TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:28:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grupe misica i plan rada  (Pročitano 6766 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2013, 10:30:40 pre podne »

Pa tek onda moraš da ozbiljno radiš na programiranju treninga. Jedan plan treninga snage koji treba da te načini boljim u odreĂ°enom sportu treba da obuhvati to na kom nivou razvoja se trenutno nalaziš, koliko iskustva u sportu imaš, koliko dugo dižeš tegove, koliko je potrebno da povećaš snagu za tu odreĂ°enu sportsku aktivnost i još mnoštvo drugih faktora. Nikako se ne može reći radi zadršku u čučnju da bi bio eksplozivnij ili šta god...

Naravno ako nisi aktivan takmkičar i radiš sve to samo zbog sebe onda možeš kako god hoćeš, ali ako se takmičiš u recimo fudbalu, onda plan treninga počinje sa završetkom prethodne sezone i ima svoje faze kroz koje se mora proći kako bi se moglo raditi na povećanju maks snage, eksplozivne snage itd.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2013, 07:51:09 pre podne »

Explozivnosat i brzina me interesuju, a da li ce uz to ici i masa, lep izgled nije mi bitno...samo funkcionala snaga
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2013, 11:57:22 posle podne »

To opet zavisi od faze treninga jer brzina negativnog nema veze sa brzinom pozitivnog dela ponavljanja. Postoje razne kombinacije tempa ponavljanja. Situacija koju si ti opisao je idealna za postizanje eksplozivne snage i može da pomogne u hipertrofiji, ali to su ljudi postizali i sa svim vrstama ponavljanja.

Šta tačno ti pokušavaš da izvedeš? Da budeš eksplozivniji u fudbalu ili nešto drugo?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2013, 02:53:26 posle podne »

Znaci kad radim cucanj recimo spustam se kontrolisano nekom srednjom brzinom (ili mnogo sporije od toga?), a kad se podizam to radim najbrze sto mogu?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2013, 10:46:00 pre podne »

Istina je da se sporotrzajuća vlakna najviše aktiviraju pri agresivnim pokretima, ali isto tako kod sprinta ne postoji negativna faza ponavljanja pokreta već i pregibači i opružači rade samo kroz pozitivnu kontrakciju. Negativna faza ponavljanja u dizanju tegova je upravo ta koja izaziva najviše štešte u mišićima i najviše opterećuje nervni sistem.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2013, 07:25:22 posle podne »

Pa nekako mi taj izometrijski cucanj + skok iz cucnja deluje kao manje stresan za zglobove nego klasican cucanj sa velikim kilazama.... Koliko sam informisan motorne jedinice imaju najvecu ulogu u tim eksplozivnim radnjama tipa sprint, skok itd pa sam se zainteresovao da nadjem nacin da ih aktiviram na najvisem mogucem nivou pa da vidim koliki mi je stvarno maksimum.....do sad sam nasao dosta nacina ali cim primetim da stagniram onda gledam da nesto promenim...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2013, 06:54:37 posle podne »

Ne znam od čega si se osećao poletan na fudbalu, ali sigurno nije od dva treninga čučnja. Ovakva praksa pogotovo sa skok čučnjem će verovatno da razguzi sve zglobove na tebi, osim ako ti 80% nije ispod 100kg onda je nebitno. Svako bi trebao da može bar 100kg na čučnju. Ta kilaža se radi već posle 3 meseca treninga. Pošto vidim da si iskusniji u treningu onda ne verujem da će se dobro pokazati na duže staze.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2013, 03:47:49 posle podne »

U subotu i ponedeljak sam odradio cucanj na taj nacin sa jednim dodtakom - sa kilazom otprilike 80% od max sam napravio zadrsku u cucnju od 15 sec i odmah nakon toga uradio 7 cucnjeva sa skokom pa pauza 2 minuta i tako 7 serija. Sinoc na fudbalu sam se osecao kao da letim pa me zato zanima jer mi je ocigledno prijalo ali opet ne bih da radim ako na duzi period nije dobro raditi ovako.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2013, 03:52:47 posle podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2013, 10:45:59 pre podne »

Imam jednu dilemu:
Da li npr izometrijski cucanj SA velikim tezinama (85-90% od max) aktivira brza misicna vlakna ili tu ulogu igraju samo spora ??

