TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397187 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 12:24:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevac za pocetnike  (Pročitano 17551 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2014, 01:03:39 posle podne »

Visok je negde oko 180-185, ima 25 godina. Nije do sad imao nikakvih zdravstvenih problema, osim nekih bolova u ledjima proslog leta, ali to je sve sanirano. Da, sada ponovo trenira aktivno. I da napomenem do sad je vec bio na nekoj dijeti, ne nekoj koja podrazumeva izgladnnjivanje, vec je samo izbacio masno, gazirano, slatko i tome slicno, klasika. E, sad planira opet neku izmenu rezima ishrane, naravno, samo bi uz to da doda neki sagorevac, cisto da ili ubrza proces, ili da mu bude lakse, to stvarno ne znam.


Ako bude imao dosta aerobnog treninga (brzi hod ili džoging, vožnja bajsa, bilo šta... umerenog intenziteta) može da uzme L-karnitin pre treninga, preporučila bih Carni FX (Scitec).

Iako sam pre za to da u početku ništa ne uzima od sagorevača, tek kroz koji mesec...  najbitnije je da prvo krene sa regulisanom ishranom i treningom, ubaci vitaminsko mineralni kompleks i eventualno neki protein, a sagorevač kroz koji mesec ako doĂ°e do zastoja ili mu bude potrebna dodatna motivacija (što nije redak slučaj zbog čega ljudi uzimaju suplemente ;) )
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2014, 09:25:13 pre podne »

Mogao bi onda da počne sa nekim L-karnitinom,a da posle mesec dana uzme neki jači sagorevač.Je l planira da radio kardio,teretanu?
Sačuvana
deKosso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Sometimes you must be your own hero!!

« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2014, 06:32:03 posle podne »

Visok je negde oko 180-185, ima 25 godina. Nije do sad imao nikakvih zdravstvenih problema, osim nekih bolova u ledjima proslog leta, ali to je sve sanirano. Da, sada ponovo trenira aktivno. I da napomenem do sad je vec bio na nekoj dijeti, ne nekoj koja podrazumeva izgladnnjivanje, vec je samo izbacio masno, gazirano, slatko i tome slicno, klasika. E, sad planira opet neku izmenu rezima ishrane, naravno, samo bi uz to da doda neki sagorevac, cisto da ili ubrza proces, ili da mu bude lakse, to stvarno ne znam.
Sačuvana
"stay healthy, stay hungry, be a gentleman, believe strongly in yourself, and go beyond limitations.." Arnold
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2014, 09:42:44 pre podne »

TakoĂ°e, da li ima nekih zdravstvenih problema?

Savet pod broj 1  je da odluči da li zaista želi da skine kilograme ... kada to reši onda prvo treba da se pozabavi ishranom (tu mu takoĂ°e možemo pomoći ovde na forumu) - korigovana ishrana ne znači i dijeta gladovanje...  već postepena izmena režima i stvaranje dobrih navika.

Kako sada trenira, tj. da li planira da počne da trenira aktivno opet?

Kada sve te kockice složimo, onda tek ima smisla razmišljati o nekom sagorevaču... pre toga je to samo bacanje para.

Da li je možda razmišljao o nekom proteinu?  protein se takoĂ°e dobro uklapa u dijeti a može da posluži i kao zamena za obrok....

Što se tiče sagorevača generalno nemaju nuspojave kod zdravih osoba, ako se koriste u propisanim količinama.
Ipak, od blažih sagorevača, da tako kažem, mogi da preporučim neki jači l karnitin.  Npr Scitec Carni FX je jedan od jako dobrih L-karnitina, sadrži 1500 mg L-karnitina i još 500 mg acetil l-karnitina, još bolje forme,  koja je izmeĂ°u ostalog jako dobra za muško zdravlje.

L-karnitin ima smisla koristiti uz korigovanu ishranu sa smanjenim unosom ugljenih hidrata i masti i uz dosta aerobnog treninga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2014, 04:58:20 posle podne »

Ćao,

Reci mi koliko on ima godina i koliko je visok?
Sačuvana
deKosso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Sometimes you must be your own hero!!

« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2014, 03:22:12 posle podne »

Pozdrav, obracam vam se u ime drugara, jer on nema nalog na Pansportu.

Naime, on trazi neki sagorevac masti, do sad ih nije uzimao, ali je uzimao drugu suplementaciju pre dve godine, medjutim prestao je da vezba i skroz se zapustio, promenuo nacin zivota, ishrane, prestao cak i rekreativnim sportom da se bavi i skocio je sa 75 na 90+kg i to cini mi se sve sto je dobio na kilazi je bila mast. Sada evo vec mesec dana ponovo redovno vezba, ishranu jos uvek nije skroz sredio (ipak su dani slavlja, pa to i nije tako lako), pa bi uzeo neki sagorevac. E sad jedini razlog sto sam se ovi putem obratio je taj sto se on neverovarno boji nekih nuspojava, negativnih efekata, i slicno. Znaci koji je sagorevac najbolji za pocetnike, i ako moze, usput, ko ima vremena da mi odgovori i koji je nacin upotrebe i doziranje. Mnogo bi mi znacio odgovor strucnih lica, ali i iskustva ljudi sa odredjenim suplementima.
Sačuvana
"stay healthy, stay hungry, be a gentleman, believe strongly in yourself, and go beyond limitations.." Arnold
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.226 sekundi sa 17 upita.