TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:33:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna mi je pomoc  (Pročitano 5006 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Januar 27, 2014, 10:13:44 pre podne »

Pozdrav.Kupio sam MASS 20,Kreatin Monohidrat i dekstrozu.Zanima me kako piti?U fazi punjenja jel trebam 20min. pre dorucka 5g,20min. pre treninga 5g,posle treninga 5g i pred spavanja 5grama? A kako protein da pijem posle punjenja? Mozda posle treninga i pred spavanja da unesem protein po 50grama?.

Fazu punjenja možeš i ne moraš, ali ako je radiš ok je tako kao što si napisao. Nakon tih 5 dana, 5 g pre i posle.  Uz mass 20 ti ne treba dekstroza jer je Mass 20 već sadrži jako puno.

Ovo nije protein već gejner, možeš posle treninga 50 g zajedno sa kreatinom, dekstroza kao što rekoh ti ne treba.  Drugu dozu mass 20 možeš ujutru, nemoj pre spavanja zbog velike količine šećera.

Inače, daj nam malo više informacija o tebi - koliko si posvećen ishrani i treningu? da li si do sada koristio nešto od suplemenata?
Sačuvana
MILOVAN13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #19 poslato: Januar 26, 2014, 01:53:22 pre podne »

Pozdrav.Kupio sam MASS 20,Kreatin Monohidrat i dekstrozu.Zanima me kako piti?U fazi punjenja jel trebam 20min. pre dorucka 5g,20min. pre treninga 5g,posle treninga 5g i pred spavanja 5grama? A kako protein da pijem posle punjenja? Mozda posle treninga i pred spavanja da unesem protein po 50grama?.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #18 poslato: Januar 15, 2014, 03:04:55 posle podne »

Pre svega zeleim da se zahvalim svima!

Ne pijem vise nista. I, je l mora 5g u 500ml, mislim je l moze npr. u 250ml?

Jos samo nesto da dodam, nevezano. Mozda zvuci glupo, da li "tesna garderoba" utice na rast misica? :D
pa ja dok sam nosio helanke nikako nisam napredovao...medjutim cim sam se ubacio u salvare nabrekao sam ko lud
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Januar 15, 2014, 02:44:35 posle podne »

Zasto pauziras sa kreatinom posle dve nedelje ?
Sačuvana
Niggaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #16 poslato: Januar 15, 2014, 01:45:59 posle podne »

Dobro, dobro. Veliko hvala jos jednom.

Samo jos nesto, ali sad stvarno. Kreatin pijem 2. nedelje, pa isto toliko pauziram, pa sve tako?

P.s. Izvinite na smaranju! :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #15 poslato: Januar 14, 2014, 05:51:17 posle podne »

Mozes i u gutljaj vode. Vizuelno sigurno utice
Sačuvana
Niggaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2014, 05:40:22 posle podne »

Pre svega zeleim da se zahvalim svima!

Ne pijem vise nista. I, je l mora 5g u 500ml, mislim je l moze npr. u 250ml?

Jos samo nesto da dodam, nevezano. Mozda zvuci glupo, da li "tesna garderoba" utice na rast misica? :D
« Poslednja izmena: Januar 14, 2014, 05:45:51 posle podne od strane Niggaa » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2014, 09:38:18 posle podne »

Što se gejnera tiče,piješ ga posle treninga kao što ti je i rekao Robert.TakoĂ°e možeš i ujutru čim ustaneš.A ukoliko želiš kao meĂ°uobrok,piješ ga sa mlekom.Je l piješ još nešto od suplemenata?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2014, 05:58:51 posle podne »

Faza punjenja traje 5 do 7 dana. Tokom tih dana uzimaš 4 x 5 g kreatina dnevno, uvek na prazan stomak. Npr: pre doručka, pre treninga, posle treninga, pre nekog narednog obroka.

Gejner obavezno posle treninga, a ako ima potrebe za tom drugom dozom, onda izmeĂ°u dva čvrsta obroka ili kao dodatak nekom lakšem obroku.
Sačuvana
Niggaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2014, 05:40:58 posle podne »

Zanima me samo jos nesto, kako da kozumiram kreatin u fazi punjenja.

A, gejner pre dorucka i posle treninga, je l tako?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2014, 02:23:12 posle podne »

Moze se reci da vodim racuna o ishrani, ne pijem, ne pisum, bavim se dugo sportom, nego eto kada pocnem intezivnije da treniram, kao i da pijem  sumece tablete i cajeve, opadne mi masa.

P.s Redov jedem pirinac, belo meso, ribu itd.

Samo jos nesto, zar necu dodatno da smrsam posto kreatin zahteva dosta vode?

Što se tiče kreatina nisam najbolje razumela pitanje... da li ćeš smršati od kreatina? Zavisno od unosa ugljenih hidrata (ako unosiš više hidrata povućićeš više vode)  može se desiti da dobiješ par kg zbog povlačenja vode i to je normalna pojava.

Whey ili gejner i kreatin je ok kombinacija suplemenata, a to što opadaš u masi znači samo da nemaš dovoljan kalorijski unos.

Šta pojedeš u toku dana? npr ispiš nam jedan tvoj tipičan dan, tako će se najbolje videti gde grešiš... 
Sačuvana
Niggaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #9 poslato: Januar 12, 2014, 06:11:57 posle podne »

Moze se reci da vodim racuna o ishrani, ne pijem, ne pisum, bavim se dugo sportom, nego eto kada pocnem intezivnije da treniram, kao i da pijem  sumece tablete i cajeve, opadne mi masa.

P.s Redov jedem pirinac, belo meso, ribu itd.

Samo jos nesto, zar necu dodatno da smrsam posto kreatin zahteva dosta vode?
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2014, 06:09:02 posle podne »

Dobro. Samo jos nesto, koji je kreatin bolji tj. koji da uzmem "DYMATIZE kreatin monohidrat" ili "UNIVERSAL kreatin monohidrat"?
Uzmi jeftiniji.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2014, 06:08:29 posle podne »

Dobro. Samo jos nesto, koji je kreatin bolji tj. koji da uzmem "DYMATIZE kreatin monohidrat" ili "UNIVERSAL kreatin monohidrat"?

To tebi nece bas igrati neku drasticnu ulogu ako je ishrana losa,  ali dymatize je mikronizovan pa je time bolji.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2014, 06:07:13 posle podne »

Pre svega pozdrav. U kilazi konstantno variram, nekada 2,5kg manje, a nekad isto toliko samo vise. Pa mene zanima da li je pametnije da kupim gainer ili protein, posto trenutno imam 78kg, a zeleo bih da nabacim oko 4kg (Visok sam 184cm). I, da li moze da se pije kreatin istovremeno sa gainerom?

Hvala unapred.

Pozdrav,

Napisi ti nama ovde lepo nacin tvoje ishrane barem jedan dan pa da vidimo jel treba tu nesto regulisati prvo.
Suplementi jesu vazni ali nikako prioritet  vec opcija uz ishranu kao podrska.Mozes imati nabolje suplemente ali ako ti je ishrana losa,ti neces mnogo napredovati ni u jednom smeru.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 18 upita.