TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:47:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko sredjivanja ishrane i gubitak kilograma.  (Pročitano 5373 puta)
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2014, 09:31:40 pre podne »

Da li prot.cokoloadica moze da zameni obrok?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2014, 12:43:16 pre podne »

Mozes i krompir. Kuvan. Pecen. Ne przen.
Sačuvana
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2014, 09:30:27 posle podne »

Ok uglavnom ako svedem uh na ovsene i pirinac mislim da ce to biti monotono na duze staze..mada ne vidim.zasto je integ.brasno los izbor...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Mart 21, 2014, 08:46:49 posle podne »

Ne znam baš koliko ti je pametno da sa ciljem definicije jedeš špagete :) I još za doručak :D Smanji skroz tu vrstu ugljenih hidrata. Probaj da naĂ°eš neku zamenu.
Sačuvana
Lilit90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: Mart 21, 2014, 04:58:55 posle podne »

Da li je ok jesti za dorucak integralne spagete sa tunjevinom i fetom eventualno kecapom? Hvala, inace, imam 23 godine i cilj mi je da izgubim oko 3 kg i definicija...Hvala
Sačuvana
Lucjiano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2014, 10:20:15 pre podne »

Odlicno. Vec sam poceo ovako otprilike. Vidjecemo kakve ce rezultate doneti. :) Najvise me brinula mjera, ali valjda cu to vremenom da se ustosam. Hvala puno na pomoci. Bice rezultata sigurno samim tim sto sam ustalio i popravio ishranu. Mozda ukljucim sagorijevace masti cisto da mi malo pomognu. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2014, 11:57:47 posle podne »

Naravno da mozes, i treba menjati. Mozes za dorucak jesti jaja, sir, ili tunjevinu, sa parcetom hleba, pa onda u sledecem obroku neko voce pa nastavis dalje kako si planirao.

Vecera treba da bude lagana, vise proteinska, neko povrce sa piletinom, ili tunjevinom ako je nisi jeo prethodno, riba, zatim salata sa mladim sirom, pecurke, integralnu testeninu mozes kombinovati...U ovoj temi mozes procitati poneki predlog http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=169091.0.

Za uzinu mozes pojesti nesto od voca, sezonsko, kostunjavo, cega vec imas pri ruci. O kolicinama mozemo govoriti samo odprilike - najbolje je da do kolicina koje ce ti biti ok dodjes iskustveno tako sto ces krenuti sa npr 150, 200 g necega i pratiti napredak, pa ako ne ide u zeljenom pravcu onda povecavas ili smanjujes gramazu.

Sačuvana
Lucjiano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2014, 10:12:26 posle podne »

A mogu li nekad umjesto pahuljica za dorucak da jedem tunjevinu ili tako nesto? Da ne jedem to svaki dan. A treniram samo u teretani. I ponekad se odigra neki fudbal. Mada sam sa teretanom skoro i poceo zato sam i odlucio da dovedem ishranu u red. I da, kako da odredim dozu hranu. Koliko cega, koliko voca, koliko povrca, itd?  Jer ne bih ni da se prejedem. Ako uopste postoji nacin da mi pomognete u tome. :D I da, zanima me sta bi valjala da mi bude vecera i sta je obicno za uzinu?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2014, 09:52:20 posle podne »

Ok ti je doručak,ručak isto.Dobro je što jedeš pirinaš,ubaci i povrće.Užina mi se ne sviĂ°a,tu bi treba da jedeš voće,a ne opet tunjevinu.Dakle,potrudi se da imaš 3 normalna obroka i dve užine izmeĂ°u .I sve obroke jedei u razmaku od 3-4 sata. A šta fizički radiš,šta treniraš?
Sačuvana
Lucjiano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2014, 06:12:04 posle podne »

