TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397145 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 24, 2024, 01:34:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Košarka, molim za pomoć  (Pročitano 4498 puta)
Paul George #24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2014, 08:56:37 posle podne »

?????
Sačuvana
Paul George #24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2014, 02:11:28 posle podne »

Hvala na odgovoru.
Mislim da mi je potrebna veća mišićna masa zbog te pozicije, jer sam već ušao u seniorsku košarku i vidi se da dosta zaostajem po pitanju fizičke spreme, ali sama telesna masa mi je sasvim dovoljna. Treninzi su koncipirani tako da imam taj glavni sa ekipom od 4 do 6 uglavnom, teretana ujutru ili uveče, zavisi od škole, i taj treći trening mi je jedan dan šuterski/tehnički, a drugi dan pliometrija, vežbe za odraz, sprintevi itd. Ishrana: doručak ovsene pahuljice+mleko, omlet sa ella sirom, jogurt, hleb. Drugi obrok je šejk od belanaca, mleka, banane, lanenog semena i susama, ručak je obično belo meso, salata i pirinač. Četvrti obrok je riba, obično som. Popodne pojedem šaku badema, to ne računam kao obrok. Peti obrok mi je u školi, obično ponesem sendvič od pilećih/ćurećih prsa i ella sira ili kupim wellness/ o'cake keks i čokoladno mleko. Večera tunjevina, ella sir ili neki drugi posni sir, jogurt. Beli hleb ne jedem već dugo, majka mesi neki integralni od pola crnog i pola belog brašna. E sad, ne znam koliko je zapravo bitan kalorijski unos, gramaža pojedenog, brojanje proteina, uh, masti... Zatim, zbog sporta preskačem vijaču svako drugo jutro. Ne znam koliko bi mi to loše uticalo na sam proces dodavanja mišićne mase. Da li piti glutamin ili bcaa za sprečavanje katabolizma? Kada ga piti, samo posle treninga košarke, ili posle svih treninga u danu? Opet hvala unapred :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2014, 11:47:07 posle podne »

Dobrodoslica :-),

zasto se izvinjavas, forum za to sluzi, da pokusamo da resimo nedoumice, pa pitaj sve sto te zanima. E sad, ja mislim da za tvoje godine imas dosta kilograma i to treba nositi. Zasto ti mislis da ti treba jos mase? Normalno je da nakon povrede imas manjak snage, ali to ces resiti konstantnim treningom i dobrom ishranom.

Sto se tice proteina, unos se formira na osnovu telesne tezine, ne misicne mase, tako da racunas x 106. Unos ugljenih hidrata treba odrediti na osnovu potrosnje kalorija u toku dana, oko 50% ukupnog unosa treba da bude iz UH, kompleksnih ( ovsene, krompir, pirinac, int zitarice i testenine ). Hajde nam napisi kako ti ishrana izgleda sada, i kada su ti trenizi u odnosu na obroke, pa cemo direktno na primeru videti sta mozes da promenis.
Sačuvana
Paul George #24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2014, 11:30:06 posle podne »

Izvinjavam se zbog otvaranja teme.

Star sam 17 godina, imam 205 cm i 106 kg. Igram na poziciji krilnog centra, vrlo često igram i kao centar, kome je potrebna snaga i masa, i krilo, kome je više potrebna brzina i eksplozivnost. Od oktobra 2012-te do avgusta 2013-te nisam kročio na teren zbog teške povrede. Pre toga sam imao oko 90 kila i bio, da kažem krakat i 'vižljast', sada eto imam oko 106, 18 posto masti, 86 kg mišića. Ugojio sam se u predelu stomaka, zadnjice, s tim što su moja ramena i leĂ°a ostala dosta uska i nemam snage da se guram sa snažnijim čuvarem. Od avgusta ne uspevam da uradim nijedan sklek niti zgib, mada me nije sramota jer mi je povreda to učinila. Da se vratim na temu, moj cilj je da napredujem u smislu fizičke spreme i da na leto postanem juniorski reprezentativac (da ne zvučim prepotentno, ali pre povrede sam bio na probi u Efesu). Postaviću i slike sutra, videćete da imam stomak. Tu je prva nedoumica, da li da prvo radim definiciju i napravim čistu osnovu ili da odmah radim masu? Kako ću onda skinuti to salo? Znači totalni sam početnik u teretani što se tiče vežbanja, ali dugo čitam forume i mogu reći da sam dosta naučio. Otprilike znam šta da jedem, mada nisam napravio plan, možda neko da mi pomogne u vezi toga, jer imam nedoumicu: 2 gr. proteina po kg težine ili mišićne mase? Znači 2x106 ili 2x86? Zatim, koliko ugljenih hidrata? Suplementacija bi mi bila posle teretane whey, dekstroza i kreatin, a posle košarke glutamin. Teretana: dan A- grudi, biceps, dan B-leĂ°a, triceps, dan C-noge i ramena. Dan D-odmor. A-B-C-D-A-B-C-D... Svaki drugi dan kardio.

To je to otprilike ZA SADA što se tiče pitanja, ali bi mi stvarno bilo kakav savet dobro došao, jednostavno gladan sam uspeha u košarci i mnogo želim da napredujem. Znam da sam udavio ovim postom, ali kako ću znati ako ne pitam? Pozdrav i hvala unapred!!!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.