TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:53:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Veliki problem oko ishrane, potrebni pravi saveti  (Pročitano 3005 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16710


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2013, 09:27:37 pre podne »

Eh, nisam dugo bio ovde iz razloga ne treniranja

Potrebna mi je pomoć oko ishrane, stvar je veoma komplikovana

Naime, imao sam problem sa donjom vilicom, bila je izbačena ka napred, pa sam imao loš zagrižaj i povremeno bolove na prednjim zubima. Pre mesec dana sam operisao to i lekar mi je fiksirao vilicu, desile su se komplikacije, pa sam nakon 7 dana morao opet na operaciju, da napomenem, 2 totalne anestezije u roku od 7 dana sam imao, ali ni to nije toliko bitno, koliko je bitan problem koji mi je nastao pre 4-5 dana...
Pošto mi je već mesec dana fiksirana vilica i ne mogu zube da pomerim ni za milimetar, jedem hranu iz blendera, bilo šta od čega može da se napravi kolko tolko ukusna kaša. E sad, problem je sledeći, stomak je užasno počeo da me boli po ceo dan i imam hroničnu dijareju na svu ovu muku još i to. Počeo sam da pijem Ranisan i probiotike.
Od vas bi mi trebala pomoć oko toga šta da dodam u moju kašicu kako bi se stanje maksimalno popravilo, da napomenem da ne mogu nikakve tablete da gutam, jer jednostavno kroz rupu meĂ°u zubima to ne može da proĂ°e, slamčicu jedva proguram da bi mogao da pojedem nešto (čitaj popijem)

Kod tako ozbiljnih stvari gde ti standardni lekovi ne pomazu ,obavezno se obrati lekaru da ti urade nalaze.
Ukoliko danas idi da proveris o cemu se tu zapravo radi.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2013, 06:53:37 posle podne »

traje već nedelju dana, bude po ceo dan ili nekad se umiri na kratko.
Još 8 dana moram da izdžim nekako, odavno je postalo nepodnošljivo

imam twinlabov whey, pa ću od sutra malo po malo rastvarati sa vodom, pa ću videti rezultate


Jesu li ti rekli zasto se javlja dijareja? Kakva je sada situacija? Kao sto je napisao Nikolic u postu ispod, mozes izmiksati voce i povrce pa to unositi malo po malo, ili orahe, bademe, lesnike usitnis pa uzimas sa proteinom. Ellu takodje mozes uzimati sa proteinom nije cvrsta pa se to lepo izmesa.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2013, 05:16:30 posle podne »

Jel mozes da nekako da pijes sejkove od voca i povrca, ako uneses dovoljno vlakana to bi trebalo malo da popravi problem sa stolicom?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Satyr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:37:35 posle podne »

traje već nedelju dana, bude po ceo dan ili nekad se umiri na kratko.
Još 8 dana moram da izdžim nekako, odavno je postalo nepodnošljivo

imam twinlabov whey, pa ću od sutra malo po malo rastvarati sa vodom, pa ću videti rezultate
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:37:02 posle podne »

Zaista si u nezavidnom polozaju, ali moras izdrzati.

Koliko traje ta dijareja? Da li je imas sve vreme? Jesi li dobijao antibiotike u terapiji nakon operacije?

Svakako tablete ne dolaze u obzir, ali bi po meni protein bio jako znacajan u tvom oporavku u ovoj situaciji.
Sačuvana
Satyr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:16:00 posle podne »

Eh, nisam dugo bio ovde iz razloga ne treniranja

Potrebna mi je pomoć oko ishrane, stvar je veoma komplikovana

Naime, imao sam problem sa donjom vilicom, bila je izbačena ka napred, pa sam imao loš zagrižaj i povremeno bolove na prednjim zubima. Pre mesec dana sam operisao to i lekar mi je fiksirao vilicu, desile su se komplikacije, pa sam nakon 7 dana morao opet na operaciju, da napomenem, 2 totalne anestezije u roku od 7 dana sam imao, ali ni to nije toliko bitno, koliko je bitan problem koji mi je nastao pre 4-5 dana...
Pošto mi je već mesec dana fiksirana vilica i ne mogu zube da pomerim ni za milimetar, jedem hranu iz blendera, bilo šta od čega može da se napravi kolko tolko ukusna kaša. E sad, problem je sledeći, stomak je užasno počeo da me boli po ceo dan i imam hroničnu dijareju na svu ovu muku još i to. Počeo sam da pijem Ranisan i probiotike.
Od vas bi mi trebala pomoć oko toga šta da dodam u moju kašicu kako bi se stanje maksimalno popravilo, da napomenem da ne mogu nikakve tablete da gutam, jer jednostavno kroz rupu meĂ°u zubima to ne može da proĂ°e, slamčicu jedva proguram da bi mogao da pojedem nešto (čitaj popijem)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.