TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:39:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporuka za gejner, problem mrsavosti  (Pročitano 4268 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Februar 17, 2014, 02:32:35 posle podne »

Robert ti je već dao lepe predloge.  Ja bih predložila npr Volumass 35, možeš uzeti manje pakovanje za početak da vidiš kako ti odgovara, i onda kasnije možeš i neko veće pakovanje.  Mada naravno nema greške ni sa jednim drugim koji je Robert preporučio. To će ti biti jedan lep dodatak u toku dana, kalorijska "bomba".
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2014, 08:29:16 posle podne »

Brzina rezultata ne zavisi od izbora gejnera, samo može zavisiti kvalitet ostvarenih rezultata. :) U suštini, kod tebe je reč o kalorijskom unosu, odnosno neophodno je da na lak način povećaš njegov unos. I najbolji i najgori (pod ovim mislim na slab proteinski sastav i bogato prisustvo šećera) gejner daće ti neophodne kalorije, samo što je, ipak, poželjnije da one dolaze iz boljih izvora, pa zato gledaj proizvode sa većim procentom proteina.

Neki od njih su već pomenuti u ovoj temi, kao, na primer, Volumass 35. Nije loš ni Nutrabolics Iso Gainer. A, ako mene pitaš, razmisli i o opciji Muscle Fusion-u. Ima 50-ak posto proteina u svom sastavu, a i cena je fina. Nije tipičan gejner, ali tebi završava posao. :)

Na kraju, da pojednostavim - gledaj bilo koji gejner sa barem 30+ procenata proteina u sastavu i što manje šećera. :)
Sačuvana
TheXXgirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2014, 09:06:10 posle podne »

Doručak je najvažniji obrok u toku dana tako da bi na to trebalo da obratiš pažnju...   bilo bi dobro da u tom obroku imaš kvalitetne ugljene hidrate (npr integralni hleb, žitarice - ovas, ječam ,raž, ili neki kvalitetniji musli) uz to neki izvor proteina (kajgana, kuvana jaja, mladi sir, tunjevina....)  i može i neki mlečni proizvod, npr čaša jogurta sa probiotikom....   najbolje je da sama napraviš sendvič ili da poneseš u školu.

I ja sam u tvom slučaju za gejner.  Mislim da može da ti pomogne da povećaš kalorijski unos na jedan lakši i ukusniji način. Naravno, ishrana i dalje ostaje ista i čak i kvalitetnija ;)

Da, sad cu poceti sama da pravim sendvice i nosim. Pa cu videti rezultat. Ali sto se tice gejnera, postoji bas sirok izbor. Uopste nemam predstavu koji bi za BRZE rezultate bio najbolji?
Inace, zaboravila sam da kazem da se bavim jahanjem. Tako da istrosim i dosta energije tu.  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2014, 11:11:01 pre podne »

Doručak je najvažniji obrok u toku dana tako da bi na to trebalo da obratiš pažnju...   bilo bi dobro da u tom obroku imaš kvalitetne ugljene hidrate (npr integralni hleb, žitarice - ovas, ječam ,raž, ili neki kvalitetniji musli) uz to neki izvor proteina (kajgana, kuvana jaja, mladi sir, tunjevina....)  i može i neki mlečni proizvod, npr čaša jogurta sa probiotikom....   najbolje je da sama napraviš sendvič ili da poneseš u školu.

I ja sam u tvom slučaju za gejner.  Mislim da može da ti pomogne da povećaš kalorijski unos na jedan lakši i ukusniji način. Naravno, ishrana i dalje ostaje ista i čak i kvalitetnija ;)
Sačuvana
aca777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


Pobeda voli pripremu!

« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2014, 01:43:45 posle podne »

Onda je najbolje da doruckujes pre skole, jednostavno ustanes pola sata ranije  jedes ....i eventualno napravis zdrav sendvic koji ces da poneses. Iskoristi akciju i uzmi ovaj Elite-ov gejner.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2014, 01:45:29 posle podne od strane aca777 » Sačuvana
TheXXgirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2014, 11:33:40 pre podne »

Ako vec hoces gejner, uvek uzimaj ona najveca pakovanja  (Mass, Elite) jer se najvise isplate. Moja preporuka posle treninga sa vodom, u danima kada ne vezbas sa mlekom kao uzina. I gledaj da pojacas dorucak, meni je to uvek bio problem. Kombinuj jaja, ovsene, rizine galete i jogurt...dosta kalorija a lagano za stomak.

