TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:20:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glukozamin sulfat i silicijum - za bolju pokretljivost  (Pročitano 24001 puta)
kiki_ns
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 176

www.stjepanovic.tk
« Odgovor #32 poslato: April 16, 2008, 10:54:59 pre podne »

mislim da bi svako trebao da u svoju suplementaciju uvrsti neki preparat za zglobove i hrskavicu.Al jbg.Jedva se obezbjedi i ovo osnovno.Zato smanjite tezine i radite pravilnije i bez naglih pokreta,pa ce te sacuvat zglobove

Tako je!!!
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #31 poslato: April 15, 2008, 08:51:22 pre podne »

mislim da bi svako trebao da u svoju suplementaciju uvrsti neki preparat za zglobove i hrskavicu.Al jbg.Jedva se obezbjedi i ovo osnovno.Zato smanjite tezine i radite pravilnije i bez naglih pokreta,pa ce te sacuvat zglobove
Sačuvana
two more...no matter what...!
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #30 poslato: April 15, 2008, 08:30:50 pre podne »

Sto se tice izbora suplementa za zastitu zglobova, svojevremeno sam uporedjivala sastave i cene razlicitih takvih suplemenata i dosla do zakljucka da animal flex i nije preterano skup za ono sto ima u njemu. Ne razumem se u sve te sastojke, ali uporedite samo glavne sastojke i njihove kolicine po kuitiji i videcete da ti jeftiniji supl. u stvar imaju manje aktivnih supstanci u kutiji.
Animal flex ima i neke dodatke djumbir, kvercetin i sta ja znam valjda da bolje stigne do zglobova to sto treba da stigne. Dala sam 2900din. za njega, posle se pojavio u pansportu i to za jos manje pare. Ispila sam skoro sve paketice, sada mi je ogranicavajuci faktor bol u misicima a ne u zglobovima i tetivama.

Predlazem da ne pijete whey uz sve i svasta nego samo posle treninga i imacete para i za neki supl. za zglobove.

Sta mislite da li da opet kupim animal flex , ali da ga ne pijem svaki dan ili da kupim nesto slabije i pijem svaki dan?

Kupi A. Flex. Napravis pauzicu oko mesec dana pa nastavis s njim.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: April 14, 2008, 04:52:39 posle podne »

Animal linija u celosti daje fantasticne rezultate ako je nasa ishrana maksimalno korigovana u zeljenom pravcu.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: April 13, 2008, 05:38:28 posle podne »

Ako mene piatte bolovi u zglobovima su posledica neprivalnih pokreta, naglih pokreta, iščašenja a ne izlizane hrskavite...
No svakako sam za preventivnu primenu glukozamina..

@bb: šta god ti prija nastavi.. ali sa Animal linijom svakako treba napraviti pauzu bar nedelju-dve dana
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #27 poslato: April 13, 2008, 03:55:09 posle podne »

Sto se tice izbora suplementa za zastitu zglobova, svojevremeno sam uporedjivala sastave i cene razlicitih takvih suplemenata i dosla do zakljucka da animal flex i nije preterano skup za ono sto ima u njemu. Ne razumem se u sve te sastojke, ali uporedite samo glavne sastojke i njihove kolicine po kuitiji i videcete da ti jeftiniji supl. u stvar imaju manje aktivnih supstanci u kutiji.
Animal flex ima i neke dodatke djumbir, kvercetin i sta ja znam valjda da bolje stigne do zglobova to sto treba da stigne. Dala sam 2900din. za njega, posle se pojavio u pansportu i to za jos manje pare. Ispila sam skoro sve paketice, sada mi je ogranicavajuci faktor bol u misicima a ne u zglobovima i tetivama.

Predlazem da ne pijete whey uz sve i svasta nego samo posle treninga i imacete para i za neki supl. za zglobove.

Sta mislite da li da opet kupim animal flex , ali da ga ne pijem svaki dan ili da kupim nesto slabije i pijem svaki dan?
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #26 poslato: April 13, 2008, 03:47:14 posle podne »

roberte previshe sam ja flexa popio i glukozamina da bi tebi odgovarao kako funkcionishe mozak prosechnog rekreativca ... 

valjda se svodi na sit gladnom ne veruje i ne mogu sebe da zamisle sa problemima oko zglobova ... njihova stvar .. necu da se zamaram time . samo kazem KAKO JESTE ... a ja npr ne bi uzeo AM kreatin nikad i pre bih ukrao/oteo/zaradio na kladji (ko misli da sam ozbiljan nek puca sebi u glavu ) i kupio neshto vredno para .... ali to je opet subjektivno i takodje ne zelim da pricham o razlozima zashto je neko ovakav a neko drugi onakav
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #25 poslato: April 13, 2008, 02:47:52 posle podne »

@Lokk1

Ti si pricao da ce "neko da kupi vise proteina ili neki skuplji a ne da ostavi novca za zastitu zglobova" i ja sam na to reagovao. A sto bi uzimao neki skuplji protein kada moze uzeti neki sa "prosecnom" cenom i da mu ostane nesto novca koji bi mogao iskoristiti za, recimo, MSM?!

