TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:16:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc hitno!  (Pročitano 2090 puta)
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:00:22 posle podne »

Imaš 20 godina i problem sa stomakom, a šta će biti kad budeš imao 30 ili 40 godina, kad se uspori metabolizam i kad se krenu lijepiti kile ?
Ma taj problem vucem jos od kad sam bio klinac, bukvalno od kad znam za sebe sam bio gojazan, nikad nisam znao zasto ali jbg, mnogi ljudi su mi punili glavu da sam takav jer mi je cela familija malo gojazna mada mi je vise muka od takvih prica! Hvala za sve savete!

da, genetika puno utiče, ali mnogi ljudi genetiku koriste kao svoj glavni izgovor...  ako želiš rezultat, moraš zaobići te izgovore i maksimalno se potruditi da uraidš ono što je u tvojoj moći :)
Za taj stomacic sto imam iskreno najvise krivim sebe sto sam dozvolio da me drugi ubedjuju da je to jer mi je familija gojazna, a za to nema izgovora, mada je sada najvaznije da sam motivisan i fokusiran na to i da uspem bez obzira na to koliko ce taj put biti naporan i da necu odustati jer sve ono sto sam ranije citao "No Pain No Gain" i Go Hard or Go Home" je definitivno istina. :)
Znaš kako ono kažu:"ljepota je bolna":)
Budi uporan, ovdje si dobio dosta dobrih savjeta i vrijeme je za neke ozbiljne promjene u tvom životu.
Srečno :)
Sačuvana
Milan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 12, 2013, 11:49:15 pre podne »

Imaš 20 godina i problem sa stomakom, a šta će biti kad budeš imao 30 ili 40 godina, kad se uspori metabolizam i kad se krenu lijepiti kile ?
Ma taj problem vucem jos od kad sam bio klinac, bukvalno od kad znam za sebe sam bio gojazan, nikad nisam znao zasto ali jbg, mnogi ljudi su mi punili glavu da sam takav jer mi je cela familija malo gojazna mada mi je vise muka od takvih prica! Hvala za sve savete!

da, genetika puno utiče, ali mnogi ljudi genetiku koriste kao svoj glavni izgovor...  ako želiš rezultat, moraš zaobići te izgovore i maksimalno se potruditi da uraidš ono što je u tvojoj moći :)
Za taj stomacic sto imam iskreno najvise krivim sebe sto sam dozvolio da me drugi ubedjuju da je to jer mi je familija gojazna, a za to nema izgovora, mada je sada najvaznije da sam motivisan i fokusiran na to i da uspem bez obzira na to koliko ce taj put biti naporan i da necu odustati jer sve ono sto sam ranije citao "No Pain No Gain" i Go Hard or Go Home" je definitivno istina. :)
Sačuvana
Milan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 12, 2013, 11:42:09 pre podne »

Ako imas jos neko pitanje vezano za ishranu, kombinovanje namirnica, mozes u delu foruma o ishrani napisati sta i kako jedes pa da konkretno na primeru to ispravimo sto vise moze. Kad to budes resio, onda mozemo razgovarati i o eventualnoj suplementaciji koja ti moze pomoci u skidanju kilograma.
Odmah cu i to uraditi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 12, 2013, 11:19:18 pre podne »

Kalorijski deficit minimum dnevno od 500 caloria,trening sa opterecenjem 4x nedeljno snaga i hipertrofija I 4 kardio treninga u zoni fat burn 60 min!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 12, 2013, 11:13:19 pre podne »

Imaš 20 godina i problem sa stomakom, a šta će biti kad budeš imao 30 ili 40 godina, kad se uspori metabolizam i kad se krenu lijepiti kile ?
Ma taj problem vucem jos od kad sam bio klinac, bukvalno od kad znam za sebe sam bio gojazan, nikad nisam znao zasto ali jbg, mnogi ljudi su mi punili glavu da sam takav jer mi je cela familija malo gojazna mada mi je vise muka od takvih prica! Hvala za sve savete!

da, genetika puno utiče, ali mnogi ljudi genetiku koriste kao svoj glavni izgovor...  ako želiš rezultat, moraš zaobići te izgovore i maksimalno se potruditi da uraidš ono što je u tvojoj moći :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2013, 10:20:14 pre podne »

Dobro, mozda si malo lose genetike povukao ali potrudi se da korekcijom ovih faktora stvari koje su ti prethodno napisali izvuces maksimum iz toga. Bitno je da naucis da ti ne trebaju dijete, bez obzira sto su kontrolisane od strane nutricionista, jer dijete se smeju postovati odredjeni vremenski period nakon cega ( zbog zdravlja pre svega ) treba prekinuti sa njima. Kad se vratis na predjasnji nacin ishrane eto i kolograma nazad i tako u krug.

Jos jedna bitna stvar, kod muskaraca nekako uvek ostane stomak problematican i najsporije se on dovodi u red. Nemoj ocekivati da ces to resiti preko noci, pa da se razocaras i vratis na staro ako ne bude tako kako si zamislio. Trebace malo vremena, samo polako. Ako imas jos neko pitanje vezano za ishranu, kombinovanje namirnica, mozes u delu foruma o ishrani napisati sta i kako jedes pa da konkretno na primeru to ispravimo sto vise moze. Kad to budes resio, onda mozemo razgovarati i o eventualnoj suplementaciji koja ti moze pomoci u skidanju kilograma.
Sačuvana
Milan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2013, 09:47:06 pre podne »

Imaš 20 godina i problem sa stomakom, a šta će biti kad budeš imao 30 ili 40 godina, kad se uspori metabolizam i kad se krenu lijepiti kile ?
Ma taj problem vucem jos od kad sam bio klinac, bukvalno od kad znam za sebe sam bio gojazan, nikad nisam znao zasto ali jbg, mnogi ljudi su mi punili glavu da sam takav jer mi je cela familija malo gojazna mada mi je vise muka od takvih prica! Hvala za sve savete!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2013, 01:27:45 posle podne »