Evo npr ova dva dana sam je ovako. Za dorucak oko 9h pojeo sam pahljice neke mijesane ne znam i toga sam pojeo mozda pola solje. Onda sam oko 12h pojeo tunu, ajvara i jedno prace hleba. Onda sam za rucak oko 16h pojeo meso, mislim da je bila kremenadla i pirinac. A onda sam posao na termin fudbalski. Nakon toga pojeo sam pomorandzu i posle tunu i pirinac. To je uglavnom bila ishrana ova dva dana. :) Planiram da mijenjam, kombinujem itd. Savjeti su dobrodosli. Nije problem da se pridrzavam samo da znam da je korisno. Ne trazim ja previse da skinem ali otprilike bih da maknem taj visak. Mislio sam da ukljucim sagorjevace masti ali sam mislio da sacekam da vidim kako ce izgledati kad samo sredim ishranu i plus trening. To je teretana i fudbalski termini.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2014, 11:59:01 posle podne »

Jeste da ti nije najsjajnija ishrana ali bitno je da si ti svestan toga i da hoces to da promenis.

Po meni, prvo moras krenuti da jedes redovno, skolski bi to bilo tri glavna obroka ( dorucak, rucak, vecera ) i dve uzine, mada, to nije obavezno i obroke mozes prilagoditi sebi ( recimo 4 jaca obroka ). A onda, kad se ustalis, mozemo poraditi na izboru namirnica. Da li ces to moci da izvedes?

Koje pahuljice si pojeo za dorucak? Pahuljice i jogurt mogu biti dobar dorucak, mozes tu dodati i nesto proteinsko ( jaja npr ili samo belance ).

Przeni krompir je najlosija varijanta pripreme krompira, iako krompir spada u kompleksne ugljene hidrate koje mozes jesti. Kuvani ili peceni krompir ( na vrlo malo ulja ) bolja su opcija.
Sačuvana
Lucjiano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2014, 11:09:10 pre podne »

Pa obroci su mi jako neredovni. Mnogo sam ispred kompa i onda jedme otprilike dva puta dnevno. Slabo jedem kuvano. Kada jedem jedem prsutu, trapist, kobasice, bijelo meso, kremenadle i tako te stvari. Dosta volim przeni krompir i skoro uvjek je prilog mesu koje jedem. Onda je tu i brza hrana. Svjestan sam da je sve ovo lose pa sam samo htio nekako da krenem redovnije a zdravije da jedem. Ne bih sad neku rigoroznu dijetu ali evo npr jutros sam ustao fino i pojeo pahuljice sa jogurtom. Sada sam mislio da doruckujem konzervu tunjevine a za rucak vec ne znam sta bih kombinovao. Nadam se da sam vam opisao moj trenutno haotican nacin ishrane. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2014, 08:19:36 pre podne »

Slazem se,prvo napisi plan ishrane,kad,koliko i sta jedes,da krenemo od osnove. Nece ovde resenje doci u samo jednom post-u/odgovoru.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2014, 01:06:45 pre podne »

Dobrodosao na forum :-)

Postavio si jedno veoma siroko pitanje, koje u odgovoru treba da sadrzi sve ono sto mi ovde dugo, dugo svakodnevno pisemo :-). Zato cemo morati postepeno da resavamo jedno po jedno.

Bilo bi dobro kada bi nam ti pisao kako ti izgledaju obroci, pa da na samom primeru vidimo sta treba menjati. Koliko obroka imas u toku dana i kada vremenski ( odprilike )?

Sačuvana
Lucjiano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2014, 09:21:18 posle podne »

Pozdrav svima!

Procitao sam dosta postova pa sam odlucio i da se registrujem i postanem clan foruma. Naime zanima me kako najlakse srediti ishranu. Ne mora bas lako ali kako da znam koliko jedem, sta jedem koliko prije i koliko nakon treninga i tako te stvari. Imam 22 godine visok sam 175cm i imam 85kg. Sav taj visak od 10kg mi ide otprilike u stomak. Jedem neredovno a kad jedem onda sam kao Goku. :D
Naravno takav nisam prilikom treninga. :) Bio bih zahvalan kada bi mi neko pomogao sa tipom ishrane, koje ugljene hidrate, kada sta jedem itd. Mozda mnogo trazim ali cisto mala pomoc da makar krenem sa normalno ishranom. Treniram oko 10h ujutro jer mislim da mi je tada najbolje vrijeme za trening.

Hvala! :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.