TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:48:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 4647 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #15 poslato: Mart 05, 2014, 03:00:21 posle podne »

Na ovakoj ishrani moze da zivi neki fensi bogatas od 50 kg koji dnevno potrosi 43 kalorije od kojih vecina odlazi na ustajanje i leganje u krevet i ulazenje i izlazenje iz automobila...batice batali ovo i zivi normalno ;)

ps. ali cetvrtak  ???
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2014, 02:47:50 posle podne »

Kad budes navikao da vezbas redovno i da se konstantno kvalitetno hranis, onda suplementacija ima smisla. Ona se odredjuje u odnosu na cilj. Za skidanje ide neki sagorevac,za mis. masu stara formula whey+monohidrat+dex,itd...ali ne sa ovim tipom ishrane. Ne radi se ovde o tome koliko ti mozes da izdrzis, vec koliko je to nesto zdravo i svrsishodno.
Sačuvana
i82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #13 poslato: Mart 05, 2014, 02:40:04 posle podne »

Hahah logorska ishrana, ta ti je dobra. Ma covek se na sve navikne. Treba da cujes ljude koji su koristili nera dijetu i profesionalno se bave ili se bavili sportom (Dijeta za ciscenje organizma od svega!!!). Ali udaljili smo se mnogo od teme. Mene interesuje sta posle kada dodjem na ciljnu kilazu?
Umerena ishrana i jaki treninzi  ;D i sta uzeti od suplemenata prvo za pocetak? Kako poceti? Sta ide a sta ne ide zajedno?   
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2014, 01:15:40 posle podne »

Svrha dijete je , kako sam procitao "Metabolicka promena u telu nakon koje se telo 3 godine ne goji". Meni se to generalno ne dopada, rizikujes i da se razbolis, i uvek sam pre za neku umerenu ishranu i jako treniranje nego za ovo.
Sačuvana
i82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2014, 12:57:33 posle podne »

Ponedeljak

    Doručak:
    - crna kafa bez šećera

    Ručak:
    - 2 kuvana jaja
    - spanać kuvan u slanoj vodi

    Večera:
    - 1 veliki biftek pečen na malo ulja
    - zelena salata

Utorak

    Doručak:
    - crna kafa bez šećera

    Ručak:
    - 1 veliki odrezak na žaru
    - zelena salata
    - voće po želji

    Večera:
    - kuvana šunka - koliko god želite

Sreda

    Doručak:
    - crna kafa bez šećera

    Ručak:
    - 2 kuvana jaja
    - zelena salata
    - 1 paradajz

    Večera:
    - kuvana šunka - koliko god želite
    - zelena salata

Četvrtak

    Doručak:
    - kafa bez šećera

    Ručak:
    - 1 kuvano jaje
    - kuvana repa ili šargarepa
    - 100 gr svežeg sira

    Večera:
    - sezonsko voće
    - prirodnog jogurta u količini koja vam prija

Petak

    Doručak:
    - kafa bez šećera
    - narendana sveža šargarepa ili repa sa limunom

    Ručak:
    - 1 veća kuvana riba
    - 1 paradajz

    Večera:
    - 1 veliki odrezak na žaru
    - zelena salata

Subota

    Doručak:
    - crna kafa bez šećera

    Ručak:
    - pile na žaru

    Večera:
    - 2 kuvana jaja
    - sveža šargarepa ili repa

Nedelja

    Doručak:
    - čaj sa limunom (bez šećera)

    Ručak:
    - 1 veliki odrezak pečen na 1 - 2 kašičice ulja
    - salata po izboru
    - voće po izboru

    Večera:
    - po želji izaberite nešto sa jelovnika

Imaju razne varijacije na ovu dijetu ali ja imam neku stariju gde ubacujem integralnu kiflu ili parce integralno hleba uz kafu.
Dijeta je sa ovog instituta-max planck institute. Što se tiče ove dijete samo ukucajte dijeta 9 kg u googlu i procitajte sve. Hvala ti Alene za savete i naravno da cu da idem postepeno da ne bude brzo tu si u pravu. Sportovi se razlikuju tako i sve stvari koje idu uz taj sport. A sto se tice nekih komentara bar objasnite  ako ih vec komentarisete


Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2014, 09:02:50 pre podne »

Da opet kažem ja ti ne bi savetovao ovakvu ishranu jer i dalje stojim iz onoga što sam napisao. Ukoliko ne smatraš da sam u pravu, a i zbog sebe samog treba da pročitaš nešto o dijetama sa niskim unosom UH i da vidiš u suštini šta one rade tvom telu. Mislim da bi onda trebao da shvatiš koliko loš uticaj ovakva ishrana može da ima na telo, pogotovo kod ljudi koji tek kreću sa takvom dijetom.

