TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:53:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda noge  (Pročitano 5529 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Februar 09, 2014, 05:33:19 posle podne »

vidi, potrebno je:
- pregledati koleno,  proveritk meniskuse.
- videti kakvo je stanje zadnje lože,  sobzirom na povredu
- regulisati kilažu

bez ozbiljnog rešavanja problema teško možeš spremiti za testiranje, a sve ostalo zavisi od nalaza...
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #25 poslato: Februar 09, 2014, 10:18:04 pre podne »

Ne mogu da se setim kako sam povredio, a otok je bio velik  i nastao je odmah... sad mi je lakse, ali i dalje ne mogu ispraviti nogu skroz, bola ima samo kad pokusam da je skroy ispravim, a otoka nema...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2014, 12:45:31 pre podne »

kako je sada, da li mozeš ispraviti nogu u kolenu skroz?
ima bola? otoka?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Februar 09, 2014, 12:44:37 pre podne »

I sta sad da radim, da li smem da treniram tu nogu, da je jacam, ili ne smem to da radim i mirujem dok ne prodje... da li moze da steti ako je budem forsirao... ?

pozdrav,  nisi ki odgovorio na pitanja
Prvo, najbolje bi bilo kada bi test mogao da polazem, tj da se spremim do 1-og marta... drugo, nisam siguran kako sam tacno povredio koleno, znam samo da ne mogu u potpunosti da ispravim nogu, nesto me koci u kolenu, ali kada forsiram da je ispravim skroz javlja se bol u natkolenoj jami... a mogu da dohvatim pod ako se potrudim, dok pritom, kao sto vec rekoh, leva noga nije u potpunosti ispravljena, malo mi fali...
moguće je da postoji povreda meniskusa, medjutim to pregledom treba proveriti. ..
znacilo bi da se setiš kako si tačno povredio koleno?
otok je nastao odmah posle povredeili dan kasnije? bio velik otok?
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #22 poslato: Februar 06, 2014, 09:06:33 posle podne »

I sta sad da radim, da li smem da treniram tu nogu, da je jacam, ili ne smem to da radim i mirujem dok ne prodje... da li moze da steti ako je budem forsirao... ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2014, 11:33:29 posle podne »

Prvo, najbolje bi bilo kada bi test mogao da polazem, tj da se spremim do 1-og marta... drugo, nisam siguran kako sam tacno povredio koleno, znam samo da ne mogu u potpunosti da ispravim nogu, nesto me koci u kolenu, ali kada forsiram da je ispravim skroz javlja se bol u natkolenoj jami... a mogu da dohvatim pod ako se potrudim, dok pritom, kao sto vec rekoh, leva noga nije u potpunosti ispravljena, malo mi fali...
moguće je da postoji povreda meniskusa, medjutim to pregledom treba proveriti. ..
znacilo bi da se setiš kako si tačno povredio koleno?
otok je nastao odmah posle povredeili dan kasnije? bio velik otok?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Januar 29, 2014, 11:28:53 posle podne »

imaš 10-15kg viška i to bi trebalo rešiti, to je veliko opterećenje za kllena i noge....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Januar 29, 2014, 11:27:28 posle podne »

Pre svega, hvala na javljanju... ovako... zadnju lozu sam povredio na treningu kada sam bez prethodnog zagrevanja pao odjednom u spagu, znaci ne polako nego odjednom... tada sam osetio kao da mi je cela noga ispala iz svog lezista u predelu ispod zadnjice i nisam mogao da hodam nedelju dana, a to se desilo u januaru prosle godine... vremenom se to oporavljalo i poceo sam da hodam normalno, sve cool, samo prilikom trcanja pocinje da se javlja bol u predelu ispod zadnjice i deo iznad jame kolena, i to nakon samo 600 m predjenih... a pre 5 dana sam povredio koleno na fudbalu, prvi dan nakon povrede nisam mogao ni da hodam, i do danas se oporavilo pa mogu da hodam, doduse ne najbolje... ne mogu da ispravim nogu u potpunosti, nesto me koci u kolenu, cak i kada se trudim da je ispravim skroz osetim bol... otok je skoro pa spao, a ne boli me na dodir... a visok sam oko 180, a tezak oko 90 kg, s tim sto mi je telo malo neproporcionalno u pogledu znatne debljine butina i velicine zadjnice :D
 
imaš neizlečenu povredu zadnje lože,  što je veliki problem. treba proveriti rendgen snimak i ultrazvuk - kakav je ožiljak, da li postoji kalcifikat, šta je sa gornjim pripojem mišića. radi se najverovatnije o ozbiljnijoj povredi i nju treba što bolje izlečiti.
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #18 poslato: Januar 29, 2014, 04:14:30 posle podne »

