TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:44:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BA i program  (Pročitano 4244 puta)
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #19 poslato: Januar 08, 2014, 02:46:07 posle podne »

pa obzirom da pre podne teretana, po podne stoni tenis, ja sam na veceri kuci oko pola 8, mogu da ubacim malo pirinca, kuvanog krompira ili nekih dijatalnih makarona...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Januar 08, 2014, 12:37:21 posle podne »

na tome se i fokusiram, da mi ishrana bude dovoljno kvalitetna, jer bez toga sumplementi nemaju svrhu. pa ukoliko koristim tako samo posle treninga, 1x dnevo, onda whey i nije tako skupa investicija obizrom na vek trajanja i cenu.
planiram za dorucak da ubacim ovsene, rucak klasika, neko meso uz pirinac, najveci problem mi je sta za veceru, jel nije  stetno neka kajgana, ili tuna, sto vec praktikujem, uz pirinac, voleo bih da cujem neki predlog za veceru.

uveče gledaj da izbegavaš ugljene hidrate, i da to bude najviše čist protein uz neko povrće... možeš slobodno opet obrok sa mesom, može biti riba npr, jedan dan piletina, drugi dan ćuretina itd... to bi bilo idealno... jaja su ok, tuna isto ali nemoj da forsiraš konzervisanu ribu, najbolje svežu.
Ako si imao trening, onda je ok da dodaš i prillog od npr, pirinča.  Možeš neku laganu salaticu da pojedeš sa tim obrokom.

Uveče pre spavanja mnogi momci sa foruma jedu ella sir i bademe, tj zdrave masti, što je super opcija za obrok pre spavanja jer je u pitanju protein produžene apsorpcije.

Što se tiče whey-a, upravo tako kao što si i rekao... ako ima dovoljno proteina koje unosiš putem hrane, nema potrebe da se whey koristi nekoliko puta dnevno.
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #17 poslato: Januar 07, 2014, 08:35:31 posle podne »

na tome se i fokusiram, da mi ishrana bude dovoljno kvalitetna, jer bez toga sumplementi nemaju svrhu. pa ukoliko koristim tako samo posle treninga, 1x dnevo, onda whey i nije tako skupa investicija obizrom na vek trajanja i cenu.
planiram za dorucak da ubacim ovsene, rucak klasika, neko meso uz pirinac, najveci problem mi je sta za veceru, jel nije  stetno neka kajgana, ili tuna, sto vec praktikujem, uz pirinac, voleo bih da cujem neki predlog za veceru.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Januar 07, 2014, 08:24:24 posle podne »

znaci mislis da surutka u prahu i belanca u prahu nisu pametna zamena za whey?
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html npr, ovaj kre alk, ovo doziranje koje je napisano, jel ispravno ili ne?
sta mi preporucujete onda kad je whey u pitanju, koliko puta dnevno, naravno odmah posle treninga i ?

Pod broj 1 kvalitetna ishrana i jak trening, a što se tiče dodatnih proteina merica whey proteina nakon treninga radi boljeg i bržeg oporavka, eventualno jedna ujutru ako nemaš već neki izvor proteina (tipa jaja....)

Surutka u prahu i protein surutke su dve različite stvari... surutka u prahu ima jako nizak procenat proteina, dok je protein surutke "čist" protein bez suvišnih hidrata i masti.... i omogućena je maksimalno brza apsorpcija.

Belanca u prahu takoĂ°e nemoj ako ne moraš... jedi jaja kao kajganu ili kuvana jaja.

Ubaci i vitaminsko mineralni kompleks u danima treninga, kao i omega 3 riblje ulje i to bi bilo sasvim dovoljno za početak.

Neka ti sreĂ°ivanje klope bude primarno.... i nema da ne napreduješ ;)
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #15 poslato: Januar 07, 2014, 03:57:17 posle podne »

hvala na savetu, znaci dovoljno je jedna doza posle treninga...
razmisljam o ovom http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html
ili onaj ironmaxxx 90, video sam negde da je na dobroj akciji.
znaci dobar whey, uz ishranu koju sam dobro korigovao je dobra za moj cilj, da malo oblikujem telo i dodam eventualno koje kilo misicne mase?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #14 poslato: Januar 07, 2014, 03:15:22 posle podne »

sta mi preporucujete onda kad je whey u pitanju, koliko puta dnevno, naravno odmah posle treninga i ?