Sagorevač masti radi svoj posao kada je trening odgovarajuć, ali dodavanjem sagorevača masti ćeš dodatno povećati dehidraciju i povećati jo jo efekat koji će se sigurno desiti.

Moj ti je savet da sa ishranom usporiš, da radiš na tome da izmeniš svoje loše navike sa boljima i da postepeno vrmenom radiš na menjanju svog izgleda. Kako naš nardo kaže, što je brzo to je i kuso ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2014, 08:35:54 posle podne »

Nije ni bitno skapirace ....samo na tezi nacin posle par godina tapkanja u mestu  :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2014, 03:39:21 posle podne »

Jedva ostao živ,4 preloma nema slezine...   ma bilo pa proslo

Pa vidi sto se tice dijete ona mi odgovara sa njomm sam jedino i smrsao. Inace imao sam period i kada sam gladovao (pio samo vodu) zbog ciscenja organizma i ujedno trenirao.. ;D Osecao sam se kao supermen!!!  Što se tiče dehirdacije nema sanse da se desi unosim više od 4 litre vode dnevno a i vise, to je i najvaznije kod ovih brzih dijeta da ne bi doslo do jo-jo efekta. Ne smanjuje se zeludac i smanjujes zeludacnu kiselinu sa velikm unosom vode.Trenutno sam 3 dan. Ne znam samo da li da uzmem i neki sagorevac tj. da pocnem sa suplementacijom :D
Cilj mi je 88 kg i onda sledi ono najteze da kilaza ostane ista a da se misicna masa povecava :P  Ako imate neki savet za dalju ishranu slobodno me savetujte. Hocu da za nekih 6 meseci vidim na sebi neke bitne promene.



Nesto mi govori da ga nisi razumeo za dehidrataciju..
Sačuvana
i82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2014, 11:49:38 pre podne »

Jedva ostao živ,4 preloma nema slezine...   ma bilo pa proslo

Pa vidi sto se tice dijete ona mi odgovara sa njomm sam jedino i smrsao. Inace imao sam period i kada sam gladovao (pio samo vodu) zbog ciscenja organizma i ujedno trenirao.. ;D Osecao sam se kao supermen!!!  Što se tiče dehirdacije nema sanse da se desi unosim više od 4 litre vode dnevno a i vise, to je i najvaznije kod ovih brzih dijeta da ne bi doslo do jo-jo efekta. Ne smanjuje se zeludac i smanjujes zeludacnu kiselinu sa velikm unosom vode.Trenutno sam 3 dan. Ne znam samo da li da uzmem i neki sagorevac tj. da pocnem sa suplementacijom :D
Cilj mi je 88 kg i onda sledi ono najteze da kilaza ostane ista a da se misicna masa povecava :P  Ako imate neki savet za dalju ishranu slobodno me savetujte. Hocu da za nekih 6 meseci vidim na sebi neke bitne promene.

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2014, 10:58:50 pre podne »

OK nisam siguran da si shvatio tačno značenje reči "čist" u tom čist protein. Ti procenti se odnose na procenat proteina koji se nalaze u prahu, a ostalo su UH, masti itd. Nem anikakve veze sa higijenskom čistoćom, ako je to dilema.

To je baš maler kad te udari auto, sorry, nadam se da si dobro prošao u tom duelu :D

Nego što se ove dijete tiče nisam siguran da je to dobar izbor. Ta dijeta se oslanja na dehidraciju. To je razlog zašto je izbačen doručak i ubačena kafa koja je diuretik i dodatno dehidrira telo. Pored toga kažeš da je proteinska, ali ova dijeta samo nema UH, a to ju ne čini proteinskom dijetom...

Ovakve dijete brzo pokazuju smanjenje kilaže na vagi, ali to je većma voda koja se izbacuje usled dehidracije ovakvom ishranom. Posebno dobro radi kod ljudi koji zadržavaju više vode u sebi. Problem je što onog trenutka kada se sa takvom ishranom prestane sva kilaža se vraća nazad, jer fakat se nije skinulo ništa od telesnih masti. To se zove jo jo efekat i mislim da to nije dobra pravac kretanja. Koliko dugo si na toj dijeti?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2014, 07:01:54 pre podne »

Rekreativcima nije toliko bitno da li koristi blend,koncentrat,konc/izolat,izolat. Nece se videti razlika u napretku, pa gledaj da se vodis onim sto ti je finansijski najprihvatljivije. Ja cist izolat nikad nisam koristio.
Sačuvana
i82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2014, 03:04:27 posle podne »

