad dignem desnu boli me jace nego kad dignem levu. Ali boli
              - Kad se nagnem nalevo boli me desna strana, tacno ovo mesto na slici, a kad se nagnem na desno, ne boli me nista.
              - Nista me ne boli kad se nakasljem, kinem itd. Ne proteze se bol nigde, nego je u toj tacki, ili bolje receno predelu.

@EDIT - Evo kino sam jednom bas jako, i mogu reci zabolelo me to mesto poprilicno. Daj pomagajte :D
potrebno je napraviti pregled da se proveri da nema oštećenja medjupršljenskog diska. Ukoliko je povreda ligamentarnog tipa, to će proći i možeš posle izvesnog vremena vratiti vežbanvu. Ukoliko je problem diskus potreban je oprez....

Ja mogu sve da vezbam osim cucnjeva i mrtvih dizanja. Trenutno sam se razboleo pa nisam jos u stanju da vezbam, ali cim prizdravim cu da nastavim, sa izbegavanjem te dve vezbe. Nigde drugde me ne boli, osim mozda malo kod jednorucnog veslanja, ali to mi nije problem.
Ni pod razno ne dolazi u obzir da pravim dugacku pauzu, samo cu korigovati plan i sve je ok.

Bilo me je gotovo proslo, minimalan bol sam imao, ali kad sam se okliznuo pre nedelju dana, da sprecim pad, cimno sam onako maksimalno izvijena ledja nazad, i tu se zeznem, tako da pretpostavljam da sam samo opet misic povredio, da nije diskus.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 385


« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2013, 12:30:22 pre podne »

Mogu ti dat jedan savjet pa ti razmisli o tome, posto je tako i mene pocelo...
Napravi jednu dobru pauzu dok ti se to sve smiri. I radi vjezbe za donji dio ledja i trbusnjake (ali da ne odvajas trup tj donji dio ledja od podloge) i istezanja. Pa kad osjetis da je to bolje i jace polako pocni... Ali bi u svakom slucaju izbjegavao cucnjeve sa opterecenjem, a narocito mrtvo dizanje.
I vidji da spavas na neku tvrdu podlogu...

to su u principu dobri saveti. Potrebno je napraviti pauzu u bolnoj fazi, izbegavati vežbe mrtva dizanja i čučnjeve sa opt....
Pa tto kazem iz razloga sto sam ja odmah nastavio da treniram jako, misleci da ce proc, jer nisam mogao cekat da se opet vratim treningu i tako napravio sebi jos veci problem...Pa bolje da se uci na tudjim greskama :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #8 poslato: Septembar 22, 2013, 10:29:52 posle podne »

@Mihajlo

ukoliko si još uvek u bolnoj fazi odmiruj dok se bol ne smiri. Vežbanje ne treba započinjati u bolnoj fazi.
Kad se tegobe smire, napisaću ti program za ledja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2013, 10:27:56 posle podne »

@SAJ - Pocecu da radim te vezbice pa cu videti kako ide.

@Ognjen - Kad dizem noge pravo, kad dignem desnu boli me jace nego kad dignem levu. Ali boli
              - Kad se nagnem nalevo boli me desna strana, tacno ovo mesto na slici, a kad se nagnem na desno, ne boli me nista.
              - Nista me ne boli kad se nakasljem, kinem itd. Ne proteze se bol nigde, nego je u toj tacki, ili bolje receno predelu.

@EDIT - Evo kino sam jednom bas jako, i mogu reci zabolelo me to mesto poprilicno. Daj pomagajte :D
potrebno je napraviti pregled da se proveri da nema oštećenja medjupršljenskog diska. Ukoliko je povreda ligamentarnog tipa, to će proći i možeš posle izvesnog vremena vratiti vežbanvu. Ukoliko je problem diskus potreban je oprez....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2013, 10:25:44 posle podne »

Mogu ti dat jedan savjet pa ti razmisli o tome, posto je tako i mene pocelo...
Napravi jednu dobru pauzu dok ti se to sve smiri. I radi vjezbe za donji dio ledja i trbusnjake (ali da ne odvajas trup tj donji dio ledja od podloge) i istezanja. Pa kad osjetis da je to bolje i jace polako pocni... Ali bi u svakom slucaju izbjegavao cucnjeve sa opterecenjem, a narocito mrtvo dizanje.
I vidji da spavas na neku tvrdu podlogu...

to su u principu dobri saveti. Potrebno je napraviti pauzu u bolnoj fazi, izbegavati vežbe mrtva dizanja i čučnjeve sa opt....
Sačuvana
Mihajlo07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2013, 01:32:31 posle podne »

@SAJ - Pocecu da radim te vezbice pa cu videti kako ide.

@Ognjen - Kad dizem noge pravo, kad dignem desnu boli me jace nego kad dignem levu. Ali boli
              - Kad se nagnem nalevo boli me desna strana, tacno ovo mesto na slici, a kad se nagnem na desno, ne boli me nista.
              - Nista me ne boli kad se nakasljem, kinem itd. Ne proteze se bol nigde, nego je u toj tacki, ili bolje receno predelu.

@EDIT - Evo kino sam jednom bas jako, i mogu reci zabolelo me to mesto poprilicno. Daj pomagajte :D
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2013, 08:09:50 posle podne od strane Mihajlo07 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2013, 10:35:43 posle podne »

Da li bol ide u nogu? boli kad se nakašlješ, kijaš, napneš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2013, 10:34:53 posle podne »

@Mihajlo

da li boli:
-kad stojeći pravo podigneš levu/desnu nogu?
-kad se savijaš iz ispravljenog trup levo desno/rotiraš levodesno(pogled preko ramena)?

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.