TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397187 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 08:32:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početak vežbanja - povećanje mase  (Pročitano 7743 puta)
opacupa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2014, 10:05:36 pre podne »

Ok, znači sa burekom treba da raskinem dugogodišnju vezu. :)

SviĂ°a mi se ova ideja sa pahuljicama i jogurtom. Jel isti Ă°avo ako ga spremim veče pre i ostavim u frižideru preko noći, kontam da se tada ništa hranljivo ne gubi, ili mora baš ujutru? E sad kad si spomenula whey, koji mi preporučuješ, tj. na šta sve treba da obratim pažnju prilikom čitanja sastava? Koliko je optimalno kalorija, procenat proteina, itd... po dozi/obroku?

A ovo sa jajima (do sada bez pahuljica) praktikujem ili posle treninga ili ponekad za večeru, mnogo mi je to teško za doručak da klopam. Ubaciću i ovesene pahuljice u kajganu, super ideja!

Hvala!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2014, 03:53:48 posle podne »

evo par alternativa...  pošto burek sa preko 50 g masti mislim da je suvišno komentarisati :)

- samelješ ovsene pahuljice u mlinu za kafu npr.  da dobiješ od njih ovseno brašno... ujutru ih samo sipaš u jogurt od 0,5 l ili mleko i dodaš po želji suvo voće, cimet, suvo grožĂ°e, ili po želji šta god...   uz to usput popiješ jedan whey protein šejk... vreme pripreme obroka 2 minuta.

- za užinu poneseš bananu ili kesicu badema, vreme pripreme 0 minuta

- kupiš integralni hleb, ali pravi crni hleb, ujutru skuvaš 4-5 jaja - vreme pripreme 3 minuta

- baciš 4-5 jaja na tiganj i praviš kajganu i za koji minut dodaš šolju ovsenih pahuljica - vreme pripreme 5 minuta.

Kako ti se čini? :)

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2014, 10:09:15 pre podne »

Ne shvataj to licno,to je bio drugarski savet. Nisam imao nameru da te uvredim.
Znam sta ce ti Monika odgovoriti na pitanje o kombinaciji burek sa sirom+suplement,ali posto si trazio savet od nje,sacekaces malo na odgovor. Sportski pozdrav.  ;)
- Optimista -
Sačuvana
opacupa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2014, 10:01:02 pre podne »

MyghtyMO, hvala na savetima.

Otprilike si mi potvrdila ono šta sam mislio, da moram trpati u sebe više proteina u vidu mesine. Jedino me još interesuje da li je adekvatna zamena (tj. dopuna) za kvalitetan doručak da uzmem neki suplement radi unosa kvalitetnih namirnica plus peciva kao do sada, čisto da ima želudac sa nečim da se zanima ili je neophodno da totalno promenim doručak... Npr, burek sa sirom ili mesom (zbog sira i mesa) ili neku drugu alternativu koju mogu kupiti na pauzi? Nisam jutarnja osoba, tako da ne mogu kao ovaj optimista sa voljom da ustajem u 5:00 da bih napravio sebi doručak.

Hvala!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2014, 08:00:30 pre podne »

Nadovezao bih se kratko...moje radno vreme je od o7-15h,sam spremam hranu vec 2 godine i zivim sam. Prvi obrok mi je u pola 7,drugi u 1oh.
Nisi ogranicen samo na pekaru,vec si apsolutno slobodan da sam spremis i jedes bas ono sto ti zelis. Ustajem u 5:2o da bih stigao da spremim sve to.
Ti imas izgovor,ja imam volju.
Ako razumes engleski,procitaj ovo,mozda ces me bolje razumeti.  ;)

http://www.bodybuilding.com/fun/ask-the-master-motivator-how-can-i-stay-pumped-for-late-workout.html?mcid=facemotivation
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2014, 04:01:01 posle podne »

Dobrodošao na forum :)

kvalitetnih par kila možeš dobiti samo kvalitetnom ishranom i kvalitetnim kalorijama.  Whey ili gejner u ovom slučaju može poboljšati oporavak nakon treninga ili dodati koju kaloriju više (jer moraš biti u kcal suficitu da bi dobijao na kilaži) ali neće biti dovoljan za dolazak do cilja.

Zato, potrebne su korekcije u ishrani.  Znam da nije lako, ali hajde da pokušamo da nešto tu promenimo na bolje koliko toliko :) 

najpre, pekare i peciva... tu zaista nema ništa kvalitetno.  Doručak je najvažniji obrok u toku dana i on mora biti obilan i kvaltietan.  Bilo bi dobro kad bi za doručak imao neki izvor proteina - npr jaja, u kombinaciji sa složenim ugljenim hidratima - integralni hleb, ovsene, žitarice... možeš i neki mlečni proizvod.  To je dobar start za početak dana.

Šta jedeš oko 10 h?  tu već možeš drugi obrok, ali opet kvalitetan... možda neko voće ili šaku koštunjavog voća.

A šta jedeš oko 13 h?

meso i prilog i povrće je ok za posle teretane...  20 h sendviči - kakvi sendviči?  bilo bi opet dobro ubaciti više proteina, riba,piletina, tunjevina, jaja... mladi sir, ella sir... 

ja bih na tvom mestu prvo napunila frižider sa dosta proteina - riba, piletina, ćuretina, crveno meso, mladi sir, jaja.. zatim pirinač, integralne testenine, hleb itnegralni, žitarice, krompir.... povrće obavezno... orašasti plodovi...

jer mislim da ti je hrana bitnija u ovom trenutku nego suplementacija.

U svakom slučaju cenim tvoju iskrenost i namera nam je da ti pomognemo koliko možemo.
Sačuvana
opacupa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2014, 10:05:05 pre podne »

Pozdrav svim dobrim ljudima ovde na forumu, dosta sam čitao na temu povećanja mase ovde i kolko sam skontao da svako mora da opiše sebe, način ishrane, treninge, itd. da bi mu se uputili konstruktivni saveti, jer zavisi od osobe do osobe. Zato otvaram novu temu koja je izdiskutovana 1000x puta ovde...

Da ne dužim: Imam 27god, 185cm, 73kg. Radim od 8h - 16h tako da mi je doručak ograničen na pekare i peciva (sir/šunka sir/viršla...) jedem prvi put oko 10:00, pa onda još jednom oko 13:30. Direkt sa posla idem u teretanu (4-5 puta nedeljno do sat vremena vežbanja, kako vreme dozvoli). Ručak odmah posle teretane, uglavnom neko meso (otpr 300g + prilog) ili jaja (4-5 kom) i večera oko 22:00 sendviči.
Sam živim i pravim sebi klopu tako da ne mogu mnogo da izvoljevam što se toga tiče, a o finansijama da ne pričam...

Interesuje me da li vredi u mom slučaju uzeti neki whey ili gainer (i koju marku, jer sam čitao da ima dosta tih sa lošim sastavom) kao meĂ°uobrok ili posle teretane, kao dodatak ishrani (koja je verujem nedovoljna, ali takva je situacija), a da će pridodati povećanju kilaže? Nemam nameru da se prepucavam i da izgledam kao dvokrilni orman, samo želim da dobijem kvalitetnih par kila.

Hvala!!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.