Pozdrav i hvala na ovako brzim odgovorima,

Što se tiče ishrane trenutno sam na nekoj dijeti max plank (dijeta od 9 kg)  da bih smršao na moju zadatu kilazu. Ona je proteinska i brza sto meni odgovara. Što se tiče pravilne ishrane nije baš da je se pridržavam ali pazim šta jedem. Gledam da mi ishrana bude što više bazirana na proteinima.
Nisam računao koliko bi trebalo čega da unosim niti sam gledao moje dnevne potrebe, možda bi trebalo ali me to malo opterećuje. Gledam u principu da sve što pojedem i potrošim. A što se tiče proizvodjača proteina znam ja da su oni u suštini isti. Kada sam počeo da istražujem  i da se raspitujem o suplementaciji  malo po malo saznao sam neke stvari.Meni je to jako bitno pošto to ipak pijem i jedem. Ali to je neka druga tema. Više me interesuje poredjenje tipa najčistiji protein je 93 % i košta toliko i toliko a imaš malo manji procenat čistoće za mnogo pristupačnije pare. Da li mi je u početku to potrebno ili ne?  A sto se tice prestajanja treniranja imao sam mali peh udario me auto  :-X 
 
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2014, 02:01:09 posle podne »

Pozdrav svima,

Da li moze neko da mi objasni kako se krece sa suplementacijom? Sta uzeti na pocetku? U principu najvise me interesuje koji brend izabrati, tecno u prahu ili tableta ?  Znam da su  ultimate nutrition i twinlab u samom vrhu ali im je i cena dobra. Sta je kod drugih brendova dobro, da li je neko mozda pravio neku tabelu ?  Da se razumemo ja sam rekreativac, treniram 3 puta nedeljno 2 h zbog povrede teretana i aerobik, ali krecem od sledece nedelje na stari trening a to je tri puta nedeljno po nekig 2-3 vise 3 h treninga borilackih vestina. Sta se koristi pre treninga za vreme treninga i posle treninga?  Imam 193 cm i negde oko 93 kg stalno mi varira kilaza do 3kg gore dole . Cilj mi je da smrsam na 88 kg ili 89 da izgubim sto manje na misicnoj masi, a posle toga da povecavam cistu misicnu masu i obim svoga tela.  Spreman na  sve!!! :P

Pozdrav,

Što se izbora brenda tiče to je nebitno jer svi su isti. To što je nekima cena veća samo znači da daju više para na marketing. Niko još nije proizveo whey protein koji radi bolje od whey proteina koji svi stavljaju u svoje proteinske proizvode. Isto tako niko nije napracio bolji kreatin ili bolji vitamin C itd. Tako da je kod izbora brenda ista stvar kao da kažeš Nike je bolji od Adidasa i td.

Bilderi koriste proteinski prah, kreatin, kofein i još gomilu drugih preparata pre i posle treninga. Pored toga koriste multivitamin, vitamine, razna ulja kako bi izbalansirali unos masti u toku dana.

Ako si spreman na sve zašto si prestao da treniraš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2014, 01:19:50 posle podne »

Pozz. Kao i vecini novajlija,uvek prvo zahtevamo da napisu kako se hrane. Suplementacija se u sustini ne deli na one koja je za pocetnike/iskusne vezbace vec u zavisnosti od cilja koji zelis da postignes. Tebi,kao nekome ko hoce da skine salo treba sredjena ishrana koje ces se konstantno pridrzavati,kombinacija treninga sa tegovima plus treninzi b. vestina. Onda tek moze da se suplementacija ubaci. Tj. onda tek ima smisla i efekta.
Sačuvana
i82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2014, 10:16:21 pre podne »

Pozdrav svima,

Da li moze neko da mi objasni kako se krece sa suplementacijom? Sta uzeti na pocetku? U principu najvise me interesuje koji brend izabrati, tecno u prahu ili tableta ?  Znam da su  ultimate nutrition i twinlab u samom vrhu ali im je i cena dobra. Sta je kod drugih brendova dobro, da li je neko mozda pravio neku tabelu ?  Da se razumemo ja sam rekreativac, treniram 3 puta nedeljno 2 h zbog povrede teretana i aerobik, ali krecem od sledece nedelje na stari trening a to je tri puta nedeljno po nekig 2-3 vise 3 h treninga borilackih vestina. Sta se koristi pre treninga za vreme treninga i posle treninga?  Imam 193 cm i negde oko 93 kg stalno mi varira kilaza do 3kg gore dole . Cilj mi je da smrsam na 88 kg ili 89 da izgubim sto manje na misicnoj masi, a posle toga da povecavam cistu misicnu masu i obim svoga tela.  Spreman na  sve!!! :P
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.