TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:59:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobijanje mase  (Pročitano 21926 puta)
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #49 poslato: Septembar 27, 2015, 06:04:11 posle podne »

Poz ljudi evo me posle dužeg vremena ,potrebno mi je vaše  mišljenje u vezi ishrane:
1 obrok: 150g ovsenih
užina
2 obrok 200g pilećeg sa 100g pirinča + 150g hleba + 100ml jogurta
3 obrok 200g pilećeg ili ribe sa 100g pirinča +150g hleba + 100ml jogurta
4 obrok 200g sira
izmedju obroka često pojedem koju bananu,krastavac ..
Visina 182-3 , težina 75kg cilj je 85kg
Ovaj plan primenjujem već nekih 5 dana i od sutra ubacujem kreatin.Treniram kući sklekovi,zgibovi,dižem tegove 4x nedeljno u danima pauze trčim 15-20min
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #48 poslato: Mart 31, 2015, 06:33:01 pre podne »

Mislim da ti ove količine namirnica zajedno koštaju koliko i merica whey-a i merica dexa. Lupio sam ali mislim da su vrednosti tu negde.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #47 poslato: Mart 30, 2015, 09:18:48 posle podne »

Najveći problem je što stvarno nemam vremena za još jedan obrok zato mi je gejner najbolja opcija,našao sam neki recept i izmenio malo pa kako vam se cini:
500ml mleka
dekstroza 200g
surutka 100g
kockica čokolade
whey 10g
plazma 50g
2 banane

Eh moj Vladane, onoliko pisanija i ovakav "junk recept"...molio bih te, jer je u tvom interesu, da se ponovo vratiš na već date preporuke...

200 gr dekstroze??? Pobogu čoveče? "Ode pankreas"...GREŠKA...

100 gr surutke u prahu? Vauuuuuuu...mislim da ćeš imati zanimljiv nadražaj digestivnog trakta...od toga je 60 gr ugljenih hidrata,a jedva 12-15 gr proteina...

2 banane + 200 gr dekstroze + plazma= KATASTROFALNA GREŠKA! Insulin šiklja li šiklja...  :D

10 gr whey? Smešno...

PREVIŠE ( prostih) HIDRATA! PREVELIKO OPTEREĆENJE ZA DIGESTIVNI SISTEM!

Evo preporuke za "home made" gejner: izblendaj 100 gr ovesnih pahuljica, 300-500 ml mleka + 2 merice proteinskog blenda( preporuka power protein), možeš dodati i jednu šaku kikirikija uz šejk...i eto zdravog i ukusnog rešenja...ovaj recept baci...autor "ovoga" sigurno ti ne misli dobro!
« Poslednja izmena: Mart 30, 2015, 09:23:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #46 poslato: Mart 30, 2015, 09:01:38 posle podne »

Ovo je jako loše ,surutka ti nije potreba i sve ovo zajedno ne znam kakav bi ukus imalo. A pored toga deluje skuplje od bilo kog gejnera...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #45 poslato: Mart 30, 2015, 08:49:58 posle podne »

Najveći problem je što stvarno nemam vremena za još jedan obrok zato mi je gejner najbolja opcija,našao sam neki recept i izmenio malo pa kako vam se cini:
500ml mleka
dekstroza 200g
surutka 100g
kockica čokolade
whey 10g
plazma 50g
2 banane
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #44 poslato: Mart 30, 2015, 01:51:39 pre podne »

Nikada nisam imao nekih vecih zdravstvenih problema,lekove ne pijem, unos kreatina sam smanjio na 15g
Po prirodi sam ektomorf a radim na masi i ponestaje mi gejner pa da pitam ima li neko recept da napravim kod kuće

Znaš kako, moguće je da si ektomorf, ali većina samoproklamovanih ektomorfa ima probleme vezane na nedovoljnu količinu kvalitetne hrane, kao i konstantnu pretreniranost ili pottreniranost...

Dakle, zapitaj se koliko si sebe "uneo" u celu ovu priču...koliko si unapredio kvalitet i kvantitet ishrane i treninga?

Najbolji gejner je hrana...dakle, dovoljno složenih ugljenih hidrata, proteina visoke biološke vrednosti animalnog porekla i zdravih masti...ako imaš 4 obroka, dodaj još jedan kvalitetan obrok...

Gejneri nisu neophodni, prepuni su prostih hidrata( dekstroza, fruktoza, maltodekstrin)...tako da...1 banana + merica kvalitetnog proteinskog suplementa( blend, npr.) je najbolja alteranitiva gejneru...

Nadam se da ti zamena za gejner neće biti oni čuveni "bebi-šejkovi" - "plazmica, čokoladno mleko, surutka u prahu, plus živa jaja"...opet naglašavam kvalitetan čvrst obrok rešava problem...i naravno razumna upotreba proteinskih suplemenata...

Po pitanju kreatina posle perioda punjenja od 20-30 gr( u zavisnosti od tel. težine) 5-7 dana, 5 gr pre i 5 gr posle treninga je dovoljno da bi "održao" nivoe kreatina, dakle, posle faze punjenja, kada su "telesne rezerve" kreatina popunjene, sav višak ode urinom, tj. ne iskoristi se svrsishodno...( bacaš kreatin)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #43 poslato: Mart 29, 2015, 08:20:04 posle podne »

Da napraviš gejner ?
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #42 poslato: Mart 29, 2015, 08:13:25 posle podne »

Nikada nisam imao nekih vecih zdravstvenih problema,lekove ne pijem, unos kreatina sam smanjio na 15g
Po prirodi sam ektomorf a radim na masi i ponestaje mi gejner pa da pitam ima li neko recept da napravim kod kuće
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #41 poslato: Mart 21, 2015, 08:45:09 posle podne »

Nećeš izgubiti nista od mišića kad prestaneš sa kreatinom, a taj "gubitak vode" je toliko mali da nećeš ni primetiti razliku :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Mart 21, 2015, 02:20:07 posle podne »

Ugojio se 10kg naravno da nije čista mišićna masa ali poznaju se mišići,nastaviću sa kreatinom imam jedno glupo.pitanje nego bolje da to čujem od.vas da li mogu predozirati ako uzimam 20g dnevno i da li je istina da monohidrat navlači vodu u mišiće i kad prestanes sa kreatinom voda izadje i ostaneš bez mišića  i smrsas ?