Pre svega pozdrav svima. Imam 20 godina i vec duze vreme imam problem sa stomakom. Trudio sam se, koristio razne dijete koje su mi davali nutricionisti ali uzaludno jer nisam dobio taj rezultat koji sam ja hteo, nekada sam odustajao pa pocinjao ponovo i sve tako. Sada je doslo vreme da mi je to jako bitna stavka jer sam poceo da radim kao obezbedjenje, i hocu da napredujem ali kad pogledam realno to sa stomakom necu mocu! Zato sam odlucio da pitam vas ovde sta da radim? Treniram kuci svaki drugi dan jer tako i radim jedan dan radim pa sam jedan slobodan, a na poslu stojim i setam 12 sati. Promenio sam rezim ishrane, izbacio gazirane sokove alkohol, grickalice i brzu hranu, ostavio cigare, i krenuo nekim putem ali sta i kako dalje? Ovo mi je jako bitno i resaio sam da istrajem u ovome jer od toga mnogo zavisi.

U kratkim crtama
- teretana, bilo bi dobro 4 puta nedeljno
- kardio posle treninga sa tegovima ili odvojeno, bar 3-4 puta nedeljno umerenog intenziteta (da bi lako mogao da govoriš u isto vreme  - takav osećaj)
- povećan unos tečnosti (vode), mogu i biljni čajevi
- 5-6 manjih obroka ili 4 glavna obroka sa 2 užine
- slatkiše,grickalice,sokove, masno i dr. izbacuješ - eventualno ostavi 1 dan u nedelji da pojedeš nešto što voliš
- trudi se da u svakom obroku imaš proteine - npr za doručak jaja, za ručak meso, za večeru meso ili ribu ili sir...
- povrće sveže ili bareno u neograničenim količinama
- ugljene hidrate izbegavaj uveče, baziraj se na složenim hidratima - pirinač, ovas, žitarice, int. testenine povremeno itd.
- od masti može kašika maslinovog ulja u salati, orašasti plodovi - najbolje sirovi bademi, avokado...
- voće možeš ujutru ili posle treninga, uvek samo za sebe nikad sa drugom hranom zajedno

Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2013, 12:17:07 posle podne »

ipak je onaj sto mora hitno da smrsa 2kg jer mu lice izgleda bolje bolji thread xD
ubedljivo. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2013, 10:30:59 pre podne »

Pre svega pozdrav svima. Imam 20 godina i vec duze vreme imam problem sa stomakom. Trudio sam se, koristio razne dijete koje su mi davali nutricionisti ali uzaludno jer nisam dobio taj rezultat koji sam ja hteo, nekada sam odustajao pa pocinjao ponovo i sve tako. Sada je doslo vreme da mi je to jako bitna stavka jer sam poceo da radim kao obezbedjenje, i hocu da napredujem ali kad pogledam realno to sa stomakom necu mocu! Zato sam odlucio da pitam vas ovde sta da radim? Treniram kuci svaki drugi dan jer tako i radim jedan dan radim pa sam jedan slobodan, a na poslu stojim i setam 12 sati. Promenio sam rezim ishrane, izbacio gazirane sokove alkohol, grickalice i brzu hranu, ostavio cigare, i krenuo nekim putem ali sta i kako dalje? Ovo mi je jako bitno i resaio sam da istrajem u ovome jer od toga mnogo zavisi.
Imaš 20 godina i problem sa stomakom, a šta će biti kad budeš imao 30 ili 40 godina, kad se uspori metabolizam i kad se krenu lijepiti kile ?
Prvo što moraš uraditi da skroz promjeniš način života i način ishrane, a tu smatram da kreneš sa teretanom, bar 3 puta sedmično i kad bi uspio 1-2 puta da ubacuješ kardio trening, što se ishrane tiće, najvažnije je da povečaš broj obroka u toku dana kako bi se ubrzao metabolizam, ali to ne znaći da sjedneš za stol i 5-6 puta se najedeš da ne možeš da ustaneš, nego 5-6 obroka manjih, odabranih, u tvom slučaju sa što više proteina i po obroku, a što manje ugljenih hidrata, tj možeš od hidrata smedja riža ili zobene,šečere izbaci potpuno i pij dosta tečnosti, najbolje vode.
Ovo ti je ukratko :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2013, 12:35:42 pre podne »

Vrlo prosto, kreni u teretanu ,nece sam stomak od sebe da se napravi, moras da vuces i dizes gvozdje ne da setas.
Sačuvana
Milan93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:37:26 posle podne »

Pre svega pozdrav svima. Imam 20 godina i vec duze vreme imam problem sa stomakom. Trudio sam se, koristio razne dijete koje su mi davali nutricionisti ali uzaludno jer nisam dobio taj rezultat koji sam ja hteo, nekada sam odustajao pa pocinjao ponovo i sve tako. Sada je doslo vreme da mi je to jako bitna stavka jer sam poceo da radim kao obezbedjenje, i hocu da napredujem ali kad pogledam realno to sa stomakom necu mocu! Zato sam odlucio da pitam vas ovde sta da radim? Treniram kuci svaki drugi dan jer tako i radim jedan dan radim pa sam jedan slobodan, a na poslu stojim i setam 12 sati. Promenio sam rezim ishrane, izbacio gazirane sokove alkohol, grickalice i brzu hranu, ostavio cigare, i krenuo nekim putem ali sta i kako dalje? Ovo mi je jako bitno i resaio sam da istrajem u ovome jer od toga mnogo zavisi.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 17 upita.