TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 08:07:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li smem da uzmem Dyma burn pre trčanja a kasnije Shotgun?  (Pročitano 2805 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #8 poslato: Novembar 25, 2013, 01:42:38 posle podne »

Pa dobro su me pogaĂ°ali reaktori pa mi se ni ne prestaje sa njima... A zbog posla tjst smenskog rada sam nametnuo sebi tempo da vežbam 3 dana(od toga povremeno ujutru trčim) sa 1 danom odmora (kada radim dnevnu smenu :D) kao med. tehničar. Teško bih bez nekog stimulansa održao tempo :) Zato ih koristim...Pa jedem voće ali plašim se šećera... Povrće jako slabo jedem...
Imam 22 godine.
Nisam video da ste lekar, inače mi je vaša koleginica koja je lekar rekla da prekinem sa NO reaktorima zato što, kako sam ja razumeo: Čim ne mogu da se koriste kao lekovi ne moraju da sadrže te supstance koje pišu na njima odnostno količine, pošto se dešavalo da čak kaže da je bila na ispitivanju jedne velike farmaceutske kompanije i da je analizama utvrĂ°eno da većina vitamina i sličnih suplemenata koji se prodaju u apoteci a nemaju status leka uglavnom sadrže sporedne stvari.
Za L-karnitin mi je rekla da je ok ali da je problem zato što kada prestanem da ga unosim organizmu treba vremena da počne ponovo da ga stvara....
Ne zamerite ako sam nešto pogrešno napisao to je vreovatno zato što ne znam da objasnim..
Ona sad nije nutricionista,endokrinolog ili čije je to već polje ali pošto se vi bavite time.
Da li postoji tačnih stvari u svemu tome?
Ja sam samo laik u svemu tome...Molim Vas da mi ne uzmete za zlo ako govorim gluposti :) Hvala unpared. :))

Mogu se sloziti sa kolegenicom oko toga da ne treba da koristis NO reaktor ali iz sasvim drugog razloga koji cu objasniti kasnije. Svi imamo razlicite stavove po pitanju suplementacije i postujem drugacije misljenje, pa cu samo reci da preparati prolaze jako stroge kontrole pre nego dodju do kupaca, a sa druge strane, ovo nisu lekovi koje neko ( nazalost ) mora da uzima te postoji mogucnost izbora.

Sto se tice tebe konkretno, mislim da ti NO nije najbolji izbor jer je to napredna suplementacija i treba je uvesti kad trenizi to zahtevaju, ne samo kao stimulaciju kao sto je ti koristis. Razumem potpuno nacin zivota koji podrazumeva smenski rad, ali prosto ne mozes non stop koristiti reaktor. Bolje koriguj ishranu ( na ugljene hidrate mislim ), i pored proteina ubaci kreatin npr, on povecava snagu, izdrzljivost i energiju. Takodje, posto ti voce i povrce manjka u ishrani, mislim da ti je oligovit slabiji kompleks, bolje da uzmes nesto sto ce pokriti vise vitamina i minerala.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Novembar 25, 2013, 10:22:20 pre podne »

Iskreno ovo prvi put čujem za L-karnitin da organizam prestaje da ga stvara... pa nisu to hormoni da se organizam ulenji...

ali naravno, treba čuti različita mišljenja. Nismo iznenaĂ°eni izjavama lekara sa različitih strana, kako ima onih sjajnih i dobrih ima i suprotnosti kao i u svakom poslu... ali pošto nisam lekar ne bih o dotičnoj temi dalje raspravljala :)

što se tiče voća, nemoj ga izbacivati molim te... voće ima šećera, ali to nije količina koja će te "ubiti" ili ugojiti, pored antioksidanata i vitamina koje sadrži, uz to i puno vode nema nijednog razloga da u toku dana ne ubaciš po koju voćku, pogotovo ujutru izmeĂ°u obroka ili kao užinu povremeno.

Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2013, 01:33:35 pre podne »