bilo koji koncentat koji mozes da priustis, posle treninga jedna doza, u dane pauze moze a i ne mora
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2014, 02:49:24 posle podne »

sta mi preporucujete onda kad je whey u pitanju, koliko puta dnevno, naravno odmah posle treninga i ?
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #12 poslato: Januar 07, 2014, 02:46:19 posle podne »

whey naravno
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2014, 02:34:50 posle podne »

eto, sad si me stavio u trilemu :D posto nemam finansije za sve, uzeo bi jedno za pocetak, sad ne znam sta, whey, kre alk, BA...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2014, 02:25:13 posle podne »

znaci mislis da surutka u prahu i belanca u prahu nisu pametna zamena za whey?
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html npr, ovaj kre alk, ovo doziranje koje je napisano, jel ispravno ili ne?

Sigurno da nisu,whey je mnogo kvalitetniji,sadrzi mngo vise proteina....pise 1 kapsula prije i 1 kapsula posle treninga,s tim sto mnogo ljudi uzima 2 kapsule prije i 2 kapsule posle treninga,tako da mozes poceti sa po 1 kapsulom a onda povecas na po 2...ja licno kako kad,nekad popijem 1 prije,2 poslije,nekad obrnuto,svejedno...mozes i u danima kada treniras slobodno 2 prije i 2 poslije,a kad ne treniras   1 ujutru a 1 uvece
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2014, 02:08:16 posle podne »

znaci mislis da surutka u prahu i belanca u prahu nisu pametna zamena za whey?
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html npr, ovaj kre alk, ovo doziranje koje je napisano, jel ispravno ili ne?
« Poslednja izmena: Januar 07, 2014, 02:10:53 posle podne od strane INKed » Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2014, 02:02:05 posle podne »

Pa dobro,monohidrat nabaci vode zbog nepravilne ishrane,velikog unosa UH,ali svakako Kre alkalin je najbolje rjesenje za sportiste...mozes naravno slobodno da kombinujes BA sa  BCAA i sa svim drugim suplementima,medjutim ne znam zasto pijes surutku,to ti nije dobro rjesenje.
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2014, 01:40:51 posle podne »

aha... posto sam za mono kreatin gotovo siguran da bi me naduo, sa svima kojima sam pricao su mi to rekli, zato me i plasilo da ga uzmem, jer mi je cilj teretane da dobijem mozda koji kg na masi, ali pre svega fit izgled, jer sam pre 2,3 god imao 91kg, na 174cm, pa sam trcanjem skinuo to, i spao na 65, i sad se to iznivelisalo i imam 70kg, sad bi da to doteram teretanom uz dodavanje ne vise od 5kg, po meni. zato sam i hteo da konsultuje nekog i u vezi programa u teretani.
samo da proverim jel da popijem prvo bcaa, pa onda da ubacim BA, i da li smem posle treninga zajednom sa surutkom BA?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2014, 01:27:26 posle podne »

nisam napisao, treniram stoni tenis 8god, profesionalno, a u teretanu sam krenuo pre godinu dana... tako da mi se dan svodi pre podne teretana, po podne stoni, sem pon i uto, kad sam na faxu, pa maltene ta 2 treninga idu jedan za drugim.
pa normalan whey mi je previse skup za moje mogucnosti u odnosu na kolicinu i trajanje. a od BA ocekujem, mali boost snage, posto mi nije cilj da nabacim preveliku masu u teretani, zbog sporta kojim se bavim, pa sam zato i odustao od kreatina, jer mislim da ce previse da me 'naduje'.


Ok onda,probaj BA,koristi ovako kako te Marko savjetovao...sto se tice kreatina nece te "naduti",pogotovo Kre alkalin koji i jeste uglavnom namijenjen za sportiste,mozes da kombinujes Kre alkalin i BA
Sačuvana
INKed
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2014, 01:13:57 posle podne »

nisam napisao, treniram stoni tenis 8god, profesionalno, a u teretanu sam krenuo pre godinu dana... tako da mi se dan svodi pre podne teretana, po podne stoni, sem pon i uto, kad sam na faxu, pa maltene ta 2 treninga idu jedan za drugim.
pa normalan whey mi je previse skup za moje mogucnosti u odnosu na kolicinu i trajanje. a od BA ocekujem, mali boost snage, posto mi nije cilj da nabacim preveliku masu u teretani, zbog sporta kojim se bavim, pa sam zato i odustao od kreatina, jer mislim da ce previse da me 'naduje'.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.