TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:31:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Novosti iz sveta suplemenata  (Pročitano 25898 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #96 poslato: Februar 20, 2018, 02:27:36 posle podne »

Ovo sa Animalom bice pun pogodak jer oni sto naprave naprave dobro.
Nisam baš siguran, zbog ''beef'' proteina u njemu, koji je najčešće hidrolizovani kolagen. Može da stekne popularnost samo na osnovu stare slave ''Animal'' linije.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #95 poslato: Februar 20, 2018, 12:09:51 posle podne »

Ovo sa Animalom bice pun pogodak jer oni sto naprave naprave dobro.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #94 poslato: Februar 19, 2018, 10:20:52 posle podne »

Animal priprema novu zamenu obroka, u saradnji sa Evanom Centopanijem -  XL  Meal Powder

https://www.youtube.com/watch?v=VTFedwoV60c
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #93 poslato: Septembar 09, 2017, 03:10:39 posle podne »

Pretpostavila sam da je netacno sto pise. Stvarno ne mogu da se setim gde sam to citala, ali od tad nisam uzimala kompleks vitamina, vec odvojena pakovanja vitamina i minerala hahahha. Dobro je da sam pitala  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #92 poslato: Septembar 09, 2017, 01:54:30 posle podne »

Znači još jedna priča o "predoziranju" vitaminima i mineralima kojima naša ishrana obiluje pogotovu u vreme važenja Codex Alimentarius( što bi rekli teoretičari zavere)  ;D

Izgleda da opet ne obraćamo pažnju na ono što se napiše - oblici vitamina i minerala, doziranje, napredne potrebe abmicioznih rekreativaca i sportista( realne potrebe), kvalitet suplementa, odabir proizvođača, odnos ishrana/suplementi...a vidim i da se kreatin pominje...pa šta da vam kažem kolege iz PS tima i naši dragi forumaši izgleda da nećemo dočekati 2018. godinu...od tolikog zla koje unosimo u sebe  :D tragikomično...ili pak samo tragično  ::)



Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #91 poslato: Septembar 09, 2017, 09:06:09 pre podne »

"Multivitamin: “They’re the worst of both worlds. They contain a bunch of what you don’t really need and don’t contain enough of what you do need. It poses an unnecessary risk with no up side.”

Vitamins A and E: He’s not convinced he needs more than what he absorbs through whole foods.

Vitamin K: “If you eat leafy green vegetables, you’re getting enough. K2 might be a different story for some people, depending on their diet.”

Vitamin C: “Most of us get sufficient amounts in our diet, and while megadoses might be interesting, especially for combatting viral illnesses, it’s not bioavailable enough in oral form.”

He is a proponent of magnesium supplementation. Our ability to buffer magnesium with healthy kidneys is very high. He takes 600 to 800 mg per day, alternating between mag sulfate and mag oxide. He also takes calcium carbonate 2 times per week. Two of his favored brands are Jarrow Formulas and NOW Foods."


Izvor Tim Firris, knjiga Tools of the titans

Peter Attia, MD (TW: @peterattiamd, eatingacademy.com) is a former ultra-endurance athlete (e.g., swimming races of 25 miles), compulsive self-experimenter, and one of the most fascinating human beings I know. He is one of my go-to doctors for anything performance- or longevity-related. Peter earned his MD from Stanford University and holds a BSc in mechanical engineering and applied mathematics from Queen’s University in Kingston, Ontario. He did his residency in general surgery at the Johns Hopkins Hospital, and conducted research at the National Cancer Institute under Dr. Steven Rosenberg, where Peter focused on the role of regulatory T cells in cancer regression and other immune-based therapies for cancer.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #90 poslato: Septembar 09, 2017, 08:56:02 pre podne »

Mada meni ne deluje bas strucno sve to sto pise...
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #89 poslato: Septembar 09, 2017, 08:55:24 pre podne »

