TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:49:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsav + problemi sa stomakom  (Pročitano 8277 puta)
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: April 13, 2014, 02:10:07 posle podne »

Od tegoba mi ostala ta muka i neka napetost, osecaj sitosti ali retko, mozda me stigne jednom u 2 dana. Nisam primetio, mozda masnija hrana ali nisam siguran.
Kada radim ishrana izgleda ovako:
Dorucak pre posla (04:30)  Bareno jaje, nesto suhomesnato (suvi vrat, pecenica) + parce hleba
Na poslu   (11:00) Sendvic (kecap, kackavalj pecenica, suvi vrat, parizer u lepinji)
uzina: (13:00) 25gr badema i 25gr lesnika ili banana
Na poslu2 (15:00) Isto sendvic neki ili ako imamo vremena (sto je jako retko) u menzi nesto kuvano
Kada dodjem kuci (oko 18:00) Nesto kuvano, boranija, grasak... ili pomfrit i piletina ili pleskavica.
Vecera: Opet nesto suhomesnato ili gibanica ili pica kako kad.
Ishrana mi je slicna kao i kada ne radim osim da doruckujem tek negde oko 10 i obavezno imam nesto kuvano za rucak.
Neki put se desi da imam toliko mnogo posla da se desi bukvalno da jedem samo 2x za 12 sati koliko mi traje smena.

Radim u hemijskoj industriji i bitno mi je da mi nalaz spirometrije bude dobar. Nemam nikakvu bolest pluca, ali mi je kapacitet los.
Pa bolje sam se hranio vezbao (kucna varijanta) i koristio gejner tako da je bilo pomaka, imao sam 61 kg, ali opet se nije to primecivalo toliko. Negde gresim jako ali ne znam gde. Pre sam se hranio dobro,jeo sam dosta hleba ali mislim da sam preterivao sa mlecnim proizvodima i sa jajima a jos sam pio i gejner pa sam mozda tako i zeznuo stomak ? 
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: April 12, 2014, 11:46:01 posle podne »

Sta je ostalo od tegoba? I dalje ti nista posebno ne smeta? Mogao bi da napises kako ti izgleda ishrana sada, i kolicine odprilike. A da li je bilo napretka kad si uzimas gejner?

Cime se bavis? Da li imas neki problem sa plucima pa ti je bitan nalaz spirometrije?
Sačuvana
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: April 12, 2014, 10:42:20 posle podne »

Stomak mi se skoro potpuno smirio, nemam vise toliko tegoba. Povecao sam unos hrane, ali mislim da mi to nece biti dovoljno da se ugojim pa bi mi trebao savet sta da jedem, kako da se hranim i kako da vezbam. Problem je sto sam jako mrsav, imam mrsave ruke i uzana ramena. Kako malo da dobijem na masi i da se rasirim ? Vec 7 godina pokusavam da se ugojim i ne uspevam. Isto tako, zeleo bih i da nabijem kondiciju, moracu da radim spirometriju imam sistematski na poslu za 2 meseca, da li trcanje moze da pomogne da nabijem kondiciju a da ne smrsam jos vise?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2014, 12:01:34 pre podne »

Posto je sve to iskljuceno onda samo prati dijagnozu hronicnog gastritisa i hrani se kako ti najvise odgovara. Lekovi koji ti mogu oblaziti tegobe koriste se do 6 nedelja, sve preko toga je suvisno, pa se nemoj navikavati da ih konstantno uzimas.
Sačuvana
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2014, 08:20:56 posle podne »

Danas su mi stigli nalazi brisa, pise da kandida nije izolovana. Treba u petak da idem na kontrolu sa nalazima.
Jesu, uzimali su mi uzorak na helikobakteriju i nisu nasli nista.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2014, 08:27:21 posle podne od strane M@rko19 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2014, 12:21:04 pre podne »

Moze biti da se kandida aktivirala, ona je simulator i zna da izazove simptome koji se ne ocekuju od nje pa to moze da zavara. Dok god je takva situacija, jedi manje obroke ali vise puta u toku dana, nema druge. Jesu li ti uzeli uzorak za helikobakteriju kad si radio gastroskopiju?
Sačuvana
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2014, 09:12:41 posle podne »

