TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:43:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje...  (Pročitano 3400 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2014, 08:26:50 posle podne »

Ne znam koliko si meda pojeo prethodnoh dana.Jedino ako si pola tegle pojeo,pa da ti bude povišen :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2014, 09:03:36 pre podne »

Pozdrav drugari :)

Cisto da vam javim da sam pre par dana radio analize krvi i urina i sve je u najboljem redu! Jedino mi je glikemija(secer) bio 6.32, a dozvoljen je
3.9 - 6.1 jeo sam med dan pre, a na analizu sam isao u 7h ujutru!  Skinuo sam jos 6kg i trenutno sam na 129kg..
Na ovom rezimu ishrane sam ostao i super ide + 5x cardio nedeljno! pozdrav

Nije lose da uradis test na opterecenje glukoze.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Mart 24, 2014, 10:50:46 posle podne »

A kada si jeo secer prethodnog dana? Jel bilo pauze od 12 h pre vadjenja krvi?
Sačuvana
overweightbgd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2014, 11:54:40 posle podne »

Pozdrav drugari :)

Cisto da vam javim da sam pre par dana radio analize krvi i urina i sve je u najboljem redu! Jedino mi je glikemija(secer) bio 6.32, a dozvoljen je
3.9 - 6.1 jeo sam med dan pre, a na analizu sam isao u 7h ujutru!  Skinuo sam jos 6kg i trenutno sam na 129kg..
Na ovom rezimu ishrane sam ostao i super ide + 5x cardio nedeljno! pozdrav
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2014, 11:23:17 posle podne »

Ne treba menjati kolicine ako ti tako odgovara, ali ti i sam vidis da je to malo hrane za dane kada treniras. Barem povedi racuna o obroku pre treninga, da ti se ne bi desavati ti nagli padovi secera. Normalno je da nakon treninga padne secer, ali ne treba da ti se slosi.

Da li je do sada bilo nesto od analiza van granica, masnoce, secer?
Sačuvana
overweightbgd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2014, 09:59:21 posle podne »

Pitao sam te to za količinu jer je moja drugarica imala skroo istu ishranu,a ona je sa 73 kg spala na 60kg i to za mesec i po dana... Zato mislim da ti je to premali unos,nagla promena....

Videcemo kako ce se proces mrsavljenja odvijati - javljam rezultate... Taj papir sa programom ishrane svima daje - klasicna nutri dijeta! Npr zena koja je bila isto kada i ja dobila je isti papir, ali njoj je rekla 90grama mesa..  Kapiram i ja da na moju tezinu treba za rucak uzeti 200grama mesa, a za veceru 150 i to je sasvim ok, ali ova kolicina mi je dovoljna, i necu je menjati za sada! pozdrav
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2014, 01:30:40 posle podne »

Ja bih ostavio za kasnije,kada stigneš na nekih 10kg do cilja,pa onda uzmi neki "jači" sagorevač...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2014, 09:59:28 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2014, 01:29:56 posle podne »

Pitao sam te to za količinu jer je moja drugarica imala skroo istu ishranu,a ona je sa 73 kg spala na 60kg i to za mesec i po dana... Zato mislim da ti je to premali unos,nagla promena....
Sačuvana
overweightbgd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2014, 09:48:57 posle podne »

Citat
Meni je nekako količina hrane koju ti unosiš jako mala. Prevelik je deficit i mislim da ćeš mučiti organizam. Je l ti lekar odredio količine?

Da to mi je nutricionista dao (1.530kalorija). Meni je dovoljna kolicina hrane, jedino uzimam malo vise salate uz rucak i veceru, jer ne jedem hleb (po 300grama i stavljam maslinovo ulje, vinsko sirce i malo soli) sve ostalo idem po ovom planu :)
Uvek idem ujutru u teretanu sat vremena posle dorucka, a to je oko 9 i primetio sam da nekad posle treninga mi pada secer, i kada dodjem kuci uzmem kasicicu meda!
Zanima me da li da uzimam neki sagorevac masti ili da to ostavim za kasnije kad se bude teze skidalo ? pozdrav :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2014, 09:45:22 posle podne »

Sagorevac ti apsolutno ne treba. Whey ce ti vise koristiti s obzirom na kolicinu hrane koju jedes.