Ne mogu da se setim gde sam procitala, jer je davno bilo ali ima i ovde ponesto...

http://zena.blic.rs/zdravlje/7-vitamina-i-suplemenata-koje-ne-smete-da-uzimate/w7dddk9  :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #88 poslato: Septembar 09, 2017, 08:31:55 pre podne »

A sta je sa Uh? MAsti? Ne raste se samo od proteina...
Pa razlog zasto do sada nisam uzimao suplemente je bio upravo jer mi ishrana nije bila sredjena u potpunosti.
Sada, kada sam popravio stvari koje su me kocile, resio sam da uzmem nesto za novac koji mogu da odvojim. Magnezium i kreatin mi je tesko da unesem iz hrane, a moze da se nadje za ok pare.
Win- win :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #87 poslato: Septembar 09, 2017, 08:29:48 pre podne »

A sta je sa Uh? MAsti? Ne raste se samo od proteina...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #86 poslato: Septembar 09, 2017, 07:44:32 pre podne »

Aleksandra podeli mi izvor tih informacija...

Kod minerala, najbitniji je oblik, helatno vezani minerali, npr.  magnezijum-citrat, cink-glukonat i sl., imaju manje interakcija sa nekim drugim vitaminima i minerala, tako da je jako bitno za koji se suplement opredelimo, dakle, sastav i oblici sadržanih vitamina i minerala...

A koliko bi nam vremena trebalo da unesemo svaki od vitamina ponaosob? Po celi dan da "gutkamo" kapsulice i tabletice...pa gledanje na sat...eh...mnogo komplikacija, zato, kvalitet na prvom mestu...i manje briga...

Malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

Miki, nisu svi suplementi isti, a preporuku za "dodatni" magnezijum smo već dali u drugoj temi...

Slažem se sa Dušanom, džabe svi suplementi, ako nema dovoljno onoga što je primarno - HRANA!!!
Pa unosim dnevno oko 1.5 do 2g proteina na kg težine, ne mislim da za te pare uzimam još mesa.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #85 poslato: Septembar 09, 2017, 07:43:18 pre podne »

Definitivno se slazem...na tvom mestu bih preskocio kupovinu suplemenata i svu svoju paznju bih okrenuo ka ishrani i treningu....moze se napredovati i bez supsa...to su samo dodaci...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #84 poslato: Septembar 09, 2017, 12:49:23 pre podne »

Aleksandra podeli mi izvor tih informacija...

Kod minerala, najbitniji je oblik, helatno vezani minerali, npr.  magnezijum-citrat, cink-glukonat i sl., imaju manje interakcija sa nekim drugim vitaminima i minerala, tako da je jako bitno za koji se suplement opredelimo, dakle, sastav i oblici sadržanih vitamina i minerala...

A koliko bi nam vremena trebalo da unesemo svaki od vitamina ponaosob? Po celi dan da "gutkamo" kapsulice i tabletice...pa gledanje na sat...eh...mnogo komplikacija, zato, kvalitet na prvom mestu...i manje briga...

Malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

Miki, nisu svi suplementi isti, a preporuku za "dodatni" magnezijum smo već dali u drugoj temi...

Slažem se sa Dušanom, džabe svi suplementi, ako nema dovoljno onoga što je primarno - HRANA!!!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #83 poslato: Septembar 08, 2017, 10:26:55 posle podne »

Za te 3000 kupi meso, ili pričuvaj novac dok ne skupiš malo više kako bi mogao da kupiš veća pakovanja koja bi ti duze trajala i bila isplativija.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #82 poslato: Septembar 08, 2017, 10:17:32 posle podne »

Onda ja nisam za BCAA već kupi protein, kreatin i eventualno kofein za bolji fokus i kvalitetniji trening.
Pa problem je sto bih imao oko 3k da izdvojim, a za to mogu da uzmem kg whey a i to je to.
E sad, da li uzeti samo whey za mesec dana, ili ovo sto sam napisao?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.