TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:07:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: HIIT ili klasican kardio?  (Pročitano 10709 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: April 03, 2014, 08:01:08 posle podne »

Sunnto M1 je oko 70eur I to je najjeftinija opcija a da vredi nesto,pokazuje puls I potrosnju kalorija.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #29 poslato: April 03, 2014, 01:28:58 posle podne »

Razmisljao sam i o tome, i gledao oglase i citao malo po netu utiske, ali svi pulsmetri koje ljudi hvale su oko 60e, a ja nema sansi da mogu da odvojim toliko sada :/ (Jebiga, kirija, racuni i ostalo)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: April 03, 2014, 01:25:34 posle podne »

a što jednostavno ne bi priuštio sebi jedan kvalitetan pulsmetar?  i rešićeš problem...

izračunaćemo ti okvirno zone, rećićeš koliko imaš godina i koliko je puls u miru, čisto da imaš okvire za početak...

ovako prst na vrat je jako teška i često pogrešna metoda
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #27 poslato: April 03, 2014, 01:20:14 posle podne »

Ponovo ja :)

Malo sam eksperimentisao danas, i treba mi vasa pomoc da dodjem do ispravnog zakljucka :)

Trcao sam 30 min na 9kmh bez nagiba, nakon tih 30 min sam usporio i pokusao da izmerim sebi puls, recimo da sam imao nesto malo preko 60 otkucaja za 30 sekundi i onda mi se izgubio puls (pomerio sam prst :( ).

Ni u jednom trenutku se nisam potpuno zaustavio.

Nakon toga sam ubrzao na 6kmh i podigao nagib na 6% i u narednih 30 minuta varirao nagib od 6-7%, nakon tih 30 minuta, imao sam 30ak sekundi hoda cisto kao neki cooldown i odmah nakog toga se kompletno zaustavio i pokusao da izmerim puls opet.
U prvih 30 sekundi sam izmerio nesto malo vise od 60 otkucaja, ali je onda puls krenuo da usporava i posle minut sam ukupno izbrojao oko 110, mozda malo manje.

Pretpostavljam da nisam imao cooldown, da bi na kraju izmerio nekih 120-130 otkucaja?


Da li vi mislite da mi je dobra logika? I da li mogu da kompletno izbacim trcanje i fokusiram se na 60 minuta relativno brzog hoda uz nagib (kao sto sam radio u drugih 30 minuta) ?

Hvala puno unapred :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #26 poslato: April 01, 2014, 07:23:42 pre podne »

Hm, ne znam da l' cu sa 6kmh naterati puls do 130ak, ali cu sutra svakako probati pa javljam rezultate nekom sledecom prilikom :)

Hvala jos jednom

Povecaj nagib.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Mart 31, 2014, 09:52:06 posle podne »

Sve je to okvirno bez odradjenih testiranja ergospirometrije! Drzi se subjektivnog osecaja da mozes normalno razgovarati.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #24 poslato: Mart 31, 2014, 09:43:58 posle podne »

Hm, ne znam da l' cu sa 6kmh naterati puls do 130ak, ali cu sutra svakako probati pa javljam rezultate nekom sledecom prilikom :)

Hvala jos jednom
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Mart 31, 2014, 09:40:27 posle podne »

Ne postoje glupa pitanja,postoje glupi odgovori ;) ! Subjektivni osecaaj da hodas i da mozes normalno da razgovaras sa nekim a da nisis zadihan,puls do 130 odprilike ,brzina do 6 km/h.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #22 poslato: Mart 31, 2014, 09:35:43 posle podne »

A tih 65% je otprilike tempo da ne gubim dah i da mogu da pricam dok trcim?

Izvini sto dosadjujem glupim pitanjima :/
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Mart 31, 2014, 09:34:05 posle podne »

Za kondiciju do 80% do 40 min,za skidanje masti do 65% 50 do 90 min.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2014, 09:32:37 posle podne »

Znaci ja bih u principu trebao da smanjim intenzitet trcanja toliko da je to brzo hodanje i da drzim velike intervale i dalje?

Zar mi nije potrebno da trcim sa npr 70-80% opterecenja da bih dobijao kondiciju?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Mart 31, 2014, 09:25:35 posle podne »

Utoplavanje nece pomoci u topljenju masti,a to trcanje tim intezitetom vise ce pomoci u podizanju kondicije nego topljenju masti.malo kombinuj zone brzog hoda a duzeg obima ako je primarno cilj topljenje masti.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #18 poslato: Mart 30, 2014, 11:58:14 posle podne »

Ponovo ja sa novom turom pitanja :)

Da li je pametno utopljavati se tokom trcanja? Znaci oni pojasevi razni, duks i to? Evidentno je da je znojenje pojacano, ali da li ima smisla muciti telo zarad tih rezultata, ako ih ima uopste?

Poceo sam da trcim po 60 minuta, na 9kmh i lagano mogu da pricam i trcim satima tim tempom (kao sto ste me vec savetovali da treba da radim), ali javljaju se bolovi u nogama jer trcim 4 dana pa jedan dan pauziram, da li je realno da nastavim tim tempom ili da povecam pauze?

Od nekih "mudraca" u tererani sam cuo da ne valja ni to sto trcim stalno jer ce kao organizam da se navikne na veliku potrosnju kalorija i onda kada budem smanjivao kolicinu kardia (kada budem stigao do cilja) to dovesti do toga da se opet ugojim?

Hvala unapred :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2014, 08:23:46 pre podne »

Ukoliko radis intervalni trening i u intervalu prelazis anaerobni prag (efikasnost topljenja masti je minimalna),ali ukoliko znas vrednost svog anaerobnog praga i dozirano trcis na anaerobnom pragu kondiciono ces napredovati ,ali zbog kiseonickog duga tek nakon 24h dolazi do oksidacije masti .Bez pulsmetra i pravilno odredjenih zona treninga,mnogo efikasnije je da radis 65% od max HR sat vremena ukoliko je cilj skudanje masnih naslaga.

Hvala puno na savetu, kako bih mogao da odredim anaerobni prag makar onako okvirno? 60 minuta neprekidnog kardia mi je mnogo, ne mogu u glavi da se nateram, sve preko pola sata mi je kriticno na traci, mozda bih i mogao da tucem 45-60min ali sumnjam da bih izdrzao vise od 2 nedelje tako :/ Kad otopli pa budem mogao da trcim napolju, to ce vec biti druga prica :)
Anaerobni pragje u odredjenom trenutku tacan broj koji se odredjuje ergospirometrijom i kasnije se prati pulsmetrom u toku samog treninga .Ta vrednost se menja kako se poboljsava kondiciono stanje.
Sačuvana
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2014, 10:00:57 posle podne »

I meni je na traci jedini problem motivacija , sekunde prolaze kao sati .. Napolju je druga prica.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.17 sekundi sa 17 upita.