TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 05:01:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cista misicna masa  (Pročitano 3730 puta)
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2013, 09:55:09 posle podne »

Odlucio sam da smanjim masti, izbacivsi zumanca, i ubacim kardia malo, 3 x nedeljno po 20 min, videcu kako ce uticati na dobijanje kilaze pa cu eventualno povecati. Razlog zasto mi zapravo smeta stomak jeste zbog strija, bojim se da necu posle moci da ih uklonim i da ce izgledati ruzno nakon sto se budem zategao.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2013, 08:45:22 posle podne »

Hvala na odgovorima. Kao prvo, nije to sad neki ogroman procenat masnoce, sigurno nije preko 15%, merio sam se na nekoj vagi pre mesec dana i ona mi je rekla da mi je bf 13.6. Inace, nov sam u svetu "amaterskog bodybulidinga", citam i trudim se da naucim sto vise. Sto se tice treninga, fokus je na osnovnim vezbama. Ledja - Rame - Noge - Grudi - Ruke. Ne radim nikakav kardio, ali planiram da krenem da vozim malo bajs zbog kondicije. (ne vise od 20 min).
Ono sto je bitno jos da napomenem da sam ja masti imao i pre nego sto sam krenuo da treniram, hocu da kazem da trenutnim nacinom ishrane nisam nabacio mnogo masti. Ali svakako da cu smanjiti unos masti i totalno cu izbaciti junk. Inace imam 20 god.
Sto se tice masti, ona mi se skladisti samo oko struka, cak sam i strije dobio kod kukova. Ponavljam, nije neki prevelik procenat masnoce, ali opet me nervira s obzirom da sam sitne gradje. Interesuje me da li ako smanjim kalorijski suficit, da li ce to novo meso biti kvalitetnije nego dok je kalorijski suficit bio veci?

Naravno da hoće,ali i pored toga bi trebao da posvetiš vreme i kardio treninzima.Trebalo bi da 2-3 puta nedeljno trčiš ili voziš bajs duže od 20-30min sa 70% od maximalnog pulsa. Sa tim kardiima i pravilnom ishranom,izubićeš i to malo sala što ti je ostalo. Ali ako imaš ideju da imaš stomak kao fitnes modeli,onda budi spreman na jako suvu ishranu :D
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2013, 08:04:16 posle podne »

Hvala na odgovorima. Kao prvo, nije to sad neki ogroman procenat masnoce, sigurno nije preko 15%, merio sam se na nekoj vagi pre mesec dana i ona mi je rekla da mi je bf 13.6. Inace, nov sam u svetu "amaterskog bodybulidinga", citam i trudim se da naucim sto vise. Sto se tice treninga, fokus je na osnovnim vezbama. Ledja - Rame - Noge - Grudi - Ruke. Ne radim nikakav kardio, ali planiram da krenem da vozim malo bajs zbog kondicije. (ne vise od 20 min).
Ono sto je bitno jos da napomenem da sam ja masti imao i pre nego sto sam krenuo da treniram, hocu da kazem da trenutnim nacinom ishrane nisam nabacio mnogo masti. Ali svakako da cu smanjiti unos masti i totalno cu izbaciti junk. Inace imam 20 god.
Sto se tice masti, ona mi se skladisti samo oko struka, cak sam i strije dobio kod kukova. Ponavljam, nije neki prevelik procenat masnoce, ali opet me nervira s obzirom da sam sitne gradje. Interesuje me da li ako smanjim kalorijski suficit, da li ce to novo meso biti kvalitetnije nego dok je kalorijski suficit bio veci?
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2013, 08:08:10 posle podne od strane SF » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2013, 06:11:22 posle podne »

Zaboravio sam da te pitam kog tipa su ti treninz? Da li radiš i kardio?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2013, 04:35:11 posle podne »

Ono što možeš da uradiš jeste da podeliš dane sa različitim unosom UH. Od 2 do 4 dana ćeš imati mali unos,pa 1 dan srednjeg unosa i 1 dan velikog unosa.Tako da taman kada istrošiš masti tokom prvih dana,pre nego što počneš da crpiš sve ostalo,nadoknadićeš uh i oni će se odmah potrošiti.
Protein unosiš 1g na 0.454 kg svoje telesne mase,UH u danima sa malim vrednostima- 0.5 g na 0.454kg telesne mase,srednjim danima - 1.5g na 0.454kg telesne mase i danima sa najviše UH unosiš 2.25 g na 0.454kg telesne mase.Unos masti je 0.25g po 0.454kg tm što je oko 20-30% dnevnog unosa kalorija.Danima kada imaš najmanji unos UH,masti ćeš povećati ZA 50%.Ako primetiš da stagniraš,proteinski unos ćeš povećati na 1.25-1.5 g na 0.454kg tm. Računaj sve i pokušaj da odoliš brzoj hrani,ili bar sebi dozvoli nešto što jako voliš jednom nedeljno da pojedeš :)
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2013, 04:41:00 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2013, 04:34:07 posle podne »

