TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395710 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 11:53:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ciljevi za 2016. godinu  (Pročitano 15709 puta)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2013, 12:21:17 pre podne »

@eXe: Nije za svakog isto, mrtvo radim deadstop (resetujem svako ponavljanje) i 1RM kalkulator mi skoro uvek potrefi i za bench i mrtvo kad racunam sa vise ponavljanja.Necu jos dugo raditi mnogo ponavljanja na 1+ dan kad kilaze budu malo vece.

@skemi: Ako se ne povredim, a ne izbacim 140kg touch n go bench do kraja 2014-te, menjam nick na forumu u "IDIOT".
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2013, 11:00:56 posle podne »

Necu stici da ispunim ciljeve za ovu godinu, kasno sam poceo da treniram, ali za sledecu godinu ovo su ciljevi:

Cucanj: 180kg
Bench: 140kg
Mrtvo: 220kg

Kilaza trenutna 88kg, mislim da necu ici preko 95. :)
Necu stici da ispunim ciljeve za ovu godinu, kasno sam poceo da treniram, ali za sledecu godinu ovo su ciljevi:

Cucanj: 180kg
Bench: 140kg
Mrtvo: 220kg

Kilaza trenutna 88kg, mislim da necu ici preko 95. :)
preambiciozno... bendz 140.. ako se ne varam Ironman radi sa toliko, a covek pro powerlifter.. ne kazem da je ne moguce, ali isuvise preambiciozno.. probaj.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2013, 10:42:31 posle podne »

dosta je subjektivno al sto se snage tice
-mislim da 10 ponavljanja na bencu ima mnogo veci carryover na 1 rep max
-nego sto 10 ponavljanja na dlu ima na 1 rep max

cak mislim da i obratno vazi
-dvojke i trojke na dlu imaju mnogo veci carryover na 1 rep max nego kod benca npr...

nemam neko potpuno racionalno objasnjenje za ovo... ali sto se ovog drugog tice kontam da je zato sto dl kao lift brze progresuje od benca po defaultu... a za prvo na vecem broju ponavljanja kod dla mnogo lakse dolazi do form breaka nego na bencu...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2013, 10:08:19 posle podne »

ja nisam radio dl cele godine a i ranije nisam bas nesto puno radio dl a za 2 meseca sam uspeo da povucem 190 iz deficita prvi trening kad sam testirao kolko sma oslabio digao sa 140 x3 mislim... tako da mi 200 ne deluje nesto nerealno postici za godinu dana... ne znam sta bi meni tek onda rekao lol

jos moze da skoci sa 83 ili kolko vec ima na 10x kga xd gde bi drasticno ojacao
+ mozda ne ostane natural :) sto isto pravi drasticnu razliku :)

jedino sto si mu bas ti napisao ja sam protiv radjenja dla 5+ ponavljanja recimo ne vidim neki benefit od toga xd
Ako si ovo za mene pisao, imam 88-89kg trenutno, a sigurno necu preci na mracnu stranu sa ovako slabim liftovima. :)
A zasto deadlift ne bi trebao 5+ ponavljanja, vezba kao i sve ostale.Ako bih radio ispod 5 onda bas i ne bih pratio program koji radim kako treba, a da povecam maximum mnogo sporije cu napredovati.Pre bih rekao da sam sa cucnjem preterao, sa njim se najvise patim. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Decembar 12, 2013, 03:51:01 posle podne »

Nisam lifterpower, ali se osecam snazno haha :D Sala na stranu moji ciljevi do sledeceg decembra 93-95 kg odran na 6-7% BF(ovu cu zavrsiti na 90 kg 9-10%). To je glavni cilj, naravno sa kvalitetnom simetrijom., sto se podrazumeva,i prepravljivanja nekih particija.
Kechevi mi i nisu toliko bitni, ali svakako cu isprobati i ponekog keca, i podici malo i PR sto se tice kecheva(PR sto se tice ponavljanja sam generalno izobarao u svim mogucim vezbama, mada negde sam imao i stagnacije, jer sam se dugo seko)
Sve u svemu zadovoljan sam ovom godinom, sledeca mora biti jos bolja. Trudicu se da ostanem lean tokom veceg dela godine na 10-13% sto vise mogu,da ne bih vise imao problema sa sechenjem, jer zelim biti u formi vecinom godine, i potrudicu se da nadjem balans koji meni odgovara,  da telu i mozgu  ispunim i hedonisticke zelje za hranom sto vise mogu,a da mi forma ne trpi.
Naravno primarno je ostati bez povreda, poraditi na vecoj agilnosti fleksibilnosti razgibanosti. To bi uglavnom bilo to :)


« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 03:56:23 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2013, 12:56:39 pre podne »

ja nisam radio dl cele godine a i ranije nisam bas nesto puno radio dl a za 2 meseca sam uspeo da povucem 190 iz deficita prvi trening kad sam testirao kolko sma oslabio digao sa 140 x3 mislim... tako da mi 200 ne deluje nesto nerealno postici za godinu dana... ne znam sta bi meni tek onda rekao lol

jos moze da skoci sa 83 ili kolko vec ima na 10x kga xd gde bi drasticno ojacao
+ mozda ne ostane natural :) sto isto pravi drasticnu razliku :)

jedino sto si mu bas ti napisao ja sam protiv radjenja dla 5+ ponavljanja recimo ne vidim neki benefit od toga xd
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2013, 01:00:54 pre podne od strane eXe88ns » Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2013, 09:51:01 posle podne »

Mislim da bih mogao 170 svez bez pojasa, probacu verovatno za koju nedelju.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2013, 10:07:27 posle podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2013, 09:38:29 posle podne »

ne bih da budem papak, nije nemoguce, al mislim da si sa DL-om pretjerao jer sam ja prosle godine imao 170 iz deficita a sigurno sam imao i 180 sa poda i evo sad na kraju ove godine sam povukao 210 jako tesko znaci nekih 30 kila sam dodao a ti planiras da dodas puno vise i to na dosta manju tjelesnu tezinu od moje... ne znam koliki ti je sad DL max mozda nisam upravu...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2013, 09:30:19 posle podne »

Lepi ciljevi Nikolicu , mozda malo nerealni ali potrudi se da to bude kako si zamislio :))

Moji ciljevi za 2014-u pre svega da budem zdrav i da me zaobidju povrede sto vise :D A sto se tice liftova

BP : 130-140kg
DL : 200-220kg ako se vratim na pravi put
SQ: 160-170kg

Ali pre ovoga idu prioriteti u BB-u :)
Zasto mislis da su nerealni?Ako ne bude bilo povreda ovo je za godinu dana itekako ostvarivo. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2013, 09:23:46 posle podne »

ja sam resio da napravim plocice do kraja sledeceg decembra   :D :D :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2013, 09:18:02 posle podne »

1. ne povrediti se :)
2. ostati konzistentan :)
3. drasticno popraviti tehniku na cucnju i mrtvom
4. ojacati zadnju lozu i gornja ledja posto su mi to verovatno 2 najslabije tacke... (uraditi 5 glute ham raisova bw trenutno skoro 1 lol)

Sto se tezina tice 21-og ce biti test maxova
benc sa zadrskom ~135-140
mrtvo ~190-200
cucanj ~130-135

ciljevi
benc 150+
mrtvo 240+
cucanj za sad samo tehniku srediti pa cu posle razmisljati o tezinama
to u nekoj kategoriji do 100 ili 110 videcu jos trenutno na 97-98 :)



Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2013, 08:38:24 posle podne »

Lepi ciljevi Nikolicu , mozda malo nerealni ali potrudi se da to bude kako si zamislio :))

Moji ciljevi za 2014-u pre svega da budem zdrav i da me zaobidju povrede sto vise :D A sto se tice liftova

BP : 130-140kg
DL : 200-220kg ako se vratim na pravi put
SQ: 160-170kg

Ali pre ovoga idu prioriteti u BB-u :)
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2013, 08:12:09 posle podne »

Necu stici da ispunim ciljeve za ovu godinu, kasno sam poceo da treniram, ali za sledecu godinu ovo su ciljevi:

Cucanj: 180kg
Bench: 140kg
Mrtvo: 220kg

Kilaza trenutna 88kg, mislim da necu ici preko 95. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2013, 06:30:32 posle podne »

Daklem, očekivanja za 2014:

čučanj bi bilo dobro da ide na 240-250
benč bi valjao da ode na 150-155
mrtvak jedno 250-260, ali sumo

sve u svemu, samo da ne bude većih zastoja zbog neke eventualne povrede, da povećam total opet za 50kg bilo bi više nego izuzetno  ;D dakle oko 650kg u kategoriji 93 ipf, ili 100 ostale federacije...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2013, 04:54:33 posle podne »

Osjecam se tako...

Kao prvo tezine koje zelim:

Cucanj 210kg
Benc pres 160kg
Mrtvo dizanje 230kg

Ostalo sto mi je bitno je:
-da osmislim dobar plan koji ce me dovesti do gore navedenih tezina i koji cu stalno pratiti
-da prestanem da radim "glupe" dodatne vjezbe koje nedoprinose gore navedenim, znaci sto manje rada na masinama a sto vise rada sa sipkom/bucicama
-da se zaista posvetim radu na slabim tackama, dakle gluteus-zadnja loza-donja ledja-trbusnjaci
-da ispeglam tehniku do kraja koliko je to moguce, najbitnije da prestanem da se podvlacim koljenima pod sipku na mrtvom dizanju
-da ostanem na trenutnoj tezini oko 125kg manje vise

edit:  ipak cucanj povecavam na 210 jer sam juce 190 digao...
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2013, 10:42:27 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 12 upita.