TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:34:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je whey protein bezbedan za decu?  (Pročitano 11867 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2014, 03:50:16 posle podne »

Roberte ja imam malo drugacije misljenje na ovu temu, detinjstvo je jedno, metabolizam je tada najbrzi i mislim da ne bismo trebali uskratiti slatkise i sokove deci vec ih ograniciti na razumnu meru na dnevnom nivou,

Zar to nisam i ja rekao? :)

Citat
...to ne znači da deci potpuno treba zabraniti te stvari samo zato što nisu zdrave i deca, zapravo, nemaju ni potrebe za njima.




Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2014, 02:14:00 posle podne »

Roberte ja imam malo drugacije misljenje na ovu temu, detinjstvo je jedno, metabolizam je tada najbrzi i mislim da ne bismo trebali uskratiti slatkise i sokove deci vec ih ograniciti na razumnu meru na dnevnom nivou, a bice i zivotnog doba za disciplinu u svemu pa i u ishrani.

Mnogo bitnije od svega ovoga je obezbediti detetu raznovrsnu ishranu zasnovanu na neophodnim kvalitetnim namirnicama kao sto su junetina, riba, piletina, mleko, sto vise voca, povrca i zdravih masti - vecina dece odrasta na kiflama, tostevima i burecima.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2014, 02:43:03 posle podne »

Koliko dece ima kvalitetnu ishranu? Koliko puta ćemo im popustiti i dozvoliti i reći "dobro, ajde još tu krem bananicu i za danas nema više slatkiša", a nećemo im dati možda kašičicu ukusnog wheya?

Ovde se podrazumeva da se govori o nekim malim dozama, tipa kafena kašičica ili dve (10-ak grama), a ne o doziranju od po nekoliko merica, kao što to mi, vežbači, činimo. :D

Ja ću mu prvi dati gutljaj-dva mog šejka, i da ga to zavara i smanji mu želju za krem bananicom ili bilo čim drugim slatkim. O takvoj suplementaciji za decu govorim.

Dalje, u nekoj drugi temi, reče kolega Alen nedavno - šta ako dete nema dovoljno apetita? Kako se onda dovijati? Govorimo o potrebama dece, pa onda neko kaže "... nema potrebe dete za wheyom", a da li to znači da ima potrebe za čipsom, smokijem, čokoladom...? Verujem da će svako odgovoriti negativno, ali to ne znači da deci potpuno treba zabraniti te stvari samo zato što nisu zdrave i deca, zapravo, nemaju ni potrebe za njima. :)
Sačuvana
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2014, 11:24:06 pre podne »

Kakva su vaša mišljenja na ovu temu? Znam nekoliko ljudi koji svojoj deci od malih nogu dopunju ishranu wheyom (a najviše na račun smanjenja unosa slatkiša). Kada postanem roditelj, svakako ću biti u ovoj grupi roditelja, a i moja devojka je istog mišljenja po ovom pitanju.  :)
Ja redovno pijem Whey, a omiljeni mi je Scitec Nutrition PRO i svi njegovi okusu su mi super. Imam dvoje djece od 11g i 6 g i kad god si mutim proteinski šejk,pogotovo ako je sa mlijekom, oni kruže oko mene kao pirane, tako da moram malo da im ostavim :) Mada to i nije tako često i smatram da djeci do nekih 15-tak godina ne treba ništa od ovih stvari dodavati uz kvalitetnu ishranu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2014, 11:07:18 pre podne »

To jeste tacno, a navike u ishrani krecu iz kuce. Ja sada imam malo bolji uvid u to kako se ljudi kod nas hrane, i stariji i mladi, i to je uglavnom jako lose, pa ocekujemo da ce takva situacija biti i sa decom koju oni vaspitavaju. Tu ni protein nece pomoci, ako se nesto bitno ne promeni. Zato mislim da je bolje na tome prvo raditi, a nemam nista protiv proteina.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2014, 10:39:15 pre podne »

ali sa druge strane, kad sam se bavila istraživanjem ishrane dece u školskom uzrastu za diplomski rad pre 5 godina, rezultati koje sam dobila su frapantni... tako da je opet bolje da dete i popije proteinski šejk nego sve što inače deca jedu svakodnevno - pretpostavljate šta... čokoladice, pekara, hamburgeri, McDonalds, čips...

tako da nisam ni protivnik, ali opet treba biti obazriv kad su deca u pitanju
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2014, 12:35:43 pre podne »