Dovoljan unos tecnosti( vode ) i nema razloga za brigu( predoziranje)...preporuka za 2,5 - 4 l vode plus potrebe u toku treninga( 1l na sat vremena intenzivne aktivnosti)...dovoljno ti je i 5 gr pre i posle treninga? 20 gr bas i nije neminovno za maximalan rezultat..."vise nije bolje", i kada je kreatin u pitanju...

Naravno, nadam se da nemas problema sa funkcijom jetre i bubrega...( neko postojece oboljenje,lekovi i sl.)

Jedna stvar koja se često vezuje za upotrebu kreatina jeste brzo dobijanje na težini. To je normalna pojava koja se dešava zbog prirodne osobine kreatina da "povlači vodu u mišić" što doprinosi njegovom volumenu i snazi...dakle, ne ostajes "bez misica" ako je "kreatinska kura" ispracena kvalitetnom ishranom i treningom...smanjenje obima, ali ne tako drasticno je moguce...

Bitno je obratiti paznju i na dodatni unos prostih hidrata...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #39 poslato: Mart 21, 2015, 01:00:12 posle podne »

Ugojio se 10kg naravno da nije čista mišićna masa ali poznaju se mišići,nastaviću sa kreatinom imam jedno glupo.pitanje nego bolje da to čujem od.vas da li mogu predozirati ako uzimam 20g dnevno i da li je istina da monohidrat navlači vodu u mišiće i kad prestanes sa kreatinom voda izadje i ostaneš bez mišića  i smrsas ?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #38 poslato: Mart 21, 2015, 10:26:21 pre podne »

Pa dobro rekao je samo 10kg ali cega?moze se neko podgojiti dobro za 6 meseci,ali 10kg misica je vec druga prica i cak sa hemijom bi trebao znatno duzi period za takav dobitak plua perfektna ishran i suplementacija to se podrazumeva...
Sačuvana
Nenad Glisovic
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Mart 21, 2015, 12:04:29 pre podne »

Samo još jedno pitanje ,koji suplement će mi dodatno pomoc.  na povecanju mase
kakav je no reaktor i da li protein pomaze pošto sam čuo od.druga da je proteinima i jakim treningom za 6 meseci nabacio 10kg

Dobar trening i ishrana čine skoro 80-95% priče...a na suplemente otpada 5-20%...

Nema potrebe za zabludama, uopštavanjima...suplementi sami za sebe neće dovesti do povećanja mišićne mase i snage, jer je njihova upotreba SAMO DOPUNA ciljanom i sadržajnom treningu i kvalitetnoj i raznovrsnoj ishrani...dakle, logika je jasna...

Većina ljudi živi u "zemlji dembeliji - zemlji zabluda"...nema se para da se maksimalno isprati kvalitetna ishrana, nije pružen trenažni maksimum, pa se očekuje da će se za mesec-dva upotrebe skupih i visoko-kvalitetnih suplemenata( koji su nekada najobičniji marketinški trik) postići sve ono što se propustilo...

TO JE NAJOBIČNIJA LAŽ...samoga sebe...ZABLUDA KOJA HODA...

10 kg mišića za 6 meseci, hm...ne bih našem forumašu "širio defetizam", ali to zahteva mnogo "krvi, suza i znoja"...koliko si spreman da se posvetiš ovoj priči, toliko će i napretka biti...100% posvećenosti i MOŽDA, ALI MOŽDA ostvariš željeni cilj...

NO-reaktor je predtrenažni booster koji će omogućiti "angažovanje" maksimalnog trenažnog kapaciteta - bolji mentalni fokus, pumpa, "manja percepcija umora"...ali ako ishrana i trening nisu na zavidnom nivou...nema tog "reaktora" ili "proteina" koji će pomoći...

BUDI REALAN U SVOJIM OČEKIVANJIMA...realno sagledaj želje i mogućnosti...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #36 poslato: Mart 20, 2015, 07:13:00 posle podne »

Dobro, ne treba ni to shvatati tako striktno. Znamo da verovatno neće moći 10 kg mišića, ali uglavnom ljudi i ne misle baš na čist mišić, već ono da je "uglavnom mišić", tj. da se ne zamastiš nenormalno. :)

Kao početnik će verovatno uspeti bar pola od toga da nabaci kao mišićnu masu. Malo vode, malo masti i eto ih 10 kg ukupno. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #35 poslato: Mart 20, 2015, 07:00:45 posle podne »

Da, na pravom mestu, ishrana mora biti prilagoĂ°ena tom cilju, pa sve ostalo. Što se tiče suplementacije, postaraj se da imaš neku osnovu kada je reč o radu na masi, a to je, obično, kombinacija wheya i kreatina. Od "sporednih suplemenata", koji ne utiču direktno na mišićnu masu, ali imaju veoma važnu ulogu za opšte zdravlje, ne zaboravi multivitamin i omega 3.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.