Sta mislis, zasto sam ja napravio kombinaciju Dymatize + CF? Ili sto sam uzeo AM kreatin a ne neki skuplji? I ja bih najradje kupio samo DYM whey ali sam morao nesto ustedeti bas za ove ostale stvarcice(vitamini, omega 3, msm). Zato sam uzeo CF kao povoljniji  a, na kraju krajeva, i ne tako los izbor. Ne bih se bas odlucio za BioTech(mada i njega ne vidim kao totalno los izbor  za najosnovniju suplementaciju) ali uvek postoje neke zlatne sredine pomocu kojih mozemo doci ne do najboljih vec do nekih optimalnih resenja.

Inace, u pravu si kada kazes da je takva kupovina praksa kod nas. To nikako nije ispravno ali, nazalost, to je tako. Malo je rekreativaca koji udju u radnju i obave kupovinu a da tu obuhvate i neke vitamine, omega 3 i tako neke "sitnice".

Dobro, iako smo pominjali preparate za zastitu zglobova, ovo je skroz pogresno mesto za ovu diskusiju pa je necu nastaviti. Mogli bi da otvorimo temu o ovom slucaju pa da i drugi forumasi iznesu svoje stavove.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #24 poslato: April 13, 2008, 02:33:08 posle podne »

@robert, owaj protein lewo, koji je proizwodjac?

100% Whey, California Fitness.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #23 poslato: April 13, 2008, 02:25:18 posle podne »

Pa, vidi, praxa mozda i jeste takva ali TO NIKAKO NE BI SMELO DA BUDE PRAVILO.
Trebamo li zrtvovati zglobove na racun misica?!

Ipak sam od onih koji misle da su mi zdravi i funkcionalni zglobovi potrebniji od vecih misica.

Evo, vec je treci mesec kako koristim suplementaciju i u svakoj turi obavezno se nadje nesto za zglobove. MSM mi je vec na izmaku i sada sam se odlucio da ispitam i neke druge preparate pa sam porucio Joint Repair.



pogledaj ti tvoju suplementaciju ... a

a da morash da birash zashtita za zglobove  / protein .. shta bi uzeo ... nisam ni ja rekao da to tako treba .. ali tako stvari stoje ... dok je plata 200 e tako ce i biti ://
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: April 13, 2008, 11:28:36 pre podne »

Pa, vidi, praxa mozda i jeste takva ali TO NIKAKO NE BI SMELO DA BUDE PRAVILO.
Trebamo li zrtvovati zglobove na racun misica?!

Ipak sam od onih koji misle da su mi zdravi i funkcionalni zglobovi potrebniji od vecih misica.

Evo, vec je treci mesec kako koristim suplementaciju i u svakoj turi obavezno se nadje nesto za zglobove. MSM mi je vec na izmaku i sada sam se odlucio da ispitam i neke druge preparate pa sam porucio Joint Repair.

Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #21 poslato: April 13, 2008, 04:00:23 pre podne »

pa praksa je da ce neko kupiti VISHE proteina ili SKUPLJI protein a ne ostaviti crvenu za zglobove ... pa evo .. koliko ljudi na forumu koristi zashtitu za zglobove ?? ;/
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: April 12, 2008, 08:29:53 pre podne »

sto se mene tice od svega toga najbolji je MSM&glucosamine od NAtrola.. radi posao nema šta...
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #19 poslato: April 10, 2008, 08:43:23 pre podne »

frka je sa keshom generalno i onda kada prosechan covek dodje u dilemu whey ili animal flex ... za shta ce se odluchiti
I jedno i drugo. Postoje i jeftiniji preparati sasvim pristojnog sastava(Jointment Sport, Joint Fuel, MSM/Gluc. isl), koji takodje mogu biti od koristi pa ostane para i za whey :)
Sačuvana
MANIAC
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 614

NO SURRENDER

« Odgovor #18 poslato: April 09, 2008, 01:16:30 posle podne »

jedno je animal flex a drugo sam preparat glukozamina, ja pijem od natural wealth-a flexamin complex i to je jedna tableta dnevno, a ne 8 ili koliko vec ima u animal flexu, to je mnogo jace...
a i ne vidim potrebu da rekreativac recimo pije animal flex, osim ako ima problema sa povredama, istrosenim hrskavicama i slicno
Sačuvana
''NE MORAS BITI NAJBOLJI, BUDI NAJBOLJI STO MOZES"
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.