TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:08:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vreme doručka. Kada vi unosite prvi obrok?  (Pročitano 6433 puta)
Suuu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37


« Odgovor #12 poslato: Maj 08, 2014, 11:24:53 pre podne »

Ja čim otvorim oči  ;D
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #11 poslato: Januar 26, 2014, 10:09:59 posle podne »

Ja jedem cim ustanem... Kod mene je jedini problem sto je to u 5.30h, jer ja vec u 6h moram biti na poslu... disaster...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2014, 11:28:54 pre podne »

Ne kažem da je to slučaj, ali može da ima veze :D bar je takvo moje iskustvo do sada.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2014, 04:13:35 posle podne »

To sa kiselinom u stomaku može biti problem, proveri bakteriološke nalaze. To je moj sledeći korak.

Inače i ja jedem još dok nisam otvorio oči, ali niasm primetio da mi je metabolizam ubrzan ili da imam posebno bolju performansu ako doručkujem ili ne doručkujem.

ma ne verujem da je neki problem u pitanju,nego prosto gladna sam :D haha moram da stavim nesto u kljun xD

To što si gladna nije razlog da se diže nivo kiseline u stomaku.

hmm ovo me je sad bacilo u razmisljanje :S 
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2014, 03:16:11 posle podne »

To sa kiselinom u stomaku može biti problem, proveri bakteriološke nalaze. To je moj sledeći korak.

Inače i ja jedem još dok nisam otvorio oči, ali niasm primetio da mi je metabolizam ubrzan ili da imam posebno bolju performansu ako doručkujem ili ne doručkujem.

ma ne verujem da je neki problem u pitanju,nego prosto gladna sam :D haha moram da stavim nesto u kljun xD

To što si gladna nije razlog da se diže nivo kiseline u stomaku.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2014, 12:37:47 posle podne »

spremim ovsene i whey...wc...merenje...dorucak tradicija xD
Dok nisam poceo da radim,ritual mi je bio isti!!! :D
Sad su se okolnosti promenile,promenio sam i hranu koju jedem za dorucak,ide razgibavanje,spremanje kajgane sa galetama,tusiranje,dorucak,posao. Oko pola 7 mi je prvi obrok. Jos bude mraak.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2014, 12:16:36 posle podne »

tako je isto i meni, dok sam se hranila lose ranije bukvalno sam mogla da ne jedem do podneva pa i duze
kako se ishrana promenila i obroci postali redovni jednostavno mi se trazi klopa cim ustanem, eventualno pola sata kasnije :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2014, 11:01:26 pre podne »

To sa kiselinom u stomaku može biti problem, proveri bakteriološke nalaze. To je moj sledeći korak.

Inače i ja jedem još dok nisam otvorio oči, ali niasm primetio da mi je metabolizam ubrzan ili da imam posebno bolju performansu ako doručkujem ili ne doručkujem.

ma ne verujem da je neki problem u pitanju,nego prosto gladna sam :D haha moram da stavim nesto u kljun xD
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2014, 10:40:10 pre podne »

spremim ovsene i whey...wc...merenje...dorucak tradicija xD
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2014, 10:30:01 pre podne »

To sa kiselinom u stomaku može biti problem, proveri bakteriološke nalaze. To je moj sledeći korak.

Inače i ja jedem još dok nisam otvorio oči, ali niasm primetio da mi je metabolizam ubrzan ili da imam posebno bolju performansu ako doručkujem ili ne doručkujem.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2014, 09:02:46 pre podne »

cim ustanem, inace mi krce creva, izjeda mi kiselina zeludac i ne mogu da podnesem taj osecaj...a ranije sam mogla lagano do podne da ne jedem nista,valjda mi se ubrzao metabolizam  8)  sad stalno nesto zvacem  ;D ;D ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2014, 09:45:22 posle podne »

Pravo vreme za doručak?


U idealnom slučaju, trebalo bi da jedete odmah nakon ustajanja. Ovo će ubrzati vaš metabolizam i poboljšati vaše raspoloženje. Hormon stresa, kortizol, će nastaviti da raste dok ne jedete, kažu sportski nutricionisti. To je razlog zbog čega vas preskakanje doručka stavlja u tako loše raspoloženje.

MeĂ°utim, ukoliko izbegavate jutarnje obroke, to ima nepovoljan uticaj i na vaše zdravlje. Istraživanje je pokazalo da muškarci koji preskaču doručak imaju 27% veću šansu od srčanog udara ili neke druge srčane bolesti.

Ovi nedostaci šećera u krvi usled gladi kod osoba koje kasnije jedu, mogu dovesti do povišenog krvnog pritiska i visokog holesterola, što je odskočna daska ka koronarnim problemima.

Dakle, ako doručkujete na vreme izbeći ćete mnoge zdravstvene probleme, a samim tim ćete se i vi lepše osećati jer kortizol neće rasti.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.