Pa dobro su me pogaĂ°ali reaktori pa mi se ni ne prestaje sa njima... A zbog posla tjst smenskog rada sam nametnuo sebi tempo da vežbam 3 dana(od toga povremeno ujutru trčim) sa 1 danom odmora (kada radim dnevnu smenu :D) kao med. tehničar. Teško bih bez nekog stimulansa održao tempo :) Zato ih koristim...Pa jedem voće ali plašim se šećera... Povrće jako slabo jedem...
Imam 22 godine.
Nisam video da ste lekar, inače mi je vaša koleginica koja je lekar rekla da prekinem sa NO reaktorima zato što, kako sam ja razumeo: Čim ne mogu da se koriste kao lekovi ne moraju da sadrže te supstance koje pišu na njima odnostno količine, pošto se dešavalo da čak kaže da je bila na ispitivanju jedne velike farmaceutske kompanije i da je analizama utvrĂ°eno da većina vitamina i sličnih suplemenata koji se prodaju u apoteci a nemaju status leka uglavnom sadrže sporedne stvari.
Za L-karnitin mi je rekla da je ok ali da je problem zato što kada prestanem da ga unosim organizmu treba vremena da počne ponovo da ga stvara....
Ne zamerite ako sam nešto pogrešno napisao to je vreovatno zato što ne znam da objasnim..
Ona sad nije nutricionista,endokrinolog ili čije je to već polje ali pošto se vi bavite time.
Da li postoji tačnih stvari u svemu tome?
Ja sam samo laik u svemu tome...Molim Vas da mi ne uzmete za zlo ako govorim gluposti :) Hvala unpared. :))
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2013, 11:40:58 posle podne »

Znaci ishrana ti je pretezno proteinska? Koliko dugo tako jedes? Mislim da Uh ne treba da izbegavas jer su oni osnovni izvor energije, samo vodi racuna da budu kompleksni ( ovsene, krompir, pirinac, testenina ponekad ). Treba da unosis i zdrave masti kroz ishranu, ovo kako si napisao je nedovoljno ( izuzev ako ne jedes ribu svakog dana ) a njih ima u bademu, lesniku, orasima, kikiriki ali pecen, neslan takodje moze, zatim semenke ( lana npr ).  Nista strasno se nece desiti ako plazmu pojedes ponekad, a voce bi valjalo da svakodnevno ukljucis u ishranu. Sta je sa povrcem?

Zasto koristis NO reaktor? Posto u shotgunu vec ima formule za sagorevanje masti a i inace je kompleksan, ne moras ih kombinovati. Posto ti je vec ostalo par kapsula sagorevaca zavrsi prvo sa njim, pa onda nastavi sa reaktorom.

Koliko godina imas?
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2013, 03:48:59 posle podne »

Pa to mi je već treći No reaktor... Prvo sam pio šotgan pa hemo rage, pa opet šotgan... Ne smetaju mi Spavam sasvim normalno posle njih, Sad sam opet uzeo šotgan zato što mi se čini da ima bolju pumpu od hemo rage-a koji sam mogao da pijem samo ako jedem mnogo inače sam imao problema sa stolicom kada sam slabije jeo.... Pa jedem dosta mesa, belo meso, jaja, ribu uglavnom bogato proteinima, ugljene hidrate slabo unosim zato što se jako lako gojim... Neki put se ogrešim nekom plazmicom ili voćem ali to je sve.. :)) Pokrivam vitamine oligovitom i multivitom :)
Hvala na savetima videću večeras kako ću da odreagujem na kombinaciju ovih preparata pa javljam!
Sad šta bih mogao da uključim od suplementacije, a da opet ne doprinese tome da se ugojim ?
Možda neki tribulus ili tako nesto? pored šhota i ponekad L-karnitina odnosno dyma burna posle treninga koristim Elite whey protein isolate....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2013, 02:46:15 posle podne »

Šhotgun je izuzetno jak NO reaktor a pod time mislim da je pun stimulansa prevashodno kofeinom.Ne znam u kojim si satima tačno planirao da ga uzmeš ali pred spavanje nikako pa i posle nekih sedam osam uveče može izazvati nesanice itd...mada opet to zavisi koliko si tolerantan na kofein jer nekima on radi tako jako da ne mogu spavati a opet ima i onih koji će sasvim normlno funkcionisati.Ipak moj savet je NO ne u večernjim satima.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2013, 12:52:35 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum:-),

Jesi li menjao nesto u ishrani za to vreme? Kako se sada hranis i sta imas trenutno od suplemenata? Jako je bitno da prilagodis ishranu i trening cilju, jer ne mozes skidati visak samo lokalno, na stomaku, ne ide to tako.

Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2013, 12:13:24 posle podne »

Pozdrav drugarima :)
Treniram 5-6 meseci, uz to da sam počeo trčanjem i ishranom skinuo 10-15 kg pa zatim počeo sa nekim NO- reaktorima i proteinom, ali sam trčanje zanemario, pa mi se desilo da sam dobio malo sala kog bih hteo da se rešim... :))
Ostalo mi je par kapsula Dyma burna pa sam hteo da pitam da li bih smeo da ih pijem pre trčanja i da uveče popijem Shotgun?

HVALA UNAPRED :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.