TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 12:17:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mršavljenje  (Pročitano 18198 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Januar 10, 2014, 02:02:15 posle podne »

Sve zavisi od tvoje forme, ako ide u pravom smeru sa dobrim jelovnikom i dobrim programom u teretani, nece ti ni trebati sagorevac, jer vise je bitnije da kad dodjes do odgovarajuce forme znas i da je odrzis, a ne da budes u formi mesec dana,a 11 meseci da te nigde nema :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #10 poslato: Januar 10, 2014, 01:58:56 posle podne »

hahahahahahahahahahahaha jupiiiiiiii stiropor.. Kupiću ih sutra.  ;D

Čučnjevi mi ama baš nikad ne dosade, baš ih volim. :D (sad bi mi sestra rekla, dosadna si sa tim tvojim čučnjevima)

Da pitam i za sagorevače. Čitala sam na forumu da se sagorevači ne uključuju odmah. E sad posle koliko bih mogla i ja da uključim sagorevače? Koja je razlika izmeĂ°u onog u kesici, tabletama ili kapsulama?  ??? ???
Ništa ne znam. ::)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 10, 2014, 01:45:58 posle podne »

Sto vise chuchi i bice sve ok :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2014, 01:31:05 posle podne »

Kao stiropor su,iskreno,ali ih,srecom, ne jedes same,vec uz neki izvor proteina,kao jaja,meso,npr ili nesto slicno.
Podrska za eliminaciju.  ;D
« Poslednja izmena: Januar 10, 2014, 01:48:29 posle podne od strane TwinSix » Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2014, 01:12:02 posle podne »

Radiću čučnjeve do tad.. :)
Mamin hleb će biti eliminisan.  ;D ;D
Galete od pirinča, zvuči ukusno.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2014, 11:03:20 pre podne »

Ako si skroz neupucena u vezbanje,sacekaj da ti krenu treninzi pa ces nauciti tamo. Iskusni vezbaci umeju u kucnim uslovima da improvizuju i da odrade dosta vezbi,ali ti ces tek postati iskusan vezbac.  ;)  Smanji mamin hleb. Ubaci umesto njega Tonus hleb i galete od pirinca.  :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2014, 10:29:28 pre podne »

Hvala vam na odgovorima.

Dr Gorana Grkovic Evo sad sam za doručak pojela ražane pahuljice sa mlekom. Mmmmm..  ;D
Mama pravi hleb od belog brašna, i ja ga pojedem baš punoooo.  :-[

Za ručak ću verovatno meso, integralnu testeninu, pirinač  i salatu.

Gazirano ne pijem, tj. nikakve sokove ne pijem. Ponekad popijem neki domaći, ali i to izgbegavam jer ima puno šećera.  :o
Za zeleni nisam napisala da ga pijem, pijem i njega kao i neke druge čajeve..

Da, to su grupni treninzi. Ponedeljkom, sredom i petkom. Petkom je step aerobik, a ova druga dva dana stvarno nisam sigurna. U taj program, imam uključenu i teretanu. Što znači da mogu da koristim tegove i sprave koje tu postoje, posle tog aerobika..

TwinSix Ako ti tako kažeš, onda me neće biti blam. :) Pitaću uostalom da mi neko pokaže. Ko pita, ne skita.  ;D Da li imaš neki predlog koje vežbe mogu da radim sama? Dok ne krenem na aerobik i u teretanu.