A za mene neki odgovor, savet ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2014, 01:32:26 posle podne »

Veoma mi je potreban savet, operisao sam levo koleno prednji ukrsetni ligament... Levo koleno mi je bitno zato sto igram rukomet, to mi je skocna noga, nastavio bih sa tim, a upisao bih i DIF.... Nzm koliko mi je to pametno, volim sport i na neki nacin zivim za to... Ali frka mi je u glavi da na trecoj ili cetvrtoj godini ne zeznem opet koleno i sve u vodu izgubio sam godine, vise nema ni rukomet ni DIF... Sta da radim, kako jos bolje da zastitim koleno, kolike su sanse da mi opet pukne ligament? Uzeo sam Animal Flex cisto da makar nesto uzimam...
kad je bila opedacija?
gde si operisan?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #16 poslato: Januar 28, 2014, 03:31:38 pre podne »

Veoma mi je potreban savet, operisao sam levo koleno prednji ukrsetni ligament... Levo koleno mi je bitno zato sto igram rukomet, to mi je skocna noga, nastavio bih sa tim, a upisao bih i DIF.... Nzm koliko mi je to pametno, volim sport i na neki nacin zivim za to... Ali frka mi je u glavi da na trecoj ili cetvrtoj godini ne zeznem opet koleno i sve u vodu izgubio sam godine, vise nema ni rukomet ni DIF... Sta da radim, kako jos bolje da zastitim koleno, kolike su sanse da mi opet pukne ligament? Uzeo sam Animal Flex cisto da makar nesto uzimam...
Jbg vidis da je i Falcao pokidao prednji ukrsteni i Subotic i koliko njih jos a spremni su vrhunski.. To nikad ne znas kad moze da se desi u sportu.. Ti standardno treba sto bolje da ojacas misice koji drze koleno, da si fleksibilan, radis na balans dasci i da se molis Bogu i pazis u duelu u zavisnosti od sporta.. Sta ces drugo :)    I sta je jos bitno, pisao je Pedja o tome... Evo link
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/ta-je-propriocepcija.html
Sačuvana
Jove
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #15 poslato: Januar 26, 2014, 06:37:07 posle podne »

Veoma mi je potreban savet, operisao sam levo koleno prednji ukrsetni ligament... Levo koleno mi je bitno zato sto igram rukomet, to mi je skocna noga, nastavio bih sa tim, a upisao bih i DIF.... Nzm koliko mi je to pametno, volim sport i na neki nacin zivim za to... Ali frka mi je u glavi da na trecoj ili cetvrtoj godini ne zeznem opet koleno i sve u vodu izgubio sam godine, vise nema ni rukomet ni DIF... Sta da radim, kako jos bolje da zastitim koleno, kolike su sanse da mi opet pukne ligament? Uzeo sam Animal Flex cisto da makar nesto uzimam...
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2014, 12:21:51 posle podne »

i da , dok hodam imam osecaj kao da ce koleno svakog trenutka da iskoci, nekako krcka...
 :(
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2014, 12:20:40 posle podne »

Prvo, najbolje bi bilo kada bi test mogao da polazem, tj da se spremim do 1-og marta... drugo, nisam siguran kako sam tacno povredio koleno, znam samo da ne mogu u potpunosti da ispravim nogu, nesto me koci u kolenu, ali kada forsiram da je ispravim skroz javlja se bol u natkolenoj jami... a mogu da dohvatim pod ako se potrudim, dok pritom, kao sto vec rekoh, leva noga nije u potpunosti ispravljena, malo mi fali...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2014, 10:00:11 pre podne »

koliko mozeš da se sputiš pretklon sa pravim kolenima prema podu rukama, klliko santimetara prsti ruku od poda (prava kolena!)?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.