TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:57:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 30182 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #123 poslato: Avgust 07, 2014, 07:19:15 posle podne »

ja uprincipu od kad sam se vratio u teretanu imam minimum 3 kvalitetna obroka,(radio sam preko leta pa nisam mogao da kontrolisem ishranu toliko i tu sam smrsao 2,3 kile,poludeo sam :) ) uglavnom znam sta treba da jedem i to,(za dorucak sam jeo ovsene sa mlekom i jaja,za rucak cu da kupim vrv svinjsku but sa krompirom,i za veceru cu isto tako nesto)a gejner sam kupio ponekad kao zamenu za  medjuobrok kad ne stignem i tako,i whey isto da imam posle treninga da pijem,ali koliko sam ovde shvatio treba prvo gejner da popijem,pa kad ga potrosim onda whey,jel tako.I treba da ga pijem posle treninga,i ponekad kao dodatak kad slabije jedem preko dana,jel u redu tako msm zbog toga sam dosao na forum :) A sto se  trening tice uglavnom radim ovako 1.grudi i biceps,2.ledja i ticeps,3.noge,ramena trbusnjaci i ta tri treninga vrtim :) trudim se da za svaku vezbu povecavam tezinu iz serije u seriju,hteo sam danas da odem da kupim neki kompleks vit i min(ode plata na pansport haha :),ali nema veze zbog toga sam i radio preko leta)do sad sam samo od minerala magnezijum koristio,voce i povrce mi nije problem da jedem i trudim se da ih unosim svakodnevno, i inace hvala svima na pomoci :)
Sto se ishrane tice ,izbegavaj svinjsko meso,bolje nemasno crveno meso,belo meso,riba.Trening za ramena radi zasebno od treninga za noge.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #122 poslato: Avgust 07, 2014, 03:45:14 posle podne »

baš sam čula podatke da je voće pre 30-ak godina bilo daleko više bogato vitaminima i mineralima nego što je to slučaj danas... što me ne čudi uopšte... tako da i ja imam taj stav da suplementacija polako postaje neophodnost!!!

Da,sproveli su istraživanje o količini nutrijenata koje su pojedine namirnice sadržale nekada,a koliko sada.
Uglavnom,osamdesetih godina prošlog veka,bila je dovoljna jedna jabuka dnevno da ispuni dnevne potrebe vitamina C odraslog čoveka dok je danas ta cifra došla do 15 jabuka po danu. Jako tužno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #121 poslato: Avgust 07, 2014, 03:34:31 posle podne »

nemoguce je zaštititi se 100%  ali ako nešto možemo da uradimo da zaštitimo naš organizam tim bolje.... :)  antioksidante tu stavljam na prvo mesto....

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #120 poslato: Avgust 07, 2014, 03:27:40 posle podne »

Ljudi delimo isto misljenje, ali dzabe razmisljate na tu nemu i pisete sve ovo kad tu ne mozete nista da uradite. Udisemo prljav i zagadjen vazduh (ja sam iz Panceva) pa sta sad ? Nista necemo promeniti...Kako god, imas finansija uzmi sve. Nemas finansija, sto bolja ishrana. To je moja filozofija.
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2014, 03:35:18 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #119 poslato: Avgust 07, 2014, 03:24:33 posle podne »

Zivimo u svetu gde je sve expresno...sve na brzinu...veci porfit,veci prinosi...lazni sjaj "kalemljenog",prividnog kvaliteta...a tu je i kontaminacija zemljista "svim i svacim"...vestacki izazvano"prevremeno" sazrevanje poljoprivrednih kultura vuce za sobom i manje bitnih sastojaka...a da ne pricamo o efektu svih tih biljnih "boostera" i na ljudski organizam...alergije, problemi sa varenjem...a i jos neke "gadnije stvari"...oraganski proizvedeno voce i povrce,kao bolja i sigurnija alternativa...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #118 poslato: Avgust 07, 2014, 03:05:39 posle podne »

baš sam čula podatke da je voće pre 30-ak godina bilo daleko više bogato vitaminima i mineralima nego što je to slučaj danas... što me ne čudi uopšte... tako da i ja imam taj stav da suplementacija polako postaje neophodnost!!!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #117 poslato: Avgust 07, 2014, 02:18:48 posle podne »

Razni tehnoloski procesi "obrade" namirnica( voca i povrca) u cilju povecanja "trajnosti i duze svezine", kao i metodi za zastitu od stetocina i biljnih bolesti, mogu drasticno umanjiti sadrzaj neophodnih vitamina i minerala...jedno je teorija, a drugo praksa...hteli, ne hteli, vitaminsko-mineralni suplementi su postali nasa neminovnost...tu je i brz nacin zivota, losa i neredovna ishrana...dakle, i priroda i suplementacija... ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #116 poslato: Avgust 07, 2014, 02:09:55 posle podne »

i sa i bez kompleksa vit-min  je potrebno unositi voće i povrće.... kad su sportisti u pitanju, pitanje je da li mogu uneti dovoljno putem hrane... što zbog načina ishrane to i zbog kvaliteta samih namirnica (nisu ni one kao nekad....)
npr Energizer Natrol-ov ili Universalova Daily Formula imaju lep sastav, za svaki dan odlična dopuna...pa čak i za osobu koja se ne bavi nešto posebno fizičkom aktivnošću.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #115 poslato: Avgust 07, 2014, 12:32:08 posle podne »

isto ti je da li prvo popo gejner ili whey. ako prvo pijes gejner onda ti treba slabija ishrana za onoliko koliko ti kalorija daje gejner i kada predjes na whey pojacas ishranu za onoliko koliko ti je davao gejner minus kalorije iz whey-a. meni je 3 obroka stvarno malo. bar 4 + sejk posle treninga. kompleks vit. i min. ti ne treba ako u ishrani imas dovoljno raznog voca i povrca, a ako nemas onda su ti kompleksi uvek dobrodosli.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #114 poslato: Avgust 07, 2014, 12:23:05 posle podne »

ja uprincipu od kad sam se vratio u teretanu imam minimum 3 kvalitetna obroka,(radio sam preko leta pa nisam mogao da kontrolisem ishranu toliko i tu sam smrsao 2,3 kile,poludeo sam :) ) uglavnom znam sta treba da jedem i to,(za dorucak sam jeo ovsene sa mlekom i jaja,za rucak cu da kupim vrv svinjsku but sa krompirom,i za veceru cu isto tako nesto)a gejner sam kupio ponekad kao zamenu za  medjuobrok kad ne stignem i tako,i whey isto da imam posle treninga da pijem,ali koliko sam ovde shvatio treba prvo gejner da popijem,pa kad ga potrosim onda whey,jel tako.I treba da ga pijem posle treninga,i ponekad kao dodatak kad slabije jedem preko dana,jel u redu tako msm zbog toga sam dosao na forum :) A sto se  trening tice uglavnom radim ovako 1.grudi i biceps,2.ledja i ticeps,3.noge,ramena trbusnjaci i ta tri treninga vrtim :) trudim se da za svaku vezbu povecavam tezinu iz serije u seriju,hteo sam danas da odem da kupim neki kompleks vit i min(ode plata na pansport haha :),ali nema veze zbog toga sam i radio preko leta)do sad sam samo od minerala magnezijum koristio,voce i povrce mi nije problem da jedem i trudim se da ih unosim svakodnevno, i inace hvala svima na pomoci :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #113 poslato: Avgust 06, 2014, 06:35:30 posle podne »

Znam.Danas recimo(ustao sam kasno :) ) sam za dorucak jeo tunjevinu,integralni hleb i jogurt,zatim gejner,kasnije oko 150 grama integralne testenine sa sirom,pa pre treninga gejner opet (ali cu u buduce samo 1 mericu gejnera preko dana i posle treninga protein),i nakon treninga whey,i kad sam dosao kuci jeo sam piletinu sa mesanim povrcem (djuvec) pirinac,krompir,grasak :) valjda je to u redu? :) jos cu sutra da kupim bademe ili lesnike :) inace imam 17 godina i oko 70 kg :)
Vec si dobio dosta korisnih odgovora oko izvora namirnica koje treba da jedes.Uopsteno potrebno je da imas 3 obroka i 2 uzine,odnos namirnica u ukupnom kalorijskom unosu 50% slozeni ugljeni hidrati,35% protein,15% masti.Ukupan unos kalorija treba da ti bude oko 3000 cal ,tu racunas I whey i gainer koji koristis.Kako ti izgledaju treninzi,intezitet,obim?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #112 poslato: Avgust 06, 2014, 04:12:08 posle podne »

... od proteina još jedi i jaja, mladi sir ili ella sir, ribu, ćuretinu, crveno meso par puta nedeljno... da ti se izbor ne svede samo na piletinu i tunu iz konzerve...  i kad god možeš jedi svežu ribu a ne konzerviranu.... od hidrata ubaci i žitarice, pravi iintegralni hleb, povrće jedi... takoĂ°e voće tebi neće škoditi, naprotiv, ubaci i koju voćku na prazan stomak izmeĂ°u obroka... kad god možeš jedi, druge nema...  mlečne proizvode sa srednjim procentom masti tipa 1,6%...

što se suplementacije tiče ja ti za sada ne bih ubacivala ništa osim vitaminsko-mineralnog kompleksa i npr omega-3 masti...  BCAA i glutamin su odlični, posebno za oporavak nakon treninga, ali to jeste jedan finansijski izdatak za koji nisam sigurna da bi ti u ovom momentu bio nezaobilazan.  Bolje da se fokusiraš na unos hrane, što kvalitetnije, na česte obroke, a gejner je sasvim ok kao dodatak kalorija u toku dana.
Kao što ti je već rečeno, moraš jesti i pored gejnera.

Kako stojiš sa apetitom trenutno? od vit-min kompleksa uzimaš li nešto?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #111 poslato: Avgust 06, 2014, 01:02:43 pre podne »

To su vazne amino kiseline. BCAA su amino kiseline razgranator lanca i sastoje je od leucina, izoleucina i valina. Dok je glutamin amino kiselina ''za sebe'' i ona cini oko 61% nasih skeletnih misica. One pospesuju oporavak, rast, sprecavaju katabolizam i uopste stvaraju anabolicko okruzenje misicu kako bi on sto bolje napredovao. Mozes ih koristiti za vreme fizicke aktivnosti i u PWM sejku. Moje misljenje je da ti ne trebaju i ta je to za tebe licno bacanje para. No ako mislis kao i vecina pocetnika da je suplementacija nesto posebno od cega se extra brzo napreduje mozes kupiti i uveriti se i sam. Moze se videti da ok stojis sa finansijama, tako da bi ti savetovao da se posvetis maximalni ishrani. Piletina nije jeftina :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
DejanS.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #110 poslato: Avgust 06, 2014, 12:50:13 pre podne »

Vazi,a sto se tice ovih bcca i tih amino kiselina u to nisam upucen bas,cemu sluze,i mislis da bi trebao nesto od toga da kupim?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #109 poslato: Avgust 06, 2014, 12:43:52 pre podne »

pa u pansportu :) onda cu piti gejner prvo pa onda kad ga potrosim whey,jel tako? U principu ostalo mi je sve jasno,znam koliko cega ima u namirnicama i sta treba da jedem,i kao sto si rekao da trebam da budem u suficitu sa kalorijama.Hvala na pomoci :)
to ti je rekao verovatno neki radnik koji ni ne trenira...tako je prvo jedno pa drugog. posto si sad prvo rekao da ces gejner znaci onda ''pravu'' hranu smanjis za kalorije koje dobijes iz gejnera a posle kada predjes na whey pojacas pravu hranu za isto toliko.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.041 sekundi sa 17 upita.