I opet hvala vam do neba.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2014, 07:45:56 pre podne »

Ne treba da te je blam sto ne znas da vezbas,niko ne ide tamo jer je zadovoljan svojim izgledom i niko od nas nije znao vecinu vezbi. I moja preporuka ti je da sto pre krenes da vezbas. Za pocetnika,generalno,meni tvoja klopa deluje ok,ti ces sa vezbackim stazom i iskustvom praviti korekcije kakve tebi odgovaraju. Nemoj se toliko opterecivati da od mesa jedes ribu ili pietinu,cisto meso bilo koje zivotinje je po meni skroz ok izbor. Dijete se plasis jer vecina ljudi pod dijetom smatraju gladovanje,a dijeta predstavlja spisak namirnica koje unosis. Vise manjih obroka u toku dana,izbacivanje junk-a i redovno vezbanje,dovoljan unos tecnosti i napredak ti nece izostati.  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2014, 01:00:52 pre podne »

Dobro nam dosla Kristina :)

Nemoj razmisljati o dijeti, potrebno je samo da napravis male korekcije u ishrani i fizickoj aktivnosti i bice rezultata.

Za dorucak mozes pojesti ovsene sa jogurtom ili mlekom, i tu mozes dodati semenke ( lana, bundeve, suncokreta npr ), ili nesto od voca. Druga kombinacija bila bi jaja i ovsene pahuljice, to je dorucak velikom broju sportista ( a i nama forumasima :-) ). Uz jaja mozes pojesti crni hleb npr, ili pecurke...Ne znam kakav hleb pravi tvoja mama, a vrlo cesto su oni bolji od onih koje mozemo kupiti.

Za rucak se potrudi da kombinujes neko meso ( protein ) i krompir, pirinac i testeninu ( od belo i integralno ), a za veceru mozes pojesti mladi sir, tunjevinu, mesto od mesa. Salatu tj povrce mozes jesti vise puta u toku dana, tako je i pozeljno.

Dobro je sto ne jedes slatkise i grickalice, nadam se da su tu i gazirani sokovi. Ponekad u vodu mozes nacediti limun ili grejp, to ce ti pomoci u skidanju masnih naslaga, a i zeleni caj mozes ubaciti u raspored.

E sada, teretana i aerobik nisu isto. Da li kreces na grupne treninge?

Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2014, 11:12:42 posle podne »

I izvinjavam se, otvorila sam dve iste teme. Poludeo mi je profil. :o
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2014, 11:10:00 posle podne »

Dragi stručnjaci,
  posle puno puno iščitavanja ovog foruma evo i ja da vam postavim par pitanja..  Nadam se da neću mnogo da udavim.
Imam 65kg, visoka sam 166cm. I u junu punim 21 godinu.  Imam salo na stomaku, i malo na rukama. Volela bih da se rešim toga, ali nisam sigurna kako. Dijeta se baš plašim ali hoću da promenim ishranu, pa me zanima da li je ovakva ishrana ok.

Za doručak ovsene pahulje sa mlekom ili jogurtom ili dva jaja. Menjaću da mi ne bude dosadno, mada obožavam ovsene pahuljice.
Za užinu neko voće.
Za ručak bih pirinač, grašak, krompir ili neko povrće koje bih ih imala u kući. Meso videću da bude riba ili piletina, zavisi od budžeta roditelja koji je mali. :/
Užina posle podne lešnici, orasi ili badem.
Za večeru bih isto što i za ručak.

Dnevno popijem oko 4-5 litra vode. Ne jedem slatkiše, slaniše i te gluposti. Najveći mi je problem da odolim hlebu, i to baš onom koji mama napravi, ali i njega ću da se rešim. Bila sam vikend pušač, ali sam prestala zato što je to jedno veliko zlo. Nisam nešto posebno aktivna, volim da radim čučnjeve ili da preskačem vijaču, radila sam i razne vežbice preko youtube-a ali sam izgubila volju, pa ne radim često. Ne znam ni sama zašto.
24og krećem u teretanu, to je aerobik valjda, nisam se još dobro informisala, ali bih volela da radim i neke vežbe sa težinama za celo telo. Problem je što ne znam koje vežbe i kako se rade. Malo me je blam da odem tamo a da ne znam ništa. I da, ne mogu da uradim sklekove.  Da li može to nekako da se reši? Volela bih da ojačam malo, da moje telo tj. mišići budu funkcionalni.
Hvala vam puno.
Kristina.
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2014, 09:51:36 pre podne od strane kristina.lj10 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.