Idi bre, baš si našao pitanje...smem li znati zašto te interesuje?

Zadrška u čučnju će aktivirati sva vlakna, prva će da otkažu brzo trzajuća, posle toga sporo...samo ne znam nikoga ko radi zadršku na tako velikim kilaža niti znam svrhu takvog treninga jer nam ni jedne sportske aktivnosti u kojoj bi ovakva praksa imala primenu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2013, 10:41:39 pre podne »

Imam jednu dilemu:
Da li npr izometrijski cucanj SA velikim tezinama (85-90% od max) aktivira brza misicna vlakna ili tu ulogu igraju samo spora ??
Sačuvana
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2013, 09:55:39 pre podne »

Zanima me, da li je bolje da 3 puta nedeljno radim sve grupe misica, ili da 5 puta nedeljno, svaki dan radim razlicite grupe?


Ako moze neko da mi objasni koje je bolje, i zasto, bio bih veoma zahvalan. :)
Vrlo je važno da kažeš koji ti je cilj,šta želiš da postigneš?
Koliko već dugo treniraš... itd
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2013, 09:14:48 pre podne »

Zanima me, da li je bolje da 3 puta nedeljno radim sve grupe misica, ili da 5 puta nedeljno, svaki dan radim razlicite grupe?


Ako moze neko da mi objasni koje je bolje, i zasto, bio bih veoma zahvalan. :)

Pozdrav, probaću da ti dam što jasniji i sažetiji odgovor.

Trening celog tela se u bodibildingu retko kad koristi, osim recimo u poslednjih nedelju do dve pre takmičenja. Ovakav trening je previše ne-specifičan i ne daje toliko fokusa na manje mišićne grupe.

Početnici koji tek reću u teretanu i rade sa limitiranim izborom vežbi obično rade čitavo telo na jednom treningu i rade taj isti trening tri puta nedeljno. Isto tako to mogu biti 3 različita treninga za celo telo gde se svaki trening radi celo telo, ali sa drugačijim vežbama.

Ovakav trening je daleko popularniji kod vežbača kojima je teretana pomoćna fizička aktivnost. Recimo da imamo MMA borca koji je u takmičarskoj sezoni i ima svakodnevne MMA treninge, radi kondicione treninge pored toga i treba da održi svoju snagu tokom sezone. Taj sportista ne može da ode na kraju dana i radi leĂ°a/triceps sa brdo nekih vežbi, da ide na osećaj u mišićima itd...jer mu to neće pomoći da postane bolji u MMA. Ono što će mu pomoći je trzaj, nabačaj, čučanj, mrtvo dizanje, razni potisci itd i tako će taj MMA borac razviti snagu čitavog tela, ekspplozivnost ili šta god da mu je cilj u treningu.

Kada se radi o klasičnom split sistemu to je gotovo isključivo bilderska stvar i to samo iz jednog razloga, a to je maksimalan mišićni razvoj. Nije fokus na funkcionalnosti treninga, nije na snazi ili eksplozivnosti - isključivo se radi na povećanju obima mišića, simetriji, smanjivanju procenta telesne masti i tada je podela po mišićnim particijama daleko efikasnija.

E sad koliko dana se trenira je sasvim druga priča i to zahteva da se zna šta sportista hoće da radi i u kojoj fazi svog treninga se trenutno nalazi.

Neki sportisti mogu da treniraju samo 2 dana u teretani, dok neki mogu da treniraju dva puta dnevno. To je već nešto individualnija stvar.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BeTheBest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2013, 08:25:48 posle podne »

Zanima me, da li je bolje da 3 puta nedeljno radim sve grupe misica, ili da 5 puta nedeljno, svaki dan radim razlicite grupe?


Ako moze neko da mi objasni koje je bolje, i zasto, bio bih veoma zahvalan. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 18 upita.