Javicu. Trebalo bi da mi u utorak stignu rezultati brisa grla,jezika i nosa. Doktorka opste prakse sumnja da mi se mozda povratila candida koju sam imao pre 2 godine. Prosli put kada sam bio kod gastroenterologa, dijagnoza koju je on postavio je: Kardia zjapi; Blagi gastritis; Dyspepsija. Ja stvarno ne znam od cega mi se sve tako iskomplikovalo, Pocelo je 16. Aprila prosle godine... Muka, osecaj da mi nesto stoji u grlu, gasovi, podrigivanje, ne mogu da prestanem da povracam... Sada je dosta bolje, ali i dalje mi se pojavljuju simptomi posle obilnijeg obroka, ili kada popijem malo vise vode ponovo krene osecaj kao da sam se prejeo, muka, podrigivanje, gasovi.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2014, 12:03:22 pre podne »

Javi kakav je nalaz ovog puta. Verovatno ces biti jos neko vreme pod terapijom, posto ti se tegobe odrzavaju, a mozda ce traziti neki kinkretniji uzrok. I dalje ne primecujes da ti neka hrana posebno smeta? Smeta samo kad su vece kolicine?
Sačuvana
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2014, 12:49:07 posle podne »

E ovako, sada zavrsavam trecu kutiju leka Nolpaza, i stanje mi je za nijansu bolje, poceo sam malo bolje da jedem i ugojio sam se 1 kg.
Trebao bi od nedelje da odem na kontrolu, pa javljam sta mi je doktorka rekla.
Naravno, i dalje imam problema kada unesem vise hrane, ali ne kao ranije...
Trebao bih da krenem da vezbam pa me interesuje koje vezbe da radim za povecanje ruku ui ramena, imam jako mrsave ruke, uzana ramena i struk ???
Sačuvana
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2014, 12:09:06 posle podne »

Pa nekako u to vreme, 3 meseca posle promene ishrane... Ja sam uglavnom povecavao kolicinu, ubacio sam vise testa u ishranu, vise jaja, ubgacio sam kikiriki, bademe, gainer (myomax gain)

Ovako nekako je izgledao 1 dan :
Dorucak je bio: 4 barena jajeta + pavlaka 180 ml + 100 gr. hleba
Rucak: supa, snicle oko 400 gr + pire + hleb
Uzina: bademi ili lesnici ili kikiriki 100 gr.
posle vezbi: myo max gain
Vecera: suvi vrat ili slanina + hleb 100 gr + jogurt ili pavlaka.

ili:

Dorucak: Przena jaja 5 + pavlaka + hleb 100 gr
rucak: Testenine sa nekim prelivom oko 200 gr ili neki gulas
Uzina: banane, lesnici...
Vezbe: uglavnom vezbe za ruke i ramena
posle vezbi: myo max gain
Vecera: Piletina ...




Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2014, 11:42:13 pre podne »

Pozdav Marko,

kazes da su ti tegobe krenule kad si promenio ishranu i krenuo da vezbas, jesam li dobro razumela? Hajde napisi kakva ti je ishrana bila do tada, i sta si to menjao. Jesi li primetio sta ti od namirnica najvise smeta?
Sačuvana
M@rko19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2014, 03:33:01 posle podne »

Mrsav sam od malena (1992-o sam godiste trenutno 180cm i 55kg), a problemi sa stomakom su krenuli od pre 10 meseci.
Taman sam malo uspeo da sredim ishranu dosao na 61 kg i poceo da vezbam alii poceli su problemi sa stomakom, muka, povracanje, podrigivanje, gasovi pa sam pao na 54 kg... Drzalo me je to jedno 10-15 dana, pa sam morao u bolnicu. Sada se to smirilo (uglavnom) medjutim, ostaje problem kada hocu da pojacam ishranu, cim malo vise jedem imam osecaj kao da sam se prejeo, krecu gasovi podrigivanje i mucnina (ne nesto preterano ali i dalje je neprijatno).
Bio sam kod doktora, radio analize i gutao sondu,
Ovo je dijagnoza: Kardija zjapi; Sluznica zeluca bez efekatau svim delovima; mestimicno hiperemicna u antrumu;
Nalaz: Gastritis/antritis chr.
Od lekova pijem neki: Nolpaza 20 mg i kao trebalo bi da mi bude bolje posle 4-5 nedelja...

Doktorka mi je rekla da imam slab misic izmedju jednjaka i zeluca pa se kiselina vraca u jednjak !!??  :o
I da ne smem da radim vezbe koje ukljucuju naprezanje stomaka.   ???

Takodje mi je rekla da ce tako biti dokle god sam mrsav !!!

Sta da radim, koje vezbe, kako da se hranim?







Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.