TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:06:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Diskretni prolaps  (Pročitano 1385 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2013, 11:40:20 posle podne »

Uz ovakav nalaz prosto je greska cuti bilo sta drugo. I ja imam istu dijagnozu ( obicno je jos neko u porodici ima ), za nju znam preko deset godina, i nikada ni od jednog kardiologa nisam cula da ne smem vezbati.
Sačuvana
nanke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2013, 12:13:16 posle podne »

Hvala puno na odgovoru, drago mi je da cujem jos jedno misljenje i sad sam bez brige ;)
Druzimo se na forumu.
LP
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2013, 07:03:26 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao :-),

dijagnoza " diskretan prolaps" i ono sto sledi iza toga " bez hemodinamski bitne regurgitacije" apsolutno nije prepreka za vezbanje, cak naprotiv. To je cisto " kozmeticki " problem i ne zahteva bilo kakvu terapiju.

E sada, jeste tacno da se pri odredjenim polozajima malo vise oseti lupanje srca ( zbog tog vracanja krvi ), ali to nije strasno, a sto se tice konstatacije da kad lezis osetis da srce jace lupa tada uglavnom svi to tako dozivljavamo, zato sto se umirimo i obratimo paznju na to. Znaci, samo opusteno.

Ocekujemo da se druzimo i na drugim temama, tu smo kad zatreba savet. :-)
Sačuvana
nanke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2013, 09:04:36 posle podne »

Prije svega pozdrav, novi sam clan na forumu ali sam vas cesto citao.
U prvom postu cu odmah traziti savjet strucne osobe vezano za Diskretni prolaps koji mi je danas dijagnosticiran, ali nadam se da cemo se i na drugim temama druziti ;)

Imam 31 godinu, a unazad 4-5 godina imao sam nekih simptoma u vidu lupanja srca, nekada i ziganja... kako mi je EKG uvijek bio uredan a pritisak 120-80 ili cak nizi, prepisivao sam sve stresu... imao sam problema i sa hipohondrijom :) i opcenito uvijek sam nekako bio zabrinut za zdravlje...
Sad sta je toga razlog to je vjerovatno pitanje za psihologa :) ali mislim da se sad fino nosim sa tim.
Ono sto me sad muci jeste sto cesto osjetim svoje srce kako lupa, pogotovo navecer dok lezim i kad se umirim, desava se i cesto poslije jela... nisu to brzi otkucaji nego su jaci...
Sportom se bavim rekreativno, jedno vrijeme sam isao redovno u teretanu, a do prije mjesec dana sam "samo" isao na trcanje...
Ponovno sam upisao teretanu i ovaj put sam odlucio da ne pravim pauze od par mjeseci nego da mi fitness bude nacin zivota, medjutim ovi navedeni simptomi mi nisu dali mira i danas sam otisao u privatnu polikliniku kod interniste koji je inace na dobrom glasu, uradio sam UZ srca i dijagnoza je kao sto rekoh "Diskretni prolaps"
Raspitivao sam se ima li nekih poteskoca za bavljenje sportom i receno mi je da je sport cak i pozeljan, a da ovaj prolaps nije nista strasno i da mi naravno ne trebaju nikakvi lijekovi... Cak sam bio voljan da uradim test opterecenja, receno mi je da mogu uraditi ali da nema potrebe jer imam zdravo srce...
Evo cu postaviti sliku citavog nalaza pa cu zamoliti za jos neko misljenje


link za vecu sliku
http://tinypic.com/r/2nr3b6d/5
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 17 upita.