DOsao si do stadijuma zbunjivanja samog sebe,i ako sad ne doneses pravi korak i odluku, neces biti zadovoljan, i moze da se desi da ti opadne skroz motivaciju, sto naravno nikom od vezbaca nije cilj..
Elem, lakse bi bilo da procenimo kada bi okacio svoj foto, da vidimo o kolikom procentu masnoce se radi, jer 186/78 a veliki procenat masnoce kao sto kazes tu nesto nije uradjeno kako valja.. Ta cifra od 340/170/80 nista ne znaci (cak po meni je to podosta masti, ne treba ti toliko uopste ako ne ides na neki bulking ).. Te cifre se menjaju iz nedelje u nedelju ako ozb zelis da doteras svoje telo, mora da se prati mnogo toga i to je veoma tezak put..
Za nabacivanje ciste lean mase moras imati odredjenu finu formu i pogodjenu simetriju,i bio donekle zadovoljan sobom,da ti nastavio pakovati lean snicle na sebe, ali dokle naucis svoje telo kako da ide u ^lean mode^ i koliko mu kalorija treba i odnos makronutritijenata, mogu ti odmah reci da ti veliki rad predstoji. Svakako ces omashiti jedno 2-3-4 puta formu, i defku i bas ti promasaji koje budes imas ce naredni put ako se pravilno iskoriste uroditi plodom i telo ce dobiti novu dimenziju i smisao. Ako bas kuburis sa mastima, ja bih ti rekao da se spustis bar na 12-13% ako zelis pakovati novu masu, jer ako si 15% preko onda ces se dodatno usvinjiti ,jer odnos i balans svojih makronutritijenata jos uvek ne znas..

Sto se tice pakovanja nove mase, i mrsavljenja u isto vreme sa istom racunicom potrosnje i blagom deficitu je teorijski nemoguce, ali u praksi postoje podeljenja misljenja i razmisljanja sto se tice toga.. Ali realno gledaj na to da ako koji postotak misicne mase dobijes dok seches kalorije, bice svakako nesto mizerno..I kad iseces slaninu i kad vidis misic koji se krije ispod nemoj odmah da se razocaras svojom ^pravom misicnom velicinom tela^ ,vec to shvati kao korak napred ako zelis da gradis novu masu..

Dakle sta ti je raditi.. okaci neki foto,da vidimo o cemu se radi.. broj proteina ti je ok, mozda si osetljiv na UH, pa ti treba dosta manje i maste te, a i ta cifra od 80gr masti mi bode ochi :) To ti svakako ne treba u zivotu, to je samo 720 kalorija ..E sad naravno sve zavisi i kakav ti je trening..
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2013, 03:29:47 posle podne »

Kao sto vidite iz naslova, cilj mi je cista misicna masa. Krenuo sam u teretanu pre nekih 8 meseci, i sa 69 kg, dosao sam na 78. Visina 186. Zadovoljan sam i zelim da nastavim dalje sa nabacivanjem mase. Medjutim, problem je sto sam ranije, pre nego sto sam krenuo da treniram imao prilicno masti za nekod od 69 kg. Takodje, nabacio sam i malo masti tokom ovih 8 meseca. Greska mi je bila sto sam unosio malo junka s vremena na vreme misleci da mi nece skoditi, ali nisam bio pravu, sada sam ga totalno izbacio.

Treniram 5 dana u nedelji. Pridrzavam se ishrane radnim danima i unosim dnevno oko 340 uh, 170 proteina i 80 masti. Vikendom mi je pauza i bude oscilacija u ishrani, ali pazim da ne unesem previse prostih secera. Rezime moje situacije jeste da zelim jos dosta misicne mase, ali istovremeno nisam zadovoljan procentom masnoce. Sta mi je raditi? Da li da se posvetim skidanju masti, a zatim opet da gradim masu? Interesuje me da li misici mogu rastu ako mi kalorije nisu u suficitu, vec su jednake potrosnji?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.