Da, hvala ti. Pa meni je problem dorucak jer sam u skoli u to vreme... Mucenje pravo. :) U sustini, meni je bitna razlika izmedju tih gejnera, njihov sastav i koji bi bio najbolji u pomaganju.
Sačuvana
TheXXgirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2014, 11:30:29 pre podne »

Pozdrav,

posto si sve vec probala, a ne ide ti sa kilogramima, gejner se namece kao moguce resenje. Na osnovu ovoga, ja bih savetovala korekciju dorucka, morao bi biti malo jaci, ali nemam dovoljno podataka sto se ostalih obroka tice. Sta obicno pojedes za veceru?

Da li vezbas samo kod kuce?

Sto se tice dorucka, tu nemam bas puno izbora jer sam u to vreme u skoli, pa pizza ili sendvic dolaze u neki izbor sa jogurtom. Sto se tice rucka, tu su u izboru razne vrste mesa, testenine, corbe sa povrcem i mesom itd. A vecera, pa uglavnom sam kuvala sebi corbu od jaja, onda takodje neki sendvic ili bilo sta sto ostane od rucka.
Sto se tice vezbanja, vezbam samo kod kuce, jer u mom mestu teretana nije bas najbolji izbor...  :)
Ali se trudim da te vezbe budu ok, vec vidim napredak u gluteusu i butinama...
Sad samo da se nekako resi ta problematicna kilaza...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2014, 07:20:53 pre podne »

Volumas 35  ;)
Sačuvana
aca777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


Pobeda voli pripremu!

« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2014, 01:18:42 pre podne »

Ako vec hoces gejner, uvek uzimaj ona najveca pakovanja  (Mass, Elite) jer se najvise isplate. Moja preporuka posle treninga sa vodom, u danima kada ne vezbas sa mlekom kao uzina. I gledaj da pojacas dorucak, meni je to uvek bio problem. Kombinuj jaja, ovsene, rizine galete i jogurt...dosta kalorija a lagano za stomak.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2014, 12:39:24 pre podne »

Pozdrav,

posto si sve vec probala, a ne ide ti sa kilogramima, gejner se namece kao moguce resenje. Na osnovu ovoga, ja bih savetovala korekciju dorucka, morao bi biti malo jaci, ali nemam dovoljno podataka sto se ostalih obroka tice. Sta obicno pojedes za veceru?

Da li vezbas samo kod kuce?
Sačuvana
TheXXgirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2014, 12:26:58 pre podne »

Cao. Imam par pitanja.  :) Imam 19 godina. Visina je 176 a imam 53-54 kg. Znaci to izgleda bas "kost i koza".  :-[
Do pre pola godine sam na ovu visinu imala samo 49 kg. Sto se tice ishrane, imam pravilne obroke. Dorucak je uglavnom neki sendvic sa pilecom salamom i mlekom u skoli na odmoru. Za rucak je zaduzena mamina kuhinja koja je stvarno raznovrsna i zdrava jer je lekar pa se pridrzava pravila "zdravo" a vecera mi je uglavnom nesto sto takodje ona napravi ili neki sendvic, jaja itd. Imam i par uzina izmedju u obliku voca. Cak imam i plan ishrane od nutricioniste i kao sto vidite, za pola godine sam napredovala oko 4-5 kg. Ali samo kroz ishranu.
Medjutim, ta kilaza je jos uvek previse mala za moju visinu a vise ne vidim neki napredak. Jer mi apetit ne dozvoljava da povecam kolicine. Probala sam i 300 cuda kroz preparate za povecanje apetita, vitamine itd. Ali nista...
Sad me zanima, hocu da narucim neki dobar gejner, koji bi mi dodao kalorije na dnevnu ishranu i malo ubrzao proces sa kojim se mucim. Takodje sam zaboravila da kazem da redovno radim vezbe za noge, zadnjicu i stomak. Ono u kucnoj varijanti.  :) Pa, sta je najbolja preporuka za suplement i kakvi mogu biti rezultati?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.