TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 11:32:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treba mi savet  (Pročitano 6696 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2013, 11:35:28 posle podne »

Slazem se sa tim da je delimicno u pitanju i hormonski disbalans,a dali stres i nervoza mogu uticati na povecanje tezine?
Resenje je da kanalises i stres i nervozu ,imas dete i uzivaj u tome  !uradi detaljnu analizu hormona,a nakon toga i neko testiranje funkcionalne dijagnostike(imas u toku nagradnu igru pa se prijavi ).
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2013, 09:14:56 posle podne »

Normalna je pojava da nakon prestanka dojenja dodje do povecanja tezine. Zbog cega mislis da je hormonski disbalans u pitanju? Ako imas neki problem, najbolje je da se obratis lekaru. A i stres i nervoza mogu dovesti do povecanja tezine, to da.
Sačuvana
Bobanica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2013, 05:55:15 posle podne »

Slazem se sa tim da je delimicno u pitanju i hormonski disbalans,a dali stres i nervoza mogu uticati na povecanje tezine?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2013, 10:34:22 posle podne »

Hvala bolje vas nasla...imala bih vremena da treniram ali sam nesto kao kucni fitnes i napolje brzo hodanje sto sa bebom u kenguru sto bez nje...visoka sam 167 i teska zalosnih 78kg..sto se ishrane tice dorucak preskacem od obaveza imam samo rucak uglavnom nesto kuvano i za veceru pojedem neki sendvic ili neko voce,tako da mi nije jasno odakle se kilogrami samo povecavaju...ne dojim vise bebu,dali imate neki savet,predlog ovo je vise strasno....unapred hvala.
Dojenjem gubite oko 500 cal i verovatno jedan od razloga gojenja je sto ne dojite vise,drugi razlog je preskakanje dorucka i relativno losa ishrana,treci razlog moze biti delimicno i hormonski disbalans!
Sačuvana
Bobanica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2013, 04:51:57 posle podne »

Hocu naravno...obavestavacu o svemu kako bude napredovalo,pa ako treba jos nesto da se ukljuci ili eliminise da se konsultujem sa vama,veliki pozdrav...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2013, 03:49:12 posle podne »

Hvala puno na savetima...pokusacu prvo da svoj nacin ishrane dovedem u red,da ubacim bilo kakav trening istrajem u tome i nadam se pozitivnim rezultatima...jos jednom hvala..

slobodno javi kako ide i ako ima pitanja još nemoj se ustručavati....  nije nam cilj da ti prodamo suplement i završimo priču već da se se osećaš i izgledaš bolje i da doĂ°eš do željenog rezultata na pravi i zdrav način!
Sačuvana
Bobanica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2013, 03:38:14 posle podne »

Hvala puno na savetima...pokusacu prvo da svoj nacin ishrane dovedem u red,da ubacim bilo kakav trening istrajem u tome i nadam se pozitivnim rezultatima...jos jednom hvala..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2013, 02:30:26 posle podne »

Definitivno ne treba ubacivati suplemente poput sagorevača dok se ishrana ne dovede u red...

Ja bih dodala par stvari samo...
- doručak - ko nema naviku da doručkuje to može biti problematično u početku... ali polako, naviknućete se. Bilo bi dobro po ustajanju, npr u prvih 30 minuta do 60 nakon buĂ°enja pojesti npr šnitu crnog hleba i kajganu ili kuvana jaja, ili npr šnitu mladog sira i šolju jogurta... čisto kao primer... može i neka voćka, ukoliko vam prija. Ali bitno je da se taj obrok ne preskače.
- izmeĂ°u doručka i ručka opet ubaciti neku užinu, npr šačicu badema, ili voćku, da ne pregladnite do ručka i da metabolizam bude "aktivan"
- ručak "kuvano" zavisi šta kuvano.. bilo bi dobro da tu bude zastupljeno neko manje masno meso, npr piletina,riba, može i crveno meso ali da ne bude pohovano, prženo već bareno ili pečeno sa malo masti... uz to može prilog, kuvano povrće ali najbolje i sveže povrće, može pirinač, grašak, krompir... salata
- za par sati opet lagana užina,
- a za večeru ovo što je Gorana navela... sendvič ne, hleb ne... samo bareno ili sveže povrće sa npr tunjevinom ili riibom ili piletinom...
- bitno je i povećati unos tečnosti , pre svega vode, može i voda sa limunom, zeleni čaj.. što više u toku dana, izmeĂ°u obroka

ako Vam se jede nešto slatko, može posle fizičke aktivnosti ili u prvoj polovini dana, ne uveče...

ovo su samo neke osnovne smernice.

Što se tiče suplementacije za sada bih ubacila samo neki vitaminsko mineralni kompleks poput Natrol Energizer, kao dopunu ishrani, i Omega 3 riblje ulje koje je jako zdravo.

Sagorevač još uvek ne... dok se ovo polako ne dovede u red.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2013, 12:58:27 pre podne »

Kilogrami se povecavaju upravo zato sto ne jedete dovoljno, pa se organizam prebacuje u mod koji stedi sve sto se unese i gomila kao zalihe tj masne naslage. Pre koliko si prestala da dojis bebu?

generalno, ishrana je jako losa i tu sve treba menjati. Dorucak se ne preskace, to je velika greska, pa onda kroz par sati ide uzina, neko voce npr, pa zatim rucak i vecera. Voce ne moze biti vecera, i u ovoj fazi treba ga izbegavati uvece, bolje je pojesti nesto od voca u toku dana. Vecera treba da bude lagana, mladi sir, tunjevina ili neka druga riba, piletina i neka salata.
Sačuvana
Bobanica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2013, 10:55:57 posle podne »

Hvala bolje vas nasla...imala bih vremena da treniram ali sam nesto kao kucni fitnes i napolje brzo hodanje sto sa bebom u kenguru sto bez nje...visoka sam 167 i teska zalosnih 78kg..sto se ishrane tice dorucak preskacem od obaveza imam samo rucak uglavnom nesto kuvano i za veceru pojedem neki sendvic ili neko voce,tako da mi nije jasno odakle se kilogrami samo povecavaju...ne dojim vise bebu,dali imate neki savet,predlog ovo je vise strasno....unapred hvala.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2013, 11:19:03 pre podne »

Dobar dan i dobrodošli :)

Bilo koji suplement nema efekta ako vi ne trenirate. Da li biste i koliko imali vremena u toku nedelje da trenirate?
Koliko ste visoki,teški?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2013, 08:23:51 pre podne »

Zdravo i dobrodošla na forum :)

da li još uvek dojite?  u to vreme se ne preporučuje nikakvo uzimanje sagorevača niti stimulanasa...

koliko ste visoki i teški?

kako izgleda ishrana trenutno, što detaljnije?

da li i koliko često naĂ°ete vremena za fizičku aktivnost?
Sačuvana
Bobanica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2013, 02:09:51 pre podne »

Pozdrav svima,imam jedan problem...mlada sam mama,tokom trudnoce sam vodila racuna o ishrani i vrlo malo se ugojila,ali posle porodjaja iako hako malo jedem jer nemam vremena moja kilaza je pocela da se povecava neznam zbog cega pa dali bi mi neki proizvod od sagorevaca masti uz trening pomogao da vratim svoju kilazu jer ovo je strasno...pomagajte:-(
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.145 sekundi sa 18 upita.