TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:53:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Specifican bol u kolenu - HITNO  (Pročitano 14463 puta)
Boban Lazic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2013, 02:39:27 posle podne »

Imam 40 god., visina 175cm i težina 80kg. Od svoje 18 god. do 35 god. bavio sam se bodibildingom da bi nakon pauze od 4 god. zadnjih godinu dana počeo da treniram stoni tenis. Kako sam dešnjak i većina opterećenja prilikom treninga ide na desnu nogu, već nakon par meseci javilo se jako istegnuće zadnje lože desne noge i to na donjem delu lože kod pripoja za mišiće lista. Pre nego što se ovo desilo, osećao sam izvesnu težinu i umor u kolenima ali bez bolova. Zbog istegnuća lože nisam mogao pravilno da hodam 2 meseca nakon čega sam se uz terapiju reumon gelom sve vratilo u normalu. Nastavio sam sa treninzima ali sam iz predostrožnosti počeo da pijem tablete Glukozamin + MSM i to jednu ujutro i jednu uveče. To mi je pomoglo pa nisam više imao problema sa zadnjom ložom ali sam u toku treninga i nakon treninga osećao vrelinu i težinu u kolenima ali bez bolova. Pre 2 meseca odradio sam 2 zadnja treninga (jaki treninzi 2 dana zaredom) da bi se par dana nakon toga javio bol u desnom kolenu koji se javljao samo prilikom silaska niz stepenice. Prekinuo sam sa treninzima ali sam nastavio da redovno idem na posao tako da je nakon 10 dana bolno postalo i penjanje uz stepenice a ubrzo i samo hodanje. Posetio sam ortopeda, uradio rendgen kolena i doktor je konstatovao Gonartrozu kolena tj. istanjenu hrskavicu u jednom delu kolena. Ovaj problem ima i moj otac i na osnovu njegovog snimka rekao bih da nam je stanje slicno ali on nema bolova i normalno hoda. Doktor je preporucio magnetnu rezonancu koje nema u mom gradu a prilicno je i skupa a istovremeno nije hteo da me saslusa kakve tegobe osecam. Prvih mesec dana javljao se jak bol u predelu same čašice i malo levo i malo desno oko same čašice (gornji deo čašice) i to isključivo pri hodanju i kada bih obuvao obuću tj. lagano gurao nogu u patiku (javljao se jak bol u samoj čašici). TakoĂ°e, kada ležim na ledjima i opruženu nogu podignem uvis a prste pomerim unazad, javlja se bol u čašici a takodje kada u istom položaju pokušam samo da zategnem kvadriceps (bez da uopšte pomerim nogu) javlja se bol u čašici. Odmaram već 5 nedelja (krećem se minimalno samo po kući), zadnjih 20 dana pijem Geladrink Forte (20 minuta pre ručka) i 2 tablete (jedna ujutro, jedna uveče) Universal Nutrition Glukosamine (500mg) + Chondroitin (400mg) + MSM (400mg) u svakoj tableti i vitamin “C” 2x500mg radi bolje produkcije kolagena. Od masti sam koristio 3 tube Reumona, 1 tuba NO DOL masti i trenutno Biofreeze gel. Nisam doktor ali sam malo istraživao po internetu i simptomi koje imam jako podsećaju na istegnuće prednjih ukrštenih ligamenata (ili možda upalu) jer nije bilo otoka, hematoma ili bilo kojih drugih vidljivih promena na kolenu. Najbolje se osećam ujutru i kada ležim na ledjima a pogotovo sa podignutim kolenom uvis. Zbog slabije aktivnosti javila se i blaga atrofija mišića desne noge ali sam u mogućnosti da izvedem potpuno savijanje i opružanje noge bez ikakvih problema ili bolova (ovo je tako od početka). Ne prija mi dugo sedenje jer je tada slabija cirkulacija a uspeo sam da smršam 3kg i nadam se da ću smršati još 10kg (na 70kg) kako bih rasteretio kolena. Nakon 5 nedelja i navedene terapije nemam više problema prilikom obuvanja patike, smanjio se bol prilikom podizanja noge uvis ali i dalje su tu bolovi kada hodam tj. kada svu težinu prebacim na desnu nogu a desno koleno je još uvek malo vrelo kada je levo hladno (Biofreeze mi ohladi koleno na 6 sati). Možete li mi molim vas odrediti pravu dijagnozu na osnovu iznetog (ili bar vaše mišljenje) i preporučiti adekvatnu tereapiju, lekove, vežbe i slično i kada mogu očekivati da ponovo prohodam (čitao sam da istegnuće ligamenata traje 6-12 nedelja, noga se stavlja u gips i slično) ? Hvala.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 17 upita.