TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 04:55:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban stručan savjet  (Pročitano 4485 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2013, 05:01:53 posle podne »

Probaj da trening svedeš na 45-60min sve preko toga je suvišno i može dovesti do kontra efekta (katabolizma).
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2013, 04:59:34 posle podne »

Odgovoriću ti na prvo pitanje.
Raspored treninga svih mišićnih partija ti je ok,ali je problem u tome sto radiš 5-6 vežbi po mišićnoj grupi.Kada sam ja radio bb radio sam za veću mišičnu partiju 3 vežbe,a za onu manju 2 ili najviše 3.Uvek mi je prva vežba bila jedna od osnovnih vežbi (čučanj,bench press,zgibovi,mrtvo dizanje,itd u zavisnosti od toga koju grupu mišića radim ) i tu vežbu sam  radio 4 serije 6-8 ponavljanja,a ostale 2 vezbe sam radio po 3 serije sa opsegom ponavljanja od 10-14.Sto se tiče tih manjih mišićnih grupa prvu vežbu odradiš osnovnu isto sa većim kilažama(biceps pregib sa ravnom sipkom,stojeci hamer pregib,uski bench,potisak sa čela),a kao drugu odradiš isto nesto laganije veći broj ponavljanja.Nadam se da sam ti barem malo pomogao svojim odgovorom :)
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2013, 04:41:49 posle podne »

Imam 21 godinu, visok sam 176cm a težak 68kg. Aktivno se bavim plivanjem i vec 2 mjesec idem redovno u teretanu s ciljem kako bih povećao svoju mišićnu masu. Zaista sam posvetio dosta svog vremena o tematici body-buildinga i ishrane za isto i imam nekoliko pitanja za Vas za koje nisam mogao pronaći odgovor.

1) Prije svega kad je u pitanju vježbanje, još uvijek se smatram početnikom i zanima me po Vama kako je najbolje rasporediti vježbe u teretani?-Treniram 4dana u sedmici dok 3 odmaram, pon-leĂ°a,triceps; uto-ramena,trapez, sre-odmor; čet-prsa,biceps; pet-noge,trbušnjaci. Trening u teretani mi vremenski traje oko 90 minuta i po mišićnoj grupi radim oko 5-6 vježbi. Interesuje me Vaše mišljenje o ovom načinu vježbanja?

2)Prije 3 mjeseca sam imao višak tačnije 75 kilograma te sam se posvetio tome i počeo sa trčanjem i voĂ°enjem kalorijske evidencije kad je u pitanju ishrana. Dok sam mršao uspostavio sam da mi je potrebno dnevno 1300kcal kako bih održavao svoju težinu tako da sam 2 mjeseca pravio deficit i uspio sam smršati. Sada konkretno još uvijek imam malo sala oko stomaka a želio bih da mi se trbušnjaci jasno uočavaju, pa me zanima koji način ishrane da koristim. Prije 20ak dana sam kupio protein jer sam uvidio da je bez dodatka prihrani teško postići optimum kad je u pitanju unos proteina. Koliko po Vama je optimum dnevno kad je u pitanju konzumacija proteina i cjelokupno kalorija a da spriječim da ponovo nastane masno tkivo?

3)Pošto sam prije 3 mjeseca za cilj imao gubitak kilograma, kao što sam rekao aktivno sam počeo sa trčanjem. Sada već dnevno trčim oko 10 do 15km što mi ne predstavlja nikakav problem. Interesuje me da li se trčanjem bolje definišu trbušni mišići i mišići u cijelosti. Šta mi Vi preporučujete?
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2013, 06:00:26 posle podne od strane sasasale » Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.28 sekundi sa 17 upita.