TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 09:26:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cimet  (Pročitano 2005 puta)
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2014, 12:12:40 pre podne »

Stef druze, hvala na preciznom odgovoru!

Drugari opusteno - razmena iskustava je kljuc uspeha, a narocito razmena negativnih iskustava ukoliko je covek posten i hoce da ih iznese.

Inace, u ovom slucaju ja nemam cega da se plasim niti bilo sta slicno - jos ni kreatin nisam probao u zivotu a kamo li hemiju, pitam iz radoznalosti  :)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2014, 08:35:33 posle podne »

Nema veze sa temom ali da pitam:
Koji suplementi mislis da su mogli da ti naskode, ili si uzimao hemiju?

I da je koristio ,njegova stvar.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2014, 04:48:06 posle podne »

Ma koristio sam sve bukvalno, ali sam bas preterivao. Npr po 7-8 merica proteina dnevno kad me mrzela da spremam hranu...secam se da sam ono 3-4 meseca bukvalno ziveo na suplementima (no, bcaa, glutamin, amino kiseline i svim oblicima da budem kraci i naravno waxy maze, dex, malto, kreatin, vitamini, minerali itd.) 50gr ovsenih, 200gr mesa, 50gr pirinca (62,5gr da budem precizan, ona uncle bens kesica) i malo jogurta i mleka, bez icega vise, tako mi je bilo najlakse, i mogu reci imao sam ekstra rezultate (npr, dosta njih su mislili da koristim hemiju) te se nisam obazirao na zdravlje. Jos kad se na to doda alkohol, i povremena vikend junk-foodovanja...to me je unistilo.
Uglavnom, sve od preparata ti je bezbedno, samo se pridrzavaj uputstava...nemoj da preterujes.
i P.S. Naso sam cimet danas, u DM-u...mesavina je cejlonskog i kasija cimeta...vecina cejlonski naravno...i zaista se vidi razlika golim okom u boji, a i ukus je MALO drugaciji. Sad jeste da je 50gr 250 din...ali sta da se radi :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2014, 04:28:23 posle podne »

Neko nam se uplasiooo  :D
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2014, 03:55:39 posle podne »

Nema veze sa temom ali da pitam:
Koji suplementi mislis da su mogli da ti naskode, ili si uzimao hemiju?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2014, 12:34:33 posle podne »

Kod mene je problem jer sam relativno skoro ovo saznao (da ne ulazim dublje u pricu, imao sam pre...pa sad jedno vec skoro godinu dana bas ozbiljne probleme sa jetrom i bubrezima, te sam od tad sve nezdrave stvari, ukljucujuci suplementaciju, izbacio), a godina sam koristio pa bogami, sigurno po 20-30gr cimeta dnevno, jer ga volim i stavljao ga u sve. Kao sto sam naglasio, izbacio sam skoro sve sto steti, sem cimeta, njega sam relativno skoro izbacio, mozda pre nedelju-dve. Sad, vadio sam analize i sve je i vise nego OK, medjutim bas zbog toga sto sam ga godinama koristio u povecim kolicinama (i to svaki, ama bas svaki dan, jedno 3-4 godine), strah me je da uzimam opet ovaj kasija cimet...mislim iskreno fali mi u dorucku, ali kontam da sigurno mi ne bi skodilo barem tih 6gr dnevno.
Mada i dalje ostaje pitanje ako neko zna gde ima cejlonski cimet da se kupi? :/
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2014, 12:25:14 posle podne »

Ja koristim tu jednu kesicu od 6 grama dnevno.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2014, 12:20:00 posle podne »

Zanima me vase misljenje o cimetu? Znam sve dobre strane, tako da na to ne treba trositi reci, ali me zanimaju i negativne strane koriscena cimeta.
Posto je lekoviti samo cejlonski cimet (koji kod nas nigde nema, tj ja bar ne mogu da ga nadjem, tako da ako neko zna gde moze da se kupi, bio bih zahvalan ako bi mi rekao, i onda ni ne treba trositi vise reci u ovoj temi) on znam da nije opasan za koriscenje. Medjutim ovaj cimet, koji se kod nas koristi, tj kasija je prepun kumarina (ima 26 puta vise nego u obicnom) te samim tim zanima me koliko ga je bezbedno koristiti? Procitao sam da je ok mera od 6g cimeta dnevno, sve preko u slucaju konstatne upotrebe postaje toksican.
Tako da pitanje glasi, koliko grama cimeta dnevno je bezbedno za upotrebu da nema nikakve posledice po zdravlje, i ako neko zna gde bih mogao da nadjem cejlonski cimet.
Hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.