U teretani 5x nedeljno bicikla po 60 do 90 min.  Moraces malo da se preznojis ali ne da lije sa tebe. Sto se tice tegova i sprava, ciljaj vece misicne grupe po jedna vezba u 2 do 3 serije sa 12 do 15 ponavljanja. 2x nedeljno je dovoljno za pocetak. Kasnije,  vrv kroz 2 meseca, 3 serije 12 pon 3x nedeljno. Nikakvi splitovi, sve vece misicne grupe u jednom danu. 5 do 7 vezbi

Prvo trening sa opterecenjem pa onda bicikla.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2014, 09:42:55 posle podne »

Citat
Ovo je jos i dobro, kakvu ishranu znaju preporuciti pacijentima. Bude kolicinski jos manje, ne bude energije ni za bazalni metabolizam.

@ oerweightbgd Da li ti odgovara ovakaav nacin ishrane? Sacekaj sa sagorevacem, ne moras ga ukljucivati dok god mrsavis. Da li ces imati redovne kontrole kod nutricioniste koji ti je propisao ovu ishranu?


Pa imacu. Rekao mi je da proverim par stavki... krv, hormone, itd.. I da dodjem posle toga na kontrolu, ali u sustini ovo sto mi je dato to je to - za sada nece biti promene!
« Poslednja izmena: Februar 20, 2014, 09:51:52 posle podne od strane overweightbgd » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2014, 09:25:36 posle podne »

Meni je nekako količina hrane koju ti unosiš jako mala. Prevelik je deficit i mislim da ćeš mučiti organizam. Je l ti lekar odredio količine?
Sačuvana
overweightbgd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2014, 09:01:46 posle podne »

Pozdrav drugari imam pitanje u vezi ishrane i vezbanja!

Ceo zivot sam gojazan ali ovo je 2 coveka !
Dostigao sam proslog leta kilazu od 160kg. Nisam ni bio svestan da sam se toliko ugojio, jer sam provodio dosta vremena za racunarom!
Letost sam krenuo sa nekim detoksom organizma izbacio hleb i malo po malo skidao - skinuo na 140kg..
Pre nekih 10ak sam otisao kod nutricioniste i on mi je dao klasicnu nutri ishranu, i krenuo sam sa teretanom 5x nedeljno! I naravno odmah sam poceo da se pridrzavam i skinuo sam 5kg, i sada sam na 135 i idem dalje!

Ovako izgleda moja ishrana:

Dorucak 8h: 0.5 ili 1.0 posto masti mleko/jogurt/kiselo + 2 belanca ili 100grama ella sir umesto belanaca + hleb koji inace ne jedem

Uzina 11h: obicno jedna jabuka

Rucak 14h: supa ili corba (obrana) + (100-120gr)piletina/junetina/riba inace ribu ne jedem + 200gr salate + 200 grama barenog povrca to su uglavnom pecurke + hleb koji ne jedem!

Uzina 17h: to je obicno pomorandza ili 2 manje mandarine

Vecera 20h: (100-120gr) piletine/junetine + salata 200grama + hleb koji ne jedem

Uzina 22h: jogurt 0.5 ili 1.0 posto masti

Zanima me da li treba nesto u ovoj ishrani menjati, i zanima me da li je pozeljno da uzmem sada neki sagorevac masti ?
I zanima me sta da radim u teretani da bih bio produktivniji u skidanju tezine?

Veliki pozdrav!
« Poslednja izmena: Februar 20, 2014, 09:04:01 posle podne od strane overweightbgd » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.