Slazem se sa Monikom, prvo treba nauciti decu da se hrane kako treba pa onda dodati suplementaciju. Inace, sam protein se nalazi u sastavu nekih adaptiranih formula za ishranu dece, a mogu ga koristiti i trudnice pa se mozemo sloziti da moze samo koristiti, nece skoditi, ali onda kada postoji potreba za proteinom.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2014, 03:11:33 posle podne »

Lično, suplementaciju bih uključila detetu samo ako stvarno  ima potrebe za tim.  Nebitno da li je reč o proteinu, vitaminima... mislim da je glavna stvar ishrana i način života i da tu može najviše da se uradi.  Kad su deca u pitanju konsultovala bih se sa nekim ko je zaista stručnjak u toj oblasti jer nutritivne potrebe deteta i nutritivne potrebe odraslog čoveka nisu iste.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2014, 08:02:47 posle podne »

Kao što već rekoh u nekoj temi, radije ću detetu dati whey nego, na primer, neskvik. Pominjem neskvik jer vidim da ga klinci vole i često koriste.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2014, 08:11:51 posle podne »

moj rodjak iz Austrije koji je nekadasnji bodybuilder, isto daje sinu neke proteine :) mislim da ima 9 ili 10 godina a skoro je poceo da trenira rukomet

mnogo mu se svidjaju i stalno trazi jos :D
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2014, 05:23:51 posle podne »

Ja iskreno mojima ne dajem. Sve je to lepo i fino ali pitanje je koliko će oni to moći da iskoriste. Pa je za mene iz tog ugla potpuno nepotrebno.
Što se tiče štetnosti neke Milupa dečije kašice se prave sa izolatom iz surutke, doduše bez veštačkih boja i aroma kao ovi "naši".
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2014, 03:57:53 posle podne »

Kongres SAD je 94 doneo neki propis gde suplemente ne izjednacava sa hranom i lekovima tako da ih FDA ne testira. Poslo se od pretpostavke da su suplementi uglavnom bezopasni i da su proizvodjaci savesni i posteni.

Drugim recima, ono sto pise na etiketi niko ne proverava.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2014, 03:24:08 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja na ovu temu? Znam nekoliko ljudi koji svojoj deci od malih nogu dopunju ishranu wheyom (a najviše na račun smanjenja unosa slatkiša). Kada postanem roditelj, svakako ću biti u ovoj grupi roditelja, a i moja devojka je istog mišljenja po ovom pitanju.  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2014, 09:34:08 pre podne »

Da li je whey protein bezbedan za decu?
Don Gauvreau MSc, CSCS


Pitanje: Moj četvorogodišnji sin redovno traži da proba moj proteinski šejk. Mene zanima  da li je bezbedno da deca piju protein surutke?

Odgovor: Kao što je bitan za sportiste i bodibildere, protein je važan i za rast i razvoj dece. Protein je od esencijalne važnosti u jačanju imunog sistema i stvaranju otportnosti na bolesti. Istraživanja pokazuju da laktoferin, koji se nalazi u wheyu, ima antioksidativno svojstvo i snažan uticaj na jačanje imuniteta. Povrh svega, whey pomaže u jačanju imuniteta i regulacijom nivoa glutationa, jednog od najmoćnijih antioskidansa u telu. Na kraju, imunoglobulin koji se nalazi u wheyu isto potpomaže imunitet.

Whey protein je potpun i kvalitetan oblik proteina poreklom iz mleka. Bezbedno ga može konzumirati svako ko nije alergičan na mleko i mlečne proizvode. Whey je prirodan produkt procesa pravljanje sira, tako da ga bez bojazni možete davati tinejdžerima, mlaĂ°oj deci, pa čak i bebama. Ustvari, drugi najzastupljeniji sastojak wheya jeste alfa-laktalbumin, koji je jedan od glavnih proteina u majčinom mleku. Osim toga, najveći deo proizvoda za prehranu beba, uključujući i one za prevremeno roĂ°ene,  sadrže u svom sastavu whey protein.

Kada birate proteinski prah za dete, gledajte da to bude proizvod poznate kompanije. Zatim, obratite pažnju da to bude whey protein izolat i/ili koncentrat. Imajte na umu da je whey protein najkvalitetniji izvor proteina na svetu i da deci puno koristi. Obično roditeljima preporučujem da deci naprave  miks od proteinskog praha i nekog svežeg ili smrznutog voća, kao i drugih hranljivih sastojaka, kako bi obrok bio kompletan i izbalansiran.


Izvor: muscle-insider.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.