TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:21:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc  (Pročitano 1830 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2013, 09:20:50 pre podne »

Nytric možeš da koristiš, a Kre Alkalyn ti za sada ne treba jer već koristiš monohidrat.

Možeš uraditi fazu punjenja 4 dana po 5 g kreatina (rasporeĂ°eno npr ujutru, pre i posle treninga, uveče) i kasnije 5-10 g svaki dan.
 
Pojačaj unos tečnosti (vode) u toku dana.
Sačuvana
drxyman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2013, 04:35:43 posle podne »

hvala vam svima na odgovorima. pojacao sam ishranu,uzeo sam creatin monohidrat posto ga nisam koristio, protein i bcaa. da li da radim fazu punjenja kreatinom i da li mogu da koristim  kre-alkalyn i nutric sa monohidratom posto mi je ostalo? hvala unapred
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2013, 02:15:28 posle podne »

imam 20 god, 183cm, 76kg, zanima me koje suplemente bi trebalo da koristim, da bi dobio na masi? imam veoma brz metabolizam i stvarno mi je tesko da se ugojim. prosli mesec sam koristio 100% whey protein, ovaj mesec koristim kre alkalyn ali rezultati su ocajni, mozda 2-3 kg sam nabacio. jedem 4 puta dnevno cvrstu hranu i plus uzina izmedju. na poslu sam dosta aktivan jer sam 8 sati u pokretu i dosta se trosim plus kucni trening. molim pomoc oko suplementacije. hvala

Mislim da prvo treba pomoć oko ishrane pa tek onda oko suplementacije...  napiši po obrocima šta jedeš u toku dana.

Poenta je da moraš da povećaš unos kalorija, znam da nije lako ali drugog načina nema.

Što se suplementacije tiče postoje dve opcije

1) da nastaviš da piješ protein, to je dobra investicija, možeš ga uzimati npr posle treninga i još jednom u toku dana - ujutru sa ovsenim, ili izmeĂ°u obroka sa nekim orašastim plodovima (bademi,lešnici) ali da povećaš unos ugljenih hidrata putem hrane

2) gejner - ili kalorijska bomba, on u sebi sadrži i ugljene hidrate i protein (zavisno koji konkretno je u pitanju, neki gejneri sadrže više neki manje) - ako baš ne uspevaš da uneseš dovoljno kalorija.
Moj predlog je Nutrabolics Mass fusion, Dymatize super mass gainer, Scitec Volumass 35

3) vitamini i minerali kao dodatak, Daily formula, Natrol Energizer

to bi za početak bilo to...  od kreatina i ja mislim da bi ti monohidrat bio bolji.

To je  to, a ono što treba da ti bude sada u fokusu je to kako da povećaš kalorije
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2013, 12:58:03 posle podne »

imam 20 god, 183cm, 76kg, zanima me koje suplemente bi trebalo da koristim, da bi dobio na masi? imam veoma brz metabolizam i stvarno mi je tesko da se ugojim. prosli mesec sam koristio 100% whey protein, ovaj mesec koristim kre alkalyn ali rezultati su ocajni, mozda 2-3 kg sam nabacio. jedem 4 puta dnevno cvrstu hranu i plus uzina izmedju. na poslu sam dosta aktivan jer sam 8 sati u pokretu i dosta se trosim plus kucni trening. molim pomoc oko suplementacije. hvala

Obicno na masi ljudi uzimaju monohidrat, jer povlaci vodu. Jesi li nekada koristio monohidrat? Takodje je trebalo da nastavis sa proteinom i dok uzimas krealakyn. Ne znam kakva ti je ishrana i da li tu ima mesta za bolje, ali moze uz ovo da ide neki vitaminsko mineralni kompleks i omega 3 masne kiseline.
Sačuvana
InStruktOr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #2 poslato: Septembar 22, 2013, 12:06:15 posle podne »

Prvo sredis ishranu 100%, minumum 6 obroka na dan, 2g proteina po kg mora biti za masu, sve ispod toga - nevalja. Masa i definicija se grade u kuhinji. Lepo iscitaj pdf ishrana, sastavi(ili neka ti neko drugi sastavi) ishranu, i onda kad to sredis, bavi se suplementacijom.
Preporucujem whey, neki multivitamin, i ako imas para za bcaa, uz sredjenu ishranu masa ce doci :) samo budi uporan, pozdrav, sve najbolje.
Sačuvana
drxyman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Septembar 22, 2013, 11:18:29 pre podne »

imam 20 god, 183cm, 76kg, zanima me koje suplemente bi trebalo da koristim, da bi dobio na masi? imam veoma brz metabolizam i stvarno mi je tesko da se ugojim. prosli mesec sam koristio 100% whey protein, ovaj mesec koristim kre alkalyn ali rezultati su ocajni, mozda 2-3 kg sam nabacio. jedem 4 puta dnevno cvrstu hranu i plus uzina izmedju. na poslu sam dosta aktivan jer sam 8 sati u pokretu i dosta se trosim plus kucni trening. molim pomoc oko suplementacije